مشاوره و کارشناسی رایگان

سرویس و نگهداری آسانسور

پرسنل مجرب، متعهد و‌ متخصص

آسانسور خودروبر

۱۸ ماه گارانتی قطعات تعویضی

سرویس و نگهداری آسانسور

خدمات رسانی سریع و ‌به موقع

ارایه بهترین خدمات با قیمت مناسب

آسانسور وسیله ای بسیار کاربردی و ضروری در ساختمان ها و آپارتمان ها به شمار می رود که در جابجایی افراد و حتی بارهای سنگین مورد استفاده قرار می گیرد. این دستگاه ها از قطعات مکانیکی و الکتریکی بسیاری تشکیل شده اند که کارکرد هر کدام باعث کارکرد کل سیستم آسانسور می شود. این وسایل بسیار مفید و کاربردی در صورت عدم نگهداری و سرویس به موقع می تواند حادثه ساز شود. به طوری که در سالیان گذشته حوادث متعددی به سبب عدم سرویس و نگهداری این دستگاه ها ایجاد شده است. همین مساله باعث شد تا مسئولین مربوطه به اهمیت سرویس و نگهداری آسانسور پی ببرند و نقش این مساله را در جلوگیری از بروز حوادث و خرابی های متعدد غیر قابل انکار بدانند. در این مطلب قصد داریم تا این موضوع را به طور مشروح و کامل مورد بررسی قرار دهیم.

اهمیت سرویس و نگهداری آسانسور

مساله سرویس و نگهداری آسانسور به اندازه ای ضروری و مهم است که به اندازه مرحله نصب و راه اندازی اهمیت دارد. اهمیت این کار از آن جایی ناشی می شود که در صورت بروز کوچک ترین نقش فنی در سیستم آسانسور، می تواند به تدریج به خرابی و ایراد پیدا کردن سایر قطعات آسانسور منجر شود. شاید در ابتدا که قطعه ای دچار ایراد شده باشد، عملکرد آسانسور همچنان بدون ایراد باشد، اما به تدریج این خرابی قطعه می تواند گسترده تر شده و به خرابی دیگر قطعات منتهی شود که در آخر کل آسانسور با مشکلات جدی مواجه شده و نهایتا هم از کار می افتد. که در این شرایط باید هزینه های زیادی بابت تعمیر آسانسور پرداخت شود.

علاوه بر این ها، عدم سرویس و نگهداری آسانسور به صورت دوره ای، نه تنها خرابی سیستم آسانسور را می تواند به دنبال داشته باشد، بلکه امکان بروز سوانح و حوادث جانی هم وجود دارد. برای مثال فرسودگی بیش از حد سیم بکسل ها و طناب های فلزی آسانسور در اثر کار کردن طولانی مدت می تواند ناگهان دچار پارگی شود که در آخر حتی امکان سقوط آسانسور هم وجود دارد.

در صورتی که سرویس و نگهداری به موقع آسانسورها می تواند از این مشکلات و حوادث احتمالی جلوگیری کند. به این صورت که وقتی آسانسور به موقع سرویس شود، قطعات خراب و معیوب به سرعت شناسایی می شود و با اقدامات فوری می توان ایرادات را رفع کرد. به این ترتیب از سرایت خرابی ها و اختلالات به دیگر قسمت ها و قطعات سیستم آسانسور جلوگیری می شود که نهایتا افزایش عمر مفید آسانسور را به دنبال خواهد داشت.

با توجه به اهمیت سرویس و نگهداری آسانسور، شرکت هیرو آسانسور با تدارک پرسنل و تجهیزات، این خدمات را به صورت شبانه روزی برای مشتریان گرامی در مناطق مختلف تهران به مشتریان و کارفرمایان ارائه می کند.

معرفی «دپارتمان پشتیبانی هیرو آسانسور»

هیرو سرویس

شرکت هیرو آسانسور در سال 1397 جهت ارائه خدمات بهینه به مشتریان اقدام به تاسیس دپارتمان اختصاصی برای خدمات بعد از فروش و پشتیبانی بنام  «هیرو سرویس» کرد.

این واحد به طور اختصاصی روی خدمات بعد از فروش، سرویس و نگهداری، بازسازی و نوسازی انواع آسانسور تمرکز دارد.

این بخش دارای واحدهای جداگانه و اختصاصی  مانند واحد کنترل کیفیت (QC)، واحد امورمشتریان، واحد فنی و اجرایی ، واحد انبار می باشد.

هیرو آسانسور با دارا بودن صدها دستگاه انواع آسانسور ارگانهای مختلف دولتی و نیمه دولتی و بخش خصوصی بعنوان سازمانی فراگیر و پیشرو در صنعت آسانسور و پله برقی کشور شناخته شده است و پروژه هاي تحت سرویس در بخش خصوصی و دولتی توام با رضایتمندي مشتري بیانگر تواناییهاي فنی، مدیریتی و اقتصادي این شرکت می باشد.

 از خصوصیات شرکت هیرو آسانسور می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 •  یکی از ده شرکت بزرگ و فعال در خصوص سرویس و نگهداری آسانسور
 • ارائه سرویس و خدمات در حداقل زمان ممکن
 • سرویس و نگهداری پیشگیرانه ماهیانه با خدمات متنوع
 • اخذ استاندارد ادواری و انجام جنرال سرویس برای آسانسور های تحت سرویس

استعلام تکنیسین هیرو آسانسور

  افراد معتمد و کارشناس را برای خدمت به شما انتخاب میکنیم.

  پس از وارد نمودن کد تکنیسین و کلیک روی “جستجو”، وارد صفحه ای خواهید شد که سوابق تکنیسین هیرو را به طور کامل شرح داده است.

  برای کسب اطلاعات بیشتر فرم زیر را تکمیل کرده و ارسال کنید:

   برای آینده خود سرمایه گذاری کنید

   سرویس و نگهداری آسانسور

    

   سرویس و نگهداری آسانسور و خدمات پس از فروش آسانسور از مهمترین فعالیت های شرکت آسانسور هیرو میباشد. به دلیل اینکه این امر در مورد محصولی مانند آسانسور که در آن خدمات سرویس و نگهداری، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، نقش بسزایی دارد.
   واحد خدمات پس از فروش شرکت آسانسور هیرو با برخورداری از تیم فنی و مهندسی حرفه ای خود، اقدام به ارائه خدمات منحصر به فرد سرویس و نگهداری آسانسور با هدف پشتیبانی از کالاها و در جهت جلب رضایت مشتریان برای انواع آسانسور و پله برقی نموده است تا مشتریان شرکت با آرامش خیال از کلیه محصولات شرکت آسانسور هیرو استفاده نمایند.

   سرویس و نگهداری آسانسور

   سرویس و نگهداری آسانسور

   هم اکنون بیش از 500 دستگاه انواع آسانسور مسافربر، آسانسور بیماربر، آسانسور صنعتی ، آسانسور خودروبر ، آسانسور روملس و آسانسور باربر در اقصی نقاط کشور توسط متخصصین شرکت هیرو، سرویس و نگهداری می شوند . تجربه عملی چندین ساله و کیفیت مناسب قطعات مورد استفاده در شرکت آسانسور هیرو در خصوص سرویس و نگهداری آسانسور باعث شده تا میانگین تعداد خرابی بطور چشمگیری کاهش یابد.

   سرویس و نگهداری آسانسور در شرکت هیرو

   هیرو آسانسور با بهره گیری از جدیدترین متدهای روز دنیا در زمینه طراحی و نصب و سرویس و نگهداری آسانسور و آموزش پرسنل حرفه ای، می کوشد تا خدماتی باکیفیت و در خور مشتریان ارائه نماید .

   واحد خدمات پس از فروش شرکت آسانسور هیرو در حال حاضر با بهره گیری از 30 نفر پرسنل حرفه ای و آموزش دیده در حال ارائه انواع خدمات سرویس و نگهداری آسانسور به شرح زیر  می باشد.

   برخی خدمات شرکت آسانسور هیرو:

   • سرویس و نگهداری آسانسور و پله برقی
   • تعمیر و رفع خرابی آسانسور
   • بازسازی و نوسازی آسانسور
   • اخذ استاندارد ادواری آسانسور
   • خدمات 24 ساعته سرویس آسانسور
   • مشاوره آسانسور
   • سرویس کار مقیم در محل پروژه
   سرویس و نگهداری آسانسور

   سرویس و نگهداری آسانسور

   اگر از خدمات تکنسین ها و سرویس کاران ما راضی بودید و قصد تشویق آنان را داشتید و یا اینکه انتقاد و پیشنهاداتی داشتید، لطفا از طریق راههای ارتباطی زیر با ما در میان بگذارید. هیرو آسانسور خود را متعهد به رسیدگی و پاسخگویی به مشتریان می داند.

   هم اکنون درخواست خود را ثبت کنید و یا با کارشناسان ما صحبت کنید.

   سرویس و نگهداری آسانسور

   خدمات آسانسور درخواستی را انتخاب کنید:   دلایل ایجاد نقص در سیستم آسانسورها

    

   خرابی آسانسور ممکن است به دلیل خرابی قسمت های مختلف آن باشد که علل مختلفی نیز خواهد داشت در این قسمت به بررسی خرابی های شایع در آسانسورها و دلایل آن خواهیم پرداخت؛

   S رطوبت: هر وسیله مکانیکی و الکتریکی که در معرض رطوبت باشد دچار خرابی می شود. آسانسورها نیز در صورتی که سیستم خنک کننده و تهویه مناسب نداشته باشند زمانیکه در معرض رطوبت هوای بیرون قرار بگیرند، دچار خرابی می شوند.

    

   S افزایش دما: دمای طبیعی آسانسورها باید چیزی حدود 5 تا 40 درجه سانتیگراد باشد. اما زمانی که آسانسور سیستم خنک کننده مناسب نداشته باشد دمای آن تقریبا به 100 درجه سانتی گراد میرسد و این افزایش دما در عملکرد آسانسور خلل وارد می کند و اگر بررسی نشود ممکن است باعث سوختن موتور آسانسور شود.

   S مصرف انرژی زیاد: این مشکل بیشتر در آسانسورهای قدیمی اتفاق می افتد.

   S توقف ناگهانی آسانسور و گیر کردن آن: این مشکل به دلیل خرابی و وجود نقص در سیستم الکتریکی آسانسور است یعنی برق آسانسور یا قسمتی از آن قطع می شود و بنابراین آسانسور به صورت ناگهانی متوقف می شود.

   S ساییدگی و خوردگی سیم بکسل: اگر محل قرارگیری سیم بکسل بر روی فلکه تنظیم نباشد باعث ساییدگی سیم بکسل می شود و که این مورد باعث کاهش ایمنی آسانسور می شود و اگر تعمیر نشود ممکن است کابین آسانسور سقوط کند.

   Sآتش سوزی: گاهی کیفیت بد و یا فرسودگی سیستم برق آسانسور موجب می شود سیم ها آن اتصالی کنند که باعث آتش سوزی می شود.

   S حبس شدن افراد در آسانسور: این مشکل می تواند دلایل زیادی داشته باشد از جمله قطع شدن برق شهری، قطع برق آسانسور، و یا سوار شدن افراد بیش از ظرفیت آسانسور.

   تمام این مشکلات با انجام به موقع سرویس و نگهداری آسانسور رفع می شوند و اگر آسانسور شما به موقع سرویس شود بسیاری از این مشکلات اصلا رخ نمی دهند.

   سرویس و نگهداری آسانسور

   درخواست بازرسی ادواری آسانسور

   طبق اطلاعیه تیرماه 1391 سندیکای آسانسور و پله برقی ایران تمامی آسانسورهایی که از زمان بهره برداری آنها سه سال می گذرد، ضروری است که توسط شرکت فروشنده عضو سندیکا طی قرارداد جداگانه جهت جنرال سرویس اقدام و گواهی ایمنی آسانسور را اخذ نمایند. هر 3 سال تمدید آن ضروری است.

   چنانچه از سوی مالکان، مدیران و استفاده کنندگان اقدام جدی صورت نپذیرد و باعث بوجود آمدن حوادث ناگوار جسمانی و مالی و جانی گردد، مسئولیت قانونی حوادث برعهده آنها خواهد بود. این اطلاعیه به منزله اخطار قانونی قلمداد شده که در مراجع قضایی قابل استناد است.

   شرکت هیرو آسانسور به عنوان یکی از شرکتهای باسابقه و برند در صنعت و هفت شرکت دارای مجوز رتبه بندی از سازمان مدیریت صنعتی آماده ارائه خدمات اخذ استاندارد ادواری به مشتریان محترم می باشد.

   با طرح « سرویس و نگهداری آسانسور متناسب با نیاز مشتری »  وارد نسل جدید آسانسور شوید!
   شرکت مهندسی آسانسور هیرو با عنوان یکی از شرکتهای صاحب نام و باسابقه در صنعت آسانسور همواره تلاش می کند با انجام نوآوری به ارائه خدمات بهینه پرداخته و باعث رضایت مشتریان گردد.
   طراحی معماری، استفاده کنندگان و الگوهای ترافیکی ساختمان و همینطور خواسته ها و نیازهای شما بی نظیر هستند. بر این اساس، هیرو آسانسور از انعطاف پذیری بالایی برای سازگاری با محیط منحصر به فرد ساختمان شما با استفاده از برنامه های تعمیر و نگهداری برخوردار است.
   کارشناسان هیرو در بخش پشتیبانی، با ارزیابی کامل نیازها و خواسته های شما، می توانند به شما کمک کنند که کدام یک از برنامه های نگهداری ما، به بهترین وجه جوابگوی شما می باشد.
   هدف ما این است که با ارائه قابلیت اطمینان بالا ، تماس های کمتر خرابی و رضایت بیشتر مشتری، از انتظارات شما فراتر برویم.
   سرویس و نگهداری آسانسور

   انواع خدمات تعمیر و سرویس آسانسور

    

   تعمیر و سرویس آسانسور از خدمات پس از نصب آسانسور محسوب می شود.

   آسانسور ها وسایلی برا جابجا کردن آسان افراد و اشیاء در قسمت های مختلف ساختمان هستند، این وسیله انرژی مورد نیاز حرکت خود را از طریق موتور برق بدست می آورد.

   بنابراین آسانسور یک وسیله برقی محسوب می شود، و هر وسیله برقی که به طور مداوم مورد استفاده قرار بگیرد نیاز به سرویس دارد.

   همچنین امکان خرابی نیز در این نوع وسایل وجود دارد پس به طور کلی نیاز به تعمیر و سرویس آسانسور در ساختمان هایی که آسانسور دارند، یک امر ضروری می باشد. عدم تعمیر و سرویس آسانسور در زمان مشخص ممکن است دردسر ساز شود، همچنین این امر باعث کاهش ایمنی آسانسور نیز می شود.

   پس این مسئله را جدی بگیرید و برای تعمیر و سرویس آسانسور خود از افراد متخصص کمک بگیرید.

    

   برخی از رایج ترین مشکلات آسانسور

    

   در قسمت قبل به شایع ترین دلایل خرابی آسانسور اشاره کردیم اما اکنون می خواهیم بررسی کنیم که اگر موارد ذکر شده رعایت نشوند چه مشکلاتی به باور می آید؛

   1. افزایش دمای موتور

   اگر فشار وارد شده به موتور آسانسور بیشتر از ظرفیت آن باشد باعث نیم سوز شدن موتور می شود.

   در نتیجه به هنگام استفاده جریان الکتریکی بالاتر از ظرفیت وارد موتور میشود و این امر باعث بالا رفتن دمای موتور می شود. اگر موتور نیم سوز شده به موقع تعمیر نشود پس از مدتی می سوزد و به طور کامل از کار می افتد.

   1. موتور آسانسور روشن نمی شود

   در این حالت نیز احتمال دارد مدار الکتریکی که جریان برق موتور را تامین می کند، دچار مشکل شده باشد.

   در چنین مواقعی سرویس کار آسانسور تمام مدار و سیم های عبوری از آن را چک می کند تا بتواند دلیل خرابی را پیدا کند.

   1. فیوز به هنگام استارت عمل می کند و باعث از کار افتادن موتور آسانسور می شود

   فیوز یک قطعه کوچک بر روی مدار وسایل الکتریکی از جمله آسانسور است که اگر عمل کند باعث قطع برق ورودی به موتور دستگاه می شود.

   در موتور آسانسور هم گاهی این مشکل به وجود می آید که دلایل مختلفی می تواند داشته باشد، که با تعمیر و سرویس آسانسور می توان آن عیب را رفع کرد.

    

   1. آسانسور در میان راه یا در طبقات گیر می کند و از حرکت می ایستد

   دلیل این مشکل نیز می تواند خرابی موتور و یا چشمی آسانسور باشد که باید بررسی شود.

   1. درب بیرون آسانسور باز نمی شود

   همانطور که مشاهده کرده اید تمام آسانسور ها دو درب دارند؛ درب اصلی آسانسور و درب بیرونی که مربوط به طبقات است و برای ایمنی بیشتر از آن استفاده می شود.

   گاهی درب اصلی آسانسور باز می شود ولی درب بیرون گیر می کند که دلیل آن می تواند خرابی قفل و یا فاصله زیاد آن از کمان درب بازکن باشد.

   1. سرعت حرکت آسانسور کاهش یافته در نتیجه زمان انتظار آن طولانی می شود

   شاید برای همه ما این مشکل پیش آمده باشد که با وجود اینکه تعداد طبقات کم است اما باز هم باید مدت زیادی را برای رسیدن آسانسور به طبقه مورد نظر منتظر بمانیم.

   این مشکل بیشتر در آسانسورهای فرسوده و قدیمی که سال ساخت بالایی دارند مشاهده می شود. که با تعویض و به روز کردن مدار و یا تابلو آسانسور به احتمال بالا این مشکل حل خواهد شد.

   موارد ذکر شده چند مورد از رایج ترین مشکلات آسانسور بود.

   اگر آسانسور شما توسط تکنسین های تعمیر و سرویس آسانسور، چک شود احتمال بروز این مشکلات به حداقل میرسد. و اگر مسئول آسانسور از تعمیر و سرویس آسانسور سرپیچی کند ممکن است مشکلات دیگری نیز به وجود بیاید.

   تعمیر و سرویس آسانسور - هیرو آسانسور

   راه حل هایی برای جلوگیری از خرابی آسانسور

    

   مشکلاتی که برای آسانسور پیش می آید در ابتدا بسیار کوچک هستند و تعمیر آنها هم هزینه زیادی نمی خواهد. اما اگر تعمیر و سرویس آسانسور به موقع انجام نشود ممکن است همین خرابی کوچک باعث بروز مشکلی جدی شود که مسلما تعمیر آن هزینه زیادی هم لازم دارد.

   در ابتدای امر ذکر این نکته لازم است؛ در ساختمان های با تعداد واحد زیاد و به طور کلی در آپارتمان هایی که افراد مختلف از آسانسور استفاده میکنند، شخصی را به عنوان مسئول آسانسور تعیین کنید. این شخص می تواند هر کسی باشد و فقط برای این تعیین می شود که راه حل های پیشگیری از خرابی آسانسور را اجرا کند و در صورت وجود هرگونه مشکل به شرکت های تعمیر و سرویس آسانسور اطلاع دهد.

   اما برای جلوگیری از بروز هر گونه مشکلی در رابطه با آسانسور بهتر راه حل های زیر را انجام دهید:

   1. آسانسور را به طور مداوم بررسی کنید؛

   منظور از بررسی مداوم این نیست که دائما اطراف آسانسور باشید و آن را چک کنید، همین که هر روز یا حداقل هفته ای چند بار آسانسور را بررسی کنید کفایت میکند.

   همچنین منظور از بررسی یعنی توجه به اینکه آیا دکمه های آسانسور به درستی عمل میکنند؟ آیا درب آسانسور به راحتی باز و بسته می شود؟ آیا حرکت آسانسور معمولی است؟ و از این قبیل بررسی های ظاهری.

    

   1. در صورت وجود مشکل حتما به افراد متخصص اطلاع دهید؛

   برخی از اشخاص در هنگام خرابی آسانسور، خود برای تعمیر آن دست بکار می شوند. در صورتی که آسانسور یک وسیله پیچیده و متشکل از قطعات زیاد است که تعمیر آن کار هر کسی نیست.

   حتی افراد متخصص نیز باید با احتیاط عمل کنند زیرا یک اشتباه کوچک ممکن است موجب بروز مشکلی جدی شود.

   شرکت های تعمیر و سرویس آسانسور، افراد متخصصی دارند که در این زمینه تحصیل کرده اند و دانش و تجربه کافی برای تعمیر و سرویس آسانسور را دارند. پس به هنگام مشاهده کوچکترین مشکل با این شرکت ها تماس بگیرید.

   1. در هنگام تمیز کردن آسانسور مراقب باشید؛

   ابتدا نحوه تمیز کردن قطعات و قسمت های مختلف را از افراد متخصص جویا شوید، و سپس اقدام به این کار کنید.

   و نکته نهایی اینکه؛ به همراه پکیج آسانسور، مانند هر وسیله دیگری یک دفترچه راهنما وجود دارد، سعی کنید دفترچه راهنما آسانسور را مطالعه کنید و به نکاتی که درون آن ذکر شده است عمل نمایید تا آسانسور شما کمتر دچار خرابی شده و طول عمر بالایی داشته باشد.

   و در صورت در دسترس نبودن دفترچه راهنما، می توانید سوالات خود را از متخصصین تعمیر و سرویس آسانسور بپرسید.

   سرویس و نگهداری آسانسور

   توانمندی ها و خدمات متمایز هیرو آسانسور

   • ارائه بهترین خدمات با بهترین قیمت
   • عقد قرارداد سرویس و نگهداری متناسب با نیاز مشتری
   • گارانتی 18 ماه برای قطعات تعویضی
   • خدمات رسانی سریع و به موقع
   • پرسنل مجرب، متعهد و متخصص دانشگاهی
   • مشاوره و کارشناسی رایگان در طول قرارداد
   • نیروی مقیم برای بیمارستانها و ادارات و ارگانهای دولتی بصورت شبانه روزی
   • اپلیکیشن تخصصی سرویس و نگهداری آسانسور

   شرکت هیرو آسانسور، آماده ارائه خدماتی با کیفیت به مشتریان محترم میباشد.
   با ما تماس بگیرید!

   سرویس و نگهداری آسانسور

   طرح بازدید رایگان از آسانسور برج ها و مجتمع ها

   فرصت خدمات رایگان سرویس و نگهداری رایگان انواع آسانسور تا آخر تابستان 99

   مطابق با الزمام بخشنامه سازمان استاندارد، در 2 مرداد 1398 به مجتمع های تجاری، اداری و مسکونی و برج ها در خصوص اخذ استاندارد ادواری و گواهی نامه ایمنی صادره، هیرو آسانسور در راستای مسئولیت اجتماعی خویش طرح “بازید و کارشناسی رایگان آسانسور مجتمع ها و برج ها» را اجرا می نماید.
   این طرح تا پایان تابستان 1399 اجرا می گردد، بعد از بازدید کارشناسان از آسانسورها مطابق با چک لیست اداره استاندارد، ایرادات موجود به اطلاع مدیر مجتمع خواهد رسید.
   مدیران مجتمع می توانند با مراجعه به سایت هیرو آسانسور نسبت به ثبت نام رایگان اقدام نمایند و از مزایای آن بهره مند شوند.

   اپلیکیشن سرویس و نگهداری آسانسور

   اپلیکیشن سرویس و نگهداری آسانسور

   شما مشتریان محترم می توانید با نصب اپلیکیشین بر روی موبایل خود (در حال حاضر فقط اندروید تولید شده) از کلیه امور مربوط به سرویس و نگهداری و امور مالی خود مطلع شوید.
   همچنین فاکتور ها را ملاحظه نموده و در صورت بدهی به صورت آنلاین آنرا پرداخت نمایند که به محض پرداخت، از میزان بدهی شما کسر شده و در نرم افزار مرکزی ثبت میگردد.
   نظر سنجی از مشتریان در خصوص عملکرد سرویس کار توسط اپلیکیشن پس از اتمام انجام سرویس انجام می شود می توانید با شرکت در نظرسنجی ما را در ارائه خدمات بهتر یاری رسانید.
   امکان ثبت خرابی در اپلیکیشن توسط مشتری و ثبت و اعلام آنی در نرم افزار مرکزی و ارسال پیامک اتوماتیک به مسوول سرویس و نگهداری جهت اطلاع از جمله خصوصیات اپلیکیشن شرکت هیرو می باشد.

   برخی مشتریان دپارتمان پشتیبانی هیرو آسانسور

   سرویس و نگهداری آسانسور یکی از راهکار های افزایش طول عمر آسانسور و همچنین جلوگیری از خرابی آسانسور است.

   هر وسیله ای که به صورت مداوم مورد استفاده قرار بگیرد، ممکن است پس از مدتی کارایی مطلوب خود را از دست بدهد و یا خراب شود، اما اگر مرتبا سرویس شود این امور به تعویق خواهند افتاد.

   مثلا افرادی که از اتومبیل شخصی استفاده می کنند می دانند که اگر اتومبیل خود را سرویس نکنند و بدون سرویس، به صورت مداوم از آن استفاده کنند این اتومبیل پس از مدتی خراب می شود و برای تعمیر آن ممکن است فرد مجبور به صرف وقت و هزینه زیادی شود. اما اگر به طور مرتب آن را برای سرویس نزد فردی متخصص ببرد مطمئنا اتومبیل کمتر دچار خرابی می شود.

   آسانسور نیز مانند اتومبیل است که بسیار بیشتر از آن مورد استفاده قرار می گیرد و دائما در حال حمل مسافر و اشیاء می باشد، پس باید به صورت ماهیانه و یا از هر سه ماه یکبار سرویس شود البته توسط سرویسکار آسانسور نه افراد عادی که هیچگونه تخصصی در این زمینه ندارند.

   سرویس و نگهداری آسانسور شامل مراحل مختلف است که توسط شرکت هایی که خدمت سرویس و نگهداری آسانسور را نیز جزو خدمات خود دارند انجام می شود.

   همچنین مزایای زیادی نیز دارد که در ادامه آنها را بررسی خواهیم کرد. پس اگر شما جزو افرادی هستید که از آسانسور استفاده می کنند، تا آخر این مطلب همراه ما باشید تا راهکارهایی برای طول عمر بیشتر آسانسور به شما آموزش دهیم.

    

   سرویس و نگهداری آسانسور

    

   سرویس و نگهداری آسانسور همانطور که از نام آن پیداست شامل دو بخش است؛ نگهداری آسانسور و سرویس آسانسور.

   سرویس و نگهداری آسانسور به طور کلی در سه مرحله انجام می شود؛

   1. سرویس و نگهداری آسانسور قبل از نصب
   2. سرویس و نگهداری آسانسور به هنگام نصب
   3. و در نهایت سرویس و نگهداری پس از نصب آسانسور

   که هر کدام از این مراحل نیز خود به موارد مختلف تقسیم می شوند.

   سرویس و نگهداری قبل از نصب مربوط به عملیات طراحی چاه و موتورخانه آسانسور، احداث چاه برای آسانسور، مقاوم سازی دیواره ها و کف و سقف چاه می باشد.

   مرحله دوم یعنی سرویس و نگهداری آسانسور به هنگام نصب نیز شامل مواردی از قبیل؛ دقت به هنگام نصب، سپردن کار به دست افراد متخصص، رعایت نکات ایمنی مربوط به آسانسور و همچنین استفاده از مواد و قطعات درجه یک و با کیفیت می باشد.

   اما محل بحث ما مرحله سوم یعنی سرویس و نگهداری پس از نصب آسانسور می باشد که از اهمیت بالایی نیز برخوردار است، زیرا دو مرحله قبل حتما توسط افراد متخصص و مهندسین این رشته انجام می شود اما پس از نصب افراد گمان می کنند تا زمانیکه آسانسور خراب نشده است نیاز به سرویس توسط متخصص نیست، و همین امر باعث بروز مشکلات اساسی می شود.

   نگهداری آسانسور پس از نصب نیز شامل موارد زیر است:

   . بازرسی آسانسور؛ بازرسی یعنی چک کردن قطعات ظاهری آسانسور و نحوه عملکرد آن، مثلا بررسی دکمه ها، چراغ، تابلو نشان دهنده طبقات و از این قبیل موارد.

   . سرویس آسانسور؛ سرویس نیز شامل بررسی قطعات آسانسور است اما اینبار بررسی تمام قطعات آسانسور توسط فرد متخصص که با عنوان سرویس کار فعالیت می کند.

   . تعمیرات پیشگیرانه؛ این تعمیرات همانطور که از نام آن پیداست برای پیشگیری از خرابی قطعات انجام می شود، در زمانی که سرویسکار متوجه تغییر در عملکرد قطعه ای شود برای پیشگیری از خرابی، آن را تعمیر می کند.

   . تعمیرات خرابی؛ زمانی که قطعه ای از آسانسور خراب شده و باعث وارد شدن خلل در کار آسانسور می شود باید آن را تعمیر یا تعویض کنند.

   سرویس و نگهداری - هیرو آسانسور

   9 نکته در قرارداد سرویس و نگهداری آسانسور

   اینکه آسانسور نیاز به سرویس و نگهداری منظم و تحت نظر شرکتهای صاحب صلاحیت دارد بر کسی پوشیده نیست. ولی معمولا در نحوه اجرای قرارداد سرویس و نگهداری آسانسور مشکلاتی بوجود میاید که باعث می شود خدمات به بهترین نحو ممکن امکانپذیر نشود.

   هیرو آسانسور در راستای مسئولیت اجتماعی خویش بر خود وظیفه می داند مشتریان و مصرف کنندگان و مدیرساختمان از تبعات قرارداد سرویس و نگهداری نامناسب آگاه سازد.

   ابتدا به این سوالات جواب دهید:

   آیا قرارداد آسانسور در خدمت شماست؟ آیا این سرویس نیازهای فعلی شما را برآورده می کند؟ آیا فرصتهایی برای پس انداز پول و کاهش هزینه ها وجود دارد؟ اینها مواردی است که باید در ارزیابی مجدد قرارداد خود در نظر بگیرید.

   ما به صاحبان آسانسور و مدیران ساختمان کمک می کنیم تا بهترین تصمیم را برای مشاغل خود بگیرند تا مصرف کنندگان آسانسور خود را راضی و امن نگه دارند.

   انتخاب بهترین شرکت برای ساختمان شما یک تصمیم مهم است. توصیه می کنیم هنگام انتخاب یک شرکت آسانسور به موارد زیر توجه فرمائید.

   سرویس و نگهداری آسانسور

   1- مدارک و سوابق شرکت را بررسی کنید.

   در حالی که داشتن قرارداد آسانسور مناسب ضروری است ، داشتن شرکت آسانسور مناسب برای اطمینان از آسانسور بسیار مهم است. بهترین شرکت آسانسور را برای تجهیزات خود چگونه انتخاب می کنید؟

   حتما مدارک و سوابق شرکت از جمله عضویت در اتاق بازرگانی، عضویت در سندیکای آسانسور و پله برقی، عضویت در اتحادیه سراسری آسانسور، داشتن پروانه طراحی و مونتاژ از وزارت صنایع و گواهینامه رتبه بندی از سازمان مدیریت صنعتی چک و کنترل شود.

   از میزان رضایت مشتریان قبلی کسب اطلاع کنید.

   از توانمندی مالی و فنی و تکنولوژی و منابع انسانی شرکت اطلاع پیدا کنید و در نهایت به سوالات زیر جواب دهید:

   در اینجا پنج سؤال وجود دارد که قبل از عقد قرارداد با شرکت آسانسوری، باید اطلاع کسب کنید.

   • شرکت مذکور با سیستم آسانسور ساختمان شما چقدرآشنایی دارد و اینکه تجربه لازم را در این زمینه دارد یا نه؟
   • آیا شرکت آسانسوری تمام ابزارهای تشخیصی مورد نیاز برای عیب یابی از کنترل آسانسور شما را دارا می باشد؟
   • جه تعداد آسانسور و چند توقف و با چه سرعتی در نظر دارید به شرکت طرف قرارداد واگذار کنید؟
   • آیا شرکت طرف قراردادآماده اضافه کردن ضمانت عملکرد در قرارداد را داراست؟
   • نحوه برخورد شرکت با درخواست با اضافه کار اضطراری شما چگونه خواهد بود؟

   2- برای کارشناسی آسانسور توافق کنید.

   بدیهی است شما به عنوان مدیر ساختمان یا مسئول فنی و مهندسی ادارات و ارگانهای دولتی و شبه دولتی در همه زمینه ها تخصص ندارید. چه بسا اگر تخصص داشتید اصلا سراغ شرکت آسانسوری برای عقد قرارداد سرویس نمی رفتید.

   همانطوریکه وقتی به مشکل حقوقی و قانونی برمی خوریم سراغ وکیل و مشاور حقوقی می رویم. بهتر است در بحث های تخصصی هم به سراغ کارشناسان هر حوزه برویم.

   در قرارداد سرویس و نگهداری آسانسور با شرکت طرف قرارداد توافق کنیدکه حتما در ابتدا و انتهای قرار از کارشناس استفاده خواهید کرد. در ابتدای قرارداد طی صورتجلسه رسمی آسانسور با وضعیت موجود را به شرکت تحویل دهید و در انتهای قرارداد بصورت مکتوب از ایشان تحویل بگیرد.

   3- در مورد هزینه ها شفاف صحبت شود.

   هزینه ها به نوع آسانسور ، محل استقرار ، ارتفاع ساختمان و سطح خدمات بستگی دارد. نگهداری آسانسورهای کششی بالاتر از آسانسورهای هیدرولیک کم ارتفاع هزینه بیشتری برای حفظ آن دارد.

   معمولا آسانسور در طول سرویس و نگهداری دارای هزینه های متعددی چون شارژ ماهیانه، هزینه تعمیرات، جنرال سرویس دوره ای، استاندارد ادواری، بیمه و خدمات شبانه روزی، نظافت و …. دارد. بطور شفاف در قرارداد برای هر کدام از این موراد صحبت کنید و تعهدات طرفین مشخص شود.

   برای پس انداز کردن پول و کاهش هزینه ها و ادامه دریافت خدمات مورد نیاز خود ، به دنبال فرصت ها ، بزرگ و کوچک باشید. در صورت ورود به خدمات طولانی مدت (5 سال یا بیشتر) ، قیمت قرارداد آسانسور شما می تواند 5٪ یا 10٪ کاهش یابد. اگر صاحب چند دستگاه آسانسور هستید ، ممکن است بتوانید با قیمت “فله” مذاکره کنید. و تخفیف های خوبی بگیرید.

   سرویس و نگهداری آسانسور

   4- برای استاندارد ادواری و بیمه سرنشین آسانسور توافق کنید

   طبق قوانین اتحادیه و استانداردملی ایران، برای آسانسور بایستی هر ساله استاندارد ادواری اخذ شود. یکی از الزامات پرداخت خسارت از طرف شرکت بیمه، داشتن استاندارد ادورای معتبر می باشد.

   استاندارد ادواری آسانسور شامل هزینه های متعددی چون هزینه ثبت نام در سامانه اداره کل استاندارد استان، هزینه واریزی به شرکت بازرسی ، هزینه حضور کارشناس شرکت آسانسوری در محل پروژه و در نهایت هزینه رفع ایرادات و خرید قطعات لازم می باشد. حتما در این موارد با شرکت طرف قرارداد مذاکره کنید و هزینه ها شفاف بیان نمایئد.

   5- نحوه جلوگیری از تعمیر و نگهداری ضعیف آسانسور

   اگر آسانسور برای ساختمان شما بسیار مهم است ، بنابراین باید در نظر داشته باشید که شرکت آسانسوری بایستی ممیزی های منظم را انجام بدهد و شما هم بایستی معیارهای مربوطه را ردیابی کنید. به این ترتیب می توانید قبل از خرابی یا استناد به بازرسی ، عدم نگهداری  مناسب را تشخیص دهید.

   چه معیارهای اضافی را باید ردیابی کنید؟

   حداقل حداقل ساعت خدمات آسانسور به نوع واحد ، استفاده و سن بستگی دارد. بایستی با استفاده از کارشناسان متوجه شوید که  واحد شما به چه میزان تعمیر و نگهداری نیاز دارد ؟ سپس اضافه کردن حداقل تعداد ساعت به قرارداد خود را در نظر بگیرید.

   اطمینان حاصل کنید که معیارهایی را که برای ساختمان شما ، مستاجران و مسافران و مصرف کنندگان مهم هستند – معیارهای عملکرد آسانسور را در نظر بگیرید.-  سپس آن معیارها را به قرارداد نگهداری خود اضافه کنید. این یک سطح قابلیت اطمینان مداوم را تضمین می کند.

   سرویس و نگهداری آسانسور

   6- چگونگی فسخ قرارداد و جبران خسارت

   قبل از شروع قرارداد جدید ، همیشه باید در نظر بگیرید که چگونه این کار به پایان می رسد. در پایان قرارداد چه اتفاقی خواهد افتاد؟ چه اتفاقی می افتد اگر کسی به شرایط قرارداد عمل نکند؟

   بسیاری از قراردادها سه ماه قبل از تاریخ پایان ، به اخطار خاتمه کتبی احتیاج دارند. در غیر این صورت ، ممکن است به طور خودکار برای یک دوره دیگر تمدید شود. زبان فسخ قرارداد فعلی خود را دو برابر کنید

   همچنین تعهدات طرفین و چگونگی جبران خسارات احتمالی را تعیین کنید.

   7- تعمیرات در طول قرارداد سرویس و نگهداری چگونه خواهد بود؟

   اطمینان حاصل کنید که بخشی از قرارداد شما شامل سیستمی برای نظارت بر عملکرد آسانسور و تاریخچه نگهداری است.

   معمولا برخی شرکتها در قرارداد خود ذکر می کنند که خدمات تعمیرات حتما بایستی توسط شرکت سرویس و نگهدار انجام شود که این هم آزادی عمل شما را محدود می کند و هم از نظر هزینه می تواند برای شما گران تمام شود.

   سرویس و نگهداری آسانسور

   8- آشنائی با انواع قرارداد سرویس و نگهداری آسانسور

   الف) قرارداد تعمیر و نگهداری آسانسورفول آپشن:

   در این نوع قرارداد خدمات آسانسور ، ارائه دهنده خدمات مسئولیت کامل آسانسور را بر عهده می گیرد. هزینه جلوگیری از خرابی و رفع خرابی ها در قرارداد گنجانده شده است. این قرارداد همچنین شامل نگهداری پیشگیرانه است. مشابه یک بیمه نامه ، این نوع قرارداد به شما در رفع هزینه آسانسور ماهانه کمک می کند. مهم است که مؤلفه هایی را که از قرارداد درج شده اند در نظر بگیرید.

   ب) قرارداد تعمیر و نگهداری آسانسور خدمات جزئی:

   این شامل پوشش همان خدمات کامل است ، به جز مؤلفه های اصلی که  حذف شده اند. (این موارد شامل موارد بزرگتری مانند پمپ ها ، درب ها ، تابلوفرمان ها ، موتورهای آسانسور ، ژنراتورها ، کابل ها و سایر تجهیزات  مشابه است. )

   در حالی که هزینه های ماهانه این قرارداد کمتر است ، کل هزینه ای که پرداخت می کنید ثابت نیست. هزینه کل آسانسور قابل پیش بینی نیست. برای مواردی که در قرارداد قید شده است باید هزینه جداگانه پرداخت کنید.

   ج) قرارداد نگهداری آسانسور روغن کاری و نظافت:

   این نوع قرارداد در کشور زیاد رایج نیست. ولی بطور کلی سرویس ها و افراد غیر مجوز معمولا فقط این نوع سرویس ونگهداری را انجام می دهند.

   این قرارداد آسانسور شامل بازرسی و روانکاری قطعات متحرک آسانسور شماست. در صورت عدم موفقیت و تعمیرات لازم ، آنها با هزینه اضافی که تحت پرداخت ماهانه شما نیست ، حساب می شوند.

   9- الگوی خدمات قرارداد تعمیر و نگهداری آسانسور

   هر سیستم ساختمان و آسانسور متفاوت است. به جای قرارداد یکسان ایجاد شده توسط ارائه دهنده تعمیر و نگهداری آسانسور ، آسانسورهای شما به یک قرارداد خدماتی متناسب با ساختمان شما احتیاج دارند.

   با سازنده قرارداد تعمیر و نگهداری آسانسور که به خواسته های ساختمان شما و شرایط آسانسورهای شما اقدام می کنند مذاکره کنید. و تعهدات طرفین را روشن کنید.

   سرویس و نگهداری آسانسور

   شرکت هیرو آسانسور به عنوان یکی از شرکتهای معتبر و باسابقه صنعت، با خدمات متنوع و گوناگون در خدمت مشتریان محترم می باشد.

   پکیج هیرو تک این کمپانی با محصولات کمپانی بین المللی ویتور ارائه می شود. جایگیزینی مناسب برای آسانسورتمام وارداتی پکیج می باشد.

   جهت کسب اطلاعات بیشتر و آشنائی با طرح های متنوع سرویس و نگهداری آسانسور در مناطق مختلف تهران ، لواسان، شمیرانات، فشم و میگون با ما تماس بگیرید.

    

   88882500

   سرویس آسانسور

   به طور کلی سرویس آسانسور را می توان شامل مجموعه اقداماتی دانست که به بازدید و بررسی تمامی قطعات و قسمت های آسانسور مربوط می شود که در آن عملکرد این قطعات مورد کنترل و ارزیابی قرار می گیرد. فرایند سرویس به این صورت است که سرویس کار یا تکنسین ماهر آسانسور در محل حاضر می شود و با استفاده از وسایل و تجهیزات مورد نیاز قطعات مکانیکی و الکترونیکی سیستم آسانسور را مورد بازبینی و بررسی قرار می دهد و در صورت خرابی یا معیوب بودن به تعمیر یا تعویض آن قطعات می پردازد. با این اقدامات قطعات معیوب تعمیر شده و از بروز حوادث و سوانح جلوگیری می شود. بهتر است سرویس آسانسور هر ماه یک بار و به صورت دوره ای انجام شده تا در صورت وجود اختلال و خرابی قطعات، اقدامات لازم، فورا انجام شود.

   سرویس و نگهداری انواع آسانسور

   سرویس و نگهداری آسانسورها شامل تمامی انواع سیستم های آسانسور می شود. آسانسورها به طور کلی به انواع کششی، هیدرولیک، مغناطیسی و هیبریدی تقسیم می شوند. هر کدام از این آسانسورها مکانیسم خاص خود را دارند و از جهت تولید و انتقال نیرو با یکدیگر تفاوت دارند. مساله سرویس و نگهداری آسانسورها شامل تمامی انواع آسانسورها می شود. از آن جایی که سیستم و طراحی این نوع آسانسورها با یکدیگر تفاوت دارد، سرویس و نگهداری آن ها نیز با یکدیگر فرق می کند و نیازمند اقدامات خاصی برای آن است. اما روی هم رفته سرویس هر یک از این انواع آسانسورها ضروری است که هر ماه به صورت دوره ای و منظم مورد سرویس قرار گیرد.

   استاندارد سرویس و نگهداری آسانسور

   برای سرویس و نگهداری آسانسور باید ضوابط و استانداردهایی رعایت شود. در واقع رعایت این استانداردها می تواند تضمین کننده عملکرد مطلوب و سالم بودن سیستم باشد. در ادامه به مهم ترین ضوابط و استانداردهای لازم در سرویس و نگهداری آسانسور که باید رعایت شود پرداخته ایم. در ارتباط با این استانداردها، باید بگوییم شرکت هیرو آسانسور با سابقه درخور توجهی که در این زمینه دارد، متعهد است تا این استانداردها را کاملا رعایت کند تا اعتماد و اطمینان همیشگی کارفرمایان و مشتریان را حفظ کند.

   • چک کردن روغن دان که پر از روغن باشد و در صورت کم بودن، روغن به آن افزوده شود.
   • بازدید و کنترل سیم بکسل ها از نظر مقاومت و فرسودگی که هیچ جای آن پاره یا زخمی نباشد.
   • بازدید و بررسی عملکرد پاراشوت آسانسور که در واقع مهم ترین قسمت از سیستم آسانسور محسوب می شود.
   • چک کردن عملکرد درب های آسانسور که بدون صدا بوده و به راحتی باز و بسته می شود.
   • چک کردن تابلوی برق که بدون اخطار باشد.
   • بررسی و کنترل سیستم برق و سیم کشی آسانسور و نیز داکت های آن.
   • بررسی آرام بندهای درب های لولایی که عملکرد درستی داشته باشند.
   • بازدید پیچ و مهره های کل آسانسور و ریل ها که محکم باشند.
   • بررسی و چک کردن گاورنر که عملکرد آن درست باشد.
   • بازدید و بررسی کابین آسانسور که سالم بوده و هیچ قسمت آن دچار شکستگی نباشد.
   • کنترل لرزش های کابین در حین حرکت و میزان شوکی که به هنگام شروع به حرکت ایجاد می کند.
   • کنترل وضعیت شلنگ ها و اتصلاالت، جک هیدرولیک و روغن یونیت در آسانسورهای هیدرولیکی که سالم و بدون ایراد باشند.
   • بازدید هرزگرد که سالم بوده و عملکرد درستی داشته باشد.

   خدمات سرویس و نگهداری آسانسور

   سرویس و نگهداری آسانسور شامل خدماتی است که شرکت ها و مراکز مربوطه آن را انجام می دهند. به طور کلی اگر بخواهیم خدمات مربوط به سرویس و نگهداری آسانسور را دسته بندی کنیم، سه دسته خدمات زیر را شامل می شود:

   بازدید و بررسی: معمولا انجام خدمات سرویس و نگهداری آسانسور ماهانه توسط شرکت ها و مراکز و طی قراردادی که با آن ها بسته می شود، صورت می گیرد. نخستین دسته از این خدمات بازدید و بازرسی سیستم های آسانسور است. در دوره های معین که معمولا ماهانه است، سرویس کاران به محل اعزام شده و کل سیستم آسانسور را مورد بازرسی و کنترل قرار می دهند تا اگر خرابی و ایراد در قطعات یا قسمت هایی وجود دارد شناسایی شود.

   سرویس قطعات: دومین دسته از خدمات مربوط به سرویس و نگهداری آسانسور، سرویس قطعات است. این دسته خدمات به تمیز کردن، رفع گیر، روغن کاری، رفع سر و صدا و ….. مربوط می شود. انجام این دسته از خدمات می تواند به افزایش قابل توجه عمر مفید آسانسور و جلوگیری از خرابی های احتمالی در آینده باشد.

   تعمیرات: برخی از مواقع در حین بازرسی و بازدید دستگاه توسط سرویس کار، قطعه یا قطعات خراب و معیوبی شناسایی می شود. از این رو برای آن که این خرابی به دیگر قطعات و قسمت ها سرایت نکند و باعث از کار افتادن کل سیستم آسانسور نشود، سرویس کار اقدام به تعمیر قطعه می پردازد. گاهی اوقات هم به دلیل خرابی بیش از حد یا سوختگی قطعات الکتریکی امکان تعمیر وجود ندارد و باید آن قطعه یا قطعات تعویض شود. به طور کلی با سرویس به موقع و شناسایی قطعات معیوب، می توان با اقدام سریع برای رفع عیب، از به بار آمدن هزینه های هنگفت جلوگیری کرد.

   در ارتباط با خدمات سرویس و تعمیر آسانسور باید بگوییم یکی از شرکت های مطرح و شناخته شده که خدمات مطلوب و باکیفیتی در این زمینه ارائه می دهد، شرکت هیرو آسانسور است. این شرکت با برخورداری از پرسنل توانمند و تجهیزات مدرن کوشش کرده است تا با ارائه خدمات باکیفیت، رضایت حداکثری مشتریان را از آن خود کند.

   شرکت سرویس و نگهداری آسانسور

   شرکت های متعددی در سطح شهرها و به خصوص کلان شهر تهران در زمینه سرویس و نگهداری آسانسور فعالیت می کنند. این شرکت ها بسته به سابقه ای که دارند و نیز برخورداری از پرسنل متخصص و تجهیزات لازم، امور مربوط به سرویس و نگهداری آسانسور را با کیفیت های مختلفی انجام می دهند. به طور کلی برای انجام این خدمات، باید با یکی از این شرکت ها از طریق تماس تلفنی، اینترنتی و .. یا مراجعه حضوری اقدام به ثبت مشخصات پروژه آسانسور کنید. سپس کارشناسان آن مرکز در محل حاضر شده و با در دست داشتن چک لیستی نسبت به بررسی وضعیت سیستم آسانسور از نظر فنی و سلامت قسمت ها و قطعات، وضعیت کلی آسانسور را تشخیص می دهد. سپس طبق برآورد کارشناس از سیستم آسانسور، شرکت قرارداد را تنظیم و آماده می کند. پس از عقد قرارداد شرکت با مالک یا مالکین ساختمان، سرویس کار طبق برنامه منظم ماهانه در محل حاضر شده و به ارائه خدمات سرویس و نگهداری آسانسور می پردازد.

   قوانین سرویس و نگهداری آسانسور

   مساله سرویس و نگهداری آسانسور مشمول قوانینی است که باید برای این کار باید آن ها را رعایت کرد. در زیر به مهم ترین قوانین مربوط به این مساله اشاره شده است. دانستن این قوانین به مالکان ساختمان ها کمک می کند تا در موقع بستن قراردادها آگاهی لازم را داشته باشند تا بعدها دچار مشکلات جدی نشوند.

   • مدت زمان قراردادهای سرویس و نگهداری آسانسور یک سال است و هر ماه یک بار آسانسور سرویس خواهد شد.
   • ضروری است مالکان ساختمان ها و کارفرمایان فقط با شرکت هایی قرارداد ببندند که این شرکت ها عضو سندیکای آسانسور و پله برقی هستند و پروانه کار از وزرات صنایع را دارند. از این رو از باید از انعقاد قرارداد با مراکز و شرکت هایی که عضور سندیکا نیستند و دفتر کار مشخص و پروانه کار معتبر ندارند، خودداری کرد.
   • حق سرویس به این صورت دریافت می شود که در قرارداد سال اول، طی یک قسط 12 ماهه هزینه پرداخت می شود. برای سال دوم و بعد از آن هر سال دو قسط مساوی 6 ماهه هزینه ها دریافت می شود.
   • کارفرما یا مدیر ساختمان وظیفه دارد روغن مورد نیاز برای سرویس آسانسور را تامین کرده و در اختیار سرویس کار قرار دهد.
   • تمامی سیستم های آسانسور باید بیمه نامه مسئولیت مدنی دارندگان آسانسور در قبال افراد استفاده کننده داشته باشند و کارفرما موظف است حق بیمه یک ساله را پرداخت کند.
   • هزینه تعویض یا تعمیرات قطعات و اجرت تعمیرکار جداگانه بوده و جزء هزینه سرویس و نگهداری نیست و کارفرما باید به صورت جداگانه آن را پرداخت کند.
   • در طول مدت زمانی که کارفرما با شرکت قرارداد سرویس و نگهداری آسانسور منعقد کرده است نباید اشخاص دیگر اعم از حقیقی یا حقوقی در این کار دخالت کنند و این کار ممنوع است.
   • هزینه قرارداد سرویس بر مبنای 5 توقف آسانسور محاسبه می شود. سایر آسانسورهایی که تعداد 2،3،و4 توقف دارند، محاسبه هزینه آن ها بر اساس 5 توقف انجام می شود.

   سرویس و نگهداری ماهیانه آسانسور

   همان گونه که بیان کردیم طی قراردادی که بین کارفرما و شرکت خدمات سرویس و نگهداری آسانسور بسته می شود، پرسنل شرکت موظف هستند ماهیانه و به صورت منظم در روزهای مشخص در محل حاضر شده و به بازدید و سرویس سیستم آسانسور بپردازند. مزیت بازدید و سرویس ماهیانه آسانسور آن است که این کار باعث می شود ضمن پیشگیری از بروز خرابی ها در دیگر قطعات و حتی حوادث و سوانح ناشی از اختلال در عملکرد آسانسور، می تواند از به بار آمدن هزینه های بسیار هم جلوگیری کند.

   سرویس دوره ای آسانسور

   سرویس دوره ای آسانسور شامل کلیه خدمات مربوط به سرویس که به شکل منظم در دوره های زمانی مشخص، طبق چک لیست انجام می شود. در سرویس دوره ای، سرویسکار از طرف شرکت طرف قرارداد در بازه های زمانی منظم به محل اعزام شده و به بازدید و کنترل تجهیزات و قطعات مختلف پرداخته و در صورت نیاز قطعات معیوب را تعمیر یا تعویض می کند. همچنین انجام نظافت موتورخانه، روغن کاری قطعات چرخنده و …. هم جزء اقداماتی است که سرویسکار در مراجعه های دوره ای خود آن را انجام می دهد. به طور کلی مزایای سرویس دوره ای آسانسور شامل موارد زیر می شود:

   • عمر مفید آسانسور طولانی تر می شود.
   • کارایی آسانسور بیشتر شده و عملکرد آن بهبود می یابد.
   • تشخیص قطعات و تجهیزات معیوب زودتر انجام می شود. در این صورت می توان سریع تر این قطعات را تعمیر یا تعویض کرد.
   • احتمال بروز حوادث و سوانح جانی و مالی به میزان قابل توجهی کاهش می یابد.
   • از آن جایی که در سرویس دوره ای آسانسور، قطعات معیوب سریع تر شناسایی و رفع عیب می شود، در این صورت هزینه های تعمیرات به میزان زیادی کاهش می یابد.

   سرویس ماهانه آسانسور

   در سرویس ماهانه آسانسور، سرویسکار از طرف شرکت طرف قرارداد به صورت ماهانه در محل نصب آسانسور حاضر شده و خدمات سرویس و نگهداری را ارائه می دهد. سرویس ماهانه هم یکی از سرویس های دوره ای محسوب می شود. در سرویس ماهانه، امکان تشخیص زودهنگام قطعات و تجهیزات معیوب وجود دارد که کار تعمیرات را هم آسان تر می کند. در این حالت ایمنی آسانسور بسیار افزایش می یابد و از بروز خطرات مختلف هم جلوگیری می شود.

   هزینه سرویس دوره ای آسانسور

   هزینه سرویس آسانسورها هر ساله توسط سندیکای آسانسور و پله برقی ایران تعیین می شود. در این صورت کارفرما باید طبق قرارداد هزینه یک سال را که شامل 12 ماه بازدید و سرویس دوره ای است، به شرکت طرف قرارداد پرداخت کند. طبق مقررات مربوطه، هزینه سرویس آسانسور در سال به صورت یک قسط برای 12 ماه و از سال دوم به بعد دو قسط شش ماهه باید پرداخت شود. به طور کلی هزینه سرویس آسانسور به عواملی از جمله گروه ساختمانی، نوع آسانسور، تعداد طبقات ساختمان، تعداد افراد استفاده کننده و میزان ترافیک آسانسور، تعداد توقف های آسانسور و ….. بستگی دارد. همچنین ارائه خدمات سرویس دوره ای در بازه های زمانی کم تر از یک ماه مشمول افزایش هزینه خواهد بود.

   هزینه سرویس و نگهداری آسانسور

   در ارتباط با هزینه خدمات سرویس و نگهداری آسانسور، باید بگوییم هر ساله بر مبنای نوع ساختمان، تعداد طبقات، ظرفیت کابین، تعداد توقف و ترافیک آسانسور، نوع و تعداد درب ها و …. نرخ خدمات توسط سندیکا تعیین می شود. در واقع سندیکا مرجع رسمی تعیین هزینه های این خدمات است. کارفرما می‌تواند هزینه خدمات سرویس و نگهداری آسانسور مطابق با قرارداد به صورت سالانه یا در بیشتر اوقات ماهیانه به شرکت بپردازد. شرکت هیرو آسانسور یکی از شرکت های مطرحی است که در قبال دریافت هزینه های مربوطه، خدمات باکیفیتی را به مشتریان و کارفرمایان ارائه می دهد. به طوری که این شرکت متعهد است تا خدمات سرویس و نگهداری سرویس را با کیفیت بالایی ارائه دهد تا سیستم آسانسور تا مدت زمان طولانی بدون آن که دچار خرابی های جدی شود، به کارکرد خود ادامه دهد. این شرایط برای کارفرمایان به صرفه تر است؛ زیرا تا زمان طولانی می توانند از سیستم آسانسور استفاده کنند و پس از مدت زمان کوتاهی هزینه ای بابت نصب و راه اندازی سیستم جدید نپردازند.

   سرویس و نگهداری آسانسور تهران

   در کلان شهر تهران هزاران سیستم آسانسور وجود دارد و سالانه میلیون ها بار از این سیستم ها استفاده می شود. از این رو سرویس و نگهداری این سیستم ها یکی از موارد ضروری برای ساختمان ها و آپارتمان ها در شهر تهران به شمار می رود. به همین دلیل شرکت های متعددی در تهران در طی سالیان گذشته تاسیس شده اند که به ارائه خدمات مربوط به سرویس و نگهداری آسانسور می پردازند. به همین منظور چنانچه در شهر تهران هستید، برای دریافت این خدمات می توانید با شرکت هیرو تماس بگیرید. این شرکت که در تهران مستقر  است، آمادگی دارد تا با بهترین تجهیزات و پرسنل متخصص، در سریع ترین زمان ممکن در محل حاضر شده و بدون ایجاد کم ترین مزاحمت و دردسر برای ساکنان، خدمات مربوط به سرویس و نگهداری را ارائه کند. از این رو جهت ارتباط با این شرکت می توانید با شماره های 021-88882500- 09122104684-  09125679496- 09129725119 تماس بگیرید.

   سرویس آسانسور در کرج

   در شهر کرج به دلیل وجود انبوه ساختمان های چند طبقه که همگی از سیستم آسانسور برخوردارند، سرویس و نگهداری از آسانسورها هم یک ضرورت محسوب می‌شود. به این دلیل شرکت های آسانسوری متعددی در این شهر برای ارائه این خدمات ایجاد شده‌اند. همچنین به دلیل نزدیکی تهران تا کرج، شرکت های مختلف آسانسوری در تهران، علاوه بر پایتخت، خدمات خود را در شهر کرج هم به متقاضیان و کارفرمایان ارائه می کنند. در این خصوص هم شرکت هیرو آسانسور علاوه بر تهران، در سایر شهرها از جمله کرج هم خدمات خود را به کارفرمایان مختلف ارائه می دهد. به این منظور پس از انعقاد قرارداد، سرویسکار شرکت هیرو به صورت ماهانه در محل مورد نظر در شهر کرج حاضر شده و آسانسور را سرویس‌دهی خواهد کرد.

   نکات مهم نگهداری آسانسور

   در ادامه به برخی از نکات مهمی که باید در نگهداری آسانسور به آن توجه شود، پرداخته ایم. رعایت این نکات می تواند آسانسور را در وضعیت مطلوبی از نظر ایمنی و سالم بودن نگاه دارد. در واقع با رعایت این نکات دیگر آسانسور میان طبقات توقف نمی‌کند یا خراب نمی شود. رعایت این نکات و نگهداری درست می تواند عمر مفید آسانسور را به طور قابل توجهی افزایش دهد.

   • کارکرد آسانسور را ثبت کنید

   با ثبت و برآورد کارکرد آسانسور می توانید نشانه های خرابی احتمالی در سیستم آسانسور را تشخیص دهید و برای تعمیرات احتمالی اقدام سریع انجام دهید. صداهای غیر عادی همانند جیر جیر کردن می تواند نشانه ای از خرابی باشد که باید این صداها را ثبت کرده و به تعمیرکار گزارش دهید.

   • سعی کنید هر روز آسانسور را بررسی و بازدید کنید.

   بررسی و بازدید آسانسور را با ثبت عملکرد آن همزمان کنید. توجه به خوب کار کردن قطعات آسانسور به هنگام بررسی و بازدید نکته مهمی است.

   • قطعات یا قسمت های خراب را تعویض کنید

   در صورتی که خودتان قادر هستید قطعات و قسمت های معیوبی را که به درستی کار نمی کنند، تعویض کنید. برای مثال در صورت سوختن چراغ های درون کابین آن ها را تعویض کنید. البته تعویض قطعات یا قسمت های معیوب را در صورتی که با این کار آشنایی دارید انجام دهید و از اقدام خودسرانه اکیدا خودداری کنید.

   • برای نظافت قسمت های آسانسور از مواد شوینده صنعتی استفاده نکنید

   توصیه می شود هیچ گاه از مواد شوینده صنعتی برای شستشو و نظافت آسانسور استفاده نکنید. زیرا امکان آسیب دیدن و فرسودگی قسمت ها و قطعات مختلف آسانسور وجود دارد. به گفته کارشناسان مهم ترین علت بروز مشکلات فنی در آسانسور، تماس قطعات آسانسور با مواد شوینده صنعتی است که برای نظافت آسانسور در ساختمان ها استفاده می شود.

   • بیش از اندازه ظرفیت، از آسانسور استفاده کنید

   همواره باید دقت کنید که طبق ظرفیت آسانسور از آن استفاده کنید و استفاده بیشتر از ظرفیت، باعث وارد شدن فشار به مکانیزم ها آن می شود که نهایتا آسیب دیدن آن ها را به دنبال دارد که خطرات جدی را هم برای ساکنان ایجاد می کند.

   • در موقع رنگ کردن درب آسانسور با احتیاط عمل کنید

   به هنگام رنگ کردن درب های آسانسور دقت کنید رنگ های چسبنده ممکن است باعث شل شدن ضربه گیرهای پلاستیکی درب ها شود یا حتی از جای خود دربیاید. از این رو این کار را با احتیاط انجام دهید. برای این کار و بهتر روی درب ها را با لایه ای از وازلین آغشته کنید.

   • ایمنی و امنیت آسانسور را در موقع آتش سوزی کنترل کنید

   باید امکان خروج اضطراری از آسانسور در موقع آتش سوزی را کنترل و چک کنید. زیرا در صورت وقوع هر گونه آتش سوزی باید افرادی که در کابین هستند به سرعت امکان خروج اضطراری را داشته باشند.

   • دمای محفظه موتور آسانسور را کنترل کنید

   به طور معمول دمای محفظه موتور آسانسور باید چیزی در حدود 15 تا 32 درجه سانتی گراد باشد. در صورت بالاتر یا پایین تر بودن این دما به سرعت نسبت به رفع این مشکل اقدام کنید.

   • به نظافت آسانسور اهمیت دهید

   لازم است به مساله نظافت آسانسور اهمیت خاصی دهید و در صورت کثیف بودن شیرها، درب ها، لامپ ها و …. نسبت به نظافت آن ها اقدام کنید تا ساکنان نسبت به این وضعیت اعتراض نکنند.

   سرویس اسانسور شامل چیست؟

   در ارتباط با این که سرویس آسانسور شامل کدام موارد می شود در قسمت استاندارد سرویس و نگهداری آسانسور در بالا اشاره کردیم. در واقع وقتی سرویس کار به محل اعزام می شود و قصد سرویس سیستم را دارد مواردی که در بالا اشاره کردیم را باید انجام دهد. می توان گفت استاندارد سرویس آسانسور در واقع همان مواردی است که باید در موقع سرویس بدان توجه شود. به طور کلی در چک لیستی که سرویس کاران در موقع سرویس با خود به همراه دارند این موارد شامل آن می شود.

   سرویس آسانسور شامل بازدیدها و اقدامات مورد نیازی است که باید طبق چک لیست توسط سرویسکار انجام شود. به دلیل آن که آسانسور از قسمت‌های مختلفی تشکیل شده است، به هنگام سرویس، قطعات و تجهیزات مختلفی مورد بازدید و سرویس قرار می‌گیرد. در ادامه به قسمت‌ها و قطعات مختلف آسانسور که مورد سرویس قرار می‌گیرد، اشاره شده است:

   موتورخانه

   • کنترل دمای میانگین موتورخانه و ترموستات موتور
   • بررسی فیوزها، جعبه برق سه فاز و دستگاه آرت آسانسور به همراه اتصالات آن ها
   • کنترل مقاومت شاسی در پایه موتور آسانسور
   • بررسی گیربکس و شفت موتور
   • کنترل سیم بکسل ها، شیارها، فلکه کششی و هرزگرد آسانسور
   • چک کردن روغن گیربکس و تعویض آن در صورت نیاز
   • بازدید ترمز، لنت ها و تنظیم آن ها
   • بررسی گاورنر و اتصالات آن
   • کنترل تابلو فرمان، قطعات، اتصالات و ترمینال های آن
   • کنترل سیستم نجات اضطراری و تست عملکرد آن
   • نظافت موتورخانه و تجهیزات نصب شده در آن

   چاهک آسانسور

   • کنترل ریل های آسانسور و روغن کاری آن ها
   • بررسی و کنترل میکروسوئیچ ها
   • بررسی سالم بودن کابل ها
   • کنترل روشنایی چاهک
   • بررسی و کنترل لقمه های ریل کابین
   • چک کردن کرپی ها و سربکسل ها
   • کنترل نحوه اتصال سیم بکسل ها به کابین و وزنه تعادل
   • بررسی زنجیر تعادل و کنترل عملکرد آن
   • بررسی سربکسل ها و کرپی ها
   • بازدید کفشک ها و وزنه آسانسور
   • کنترل سطح روغن در روغندان ها و نشتی نداشتن آن ها
   • بازدید و کنترل ترمز ایمنی پاراشوت و عملکرد درست آن
   • بازدید پیچ و مهره های یوک کابین و نحوه اتصالات آن ها
   • بررسی سنسور آهن ربایی و اعمال تنظیمات لازم در آهن رباها
   • بازدید جعبه بازرسی آسانسور شامل (اتصالات، دکمه ها و ترمینال ها)
   • کنترل بافرها، قاب وزنه و ضربه گیرها
   • بازدید و بررسی تمامی قسمت های آسانسور به لحاظ ساییدگی، خوردگی و زنگ زدگی.

   درب ها

   • بررسی و کنترل قفل ها
   • کنترل کنتاکت های درب ها و بررسی عملکرد آن ها
   • بررسی مگنت درب بازکن
   • کنترل قطعاتی از جمله فنرها و آرامبندها
   • اعمال تنظیمات لازم در درب ها و روغن کاری لولاها
   • بررسی درب های اتوماتیک و قطعات آن ها شامل (کفشک ها، شیارها، قفل ها، کنتاکت ها و موتور سردرب)

   کابین و طبقات

   • بررسی شاسی احضار کابین و کنترل عملکرد آن
   • بررسی و کنترل روشنایی کابین
   • بازدید کابین به لحاظ موقعیت قرارگیری آن در محور حرکت خود
   • بازدید و کنترل صفحه کلید
   • کنترل تماس های اضطراری از داخل کابین با بررسی شماره های ضروری
   • بررسی و کنترل فن و کلیدهای آن
   • بازدید و کنترل دریچه خروج اضطراری از نظر باز و بسته شدن درست
   • بازدید پانل های آسانسور
   • بررسی موزیک و صدای اعلام طبقات
   • کنترل نمایشگر شاسی کابین
   • بررسی درب کابین و کنترل عملکرد آن

   شرکت هیرو آسانسور و سرویس و نگهداری آسانسور

   همان گونه که در بالا اشاره کردیم، شرکت هیرو آسانسور از جمله شرکت های مطرح و معتبری است که خدمات مربوط به سرویس و نگهداری آسانسور را به کارفرمایان محترم ارائه می کند. این خدمات شامل انواع آسانسورهایی است که متعلق بخش های خصوصی، دولتی و نیمه دولتی است که با استفاده از سامانه مانیتورینگ هوشمند انجام می شود.

   مجموعه هیرو آسانسور با برخورداری از پرسنل کاملا ماهر و متخصص که تجربیات بسیاری در زمینه سرویس و نگهداری آسانسور دارند و نیز استفاده از تجهیزات و دستگاه های مدرن، توانسته است این خدمات را با بهترین کیفیت ارائه دهد. به طوری که کارفرمایان متعددی پس از دریافت این خدمات تمایل به تمدید قرارداد با این شرکت را داشته اند.

   در پایان در صورتی که نیاز به دریافت خدمات سرویس و نگهداری آسانسور را دارید، شرکت هیرو آسانسور گزینه ایده‌آلی است. این شرکت با جلب اعتماد مشتریان و کارفرمایان توانسته است شریکی همیشگی برای آنان باشد و خدمات خود را در زمینه سرویس و نگهداری آن با نهایت کوشش پرسنل ارائه کند.

   سرویس و نگهداری آسانسور به طور کلی در چند مرحله انجام می شود؟

   سرویس و نگهداری آسانسور به طور کلی در سه مرحله انجام می شود؛

   1. سرویس و نگهداری آسانسور قبل از نصب
   2. سرویس و نگهداری آسانسور به هنگام نصب
   3. و در نهایت سرویس و نگهداری پس از نصب آسانسور

   راه حل هایی برای جلوگیری از خرابی آسانسور چیست؟

   1. آسانسور را به طور مداوم بررسی کنید؛
   2. در صورت وجود مشکل حتما به افراد متخصص اطلاع دهید؛
   3. در هنگام تمیز کردن آسانسور مراقب باشید؛

   مطالب مرتبط

   دیدگاهتان را بنویسید

   آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.