آیا شما نیز به دنبال بهترین و مناسب ترین شرکت برای تعمیر آسانسور و رفع مشکل خرابی آسانسور ساختمان خود هستید؟ آیا می دانید که برای تعمیر و نگهداری از آسانسور ساختمان خود بایستی چه اقداماتی را انجام دهید؟ از شما می خواهیم که مقاله ی پیش روی خود را تا پایان و آخر مورد بررسی قرار داده و از این طریق به مطالب بسیار جالبی دست پیدا کنید.

تعمیر آسانسور

امروزه آسانسورها از جمله مهم ترین و بهترین تجهیزات به شمار می روند که برای جابجایی بار و انسان در طبقات مختلف ساختمان های مسکونی و تجاری مورد استفاده قرار می گیرد. به گونه ای که بدون وجود این تجهیزات عملا رفت و آمد بین طبقات مختلف در ساختمان های چند طبقه و جابجایی بار امکان پذیر نمی شود. با استفاده از این تجهیزات به راحتی و در مدت زمان کوتاهی افراد می توانند بیم طبقات مختلف جابجا شوند. از جمله مسائل اصلی و مهمی که در استفاده از آسانسورها مطرح است، مساله خرابی و نیاز به تعمیر این تجهیزات است. به همین منظور در صورت مشاهده علائم خرابی این سیستم ها ضروری است که اقدامات لازم برای تعمیر آن ها انجام شود تا از بروز خرابی های دیگر که منجر به بار آمدن خسارات هنگفت می شود، جلوگیری شود. در این مقاله قصد داریم موضوع تعمیر آسانسور را به طور مشروح مورد بررسی قرار دهیم.

تعمیر آسانسور چیست؟

به طور کلی آسانسور از دو بخش قطعات الکتریکی و مکانیکی تشکیل شده است. اگر هر یک از قطعات این دو بخش دچار خرابی و ایراد شود، نیاز به انجام تعمیر آسانسور ضروری می شود. برای مثال چنانچه فنر کفشک های کابین تنظیم نباشد یک ایراد مکانیکی رخ داده است و نیاز به تعمیر فوری آسانسور وجود دارد. در واقع می توان گفت تعمیر آسانسور مجموعه فعالیت هایی است که در مواقع رخ دادن خرابی و بروز ایرادات در هر یک از قطعات آسانسور انجام می شود تا عیب به وجود آمده رفع شده و افراد بتوانند به راحتی از آسانسور استفاده کنند.

تعمیر آسانسور هم شامل دو نوع فعالیت می شود. یک فعالیت آن تنظیم قطعاتی است که یا به درستی نصب نشده اند و یا در اثر کار کردن آسانسور از تنظیم خارج شده اند. فعالیت دیگر آن رفع ایراد قطعه خراب شده یا تعویض کامل آن است. در برخی از مواقع خرابی ایجاد شده تنها باعث شده که قسمتی از قطعه خراب شود که تعمیرکار می تواند آن را با انجام تعمیرات رفع عیب کرده و مجددا به کار بیندازد. اما در برخی از مواقع هم به دلیل خرابی کامل قطعه یا سوختن قطعه الکتریکی، نیاز است که آن قطعه به طور کامل تعویض شود.
خرابی آسانسور
شاید برای خیلی از شماها پیش اومده که بارها با آسانسور خراب و متوقف در طبقه خاصی مواجهه شدید و مجبور شدید از راه پله به جای آسانسور استفاده کنید.

اولین سوالی که به ذهن مصرف کنندگان می رسد این است که علل خرابی های مکرر برخی آسانسورها چیست؟

بدیهی است عوامل متعددی در خرابی های مکرر آسانسور موثر می باشد از جمله استفاده از قطعات نامرغوب، نصب نامناسب و توسط تیم کم تجربه، عمر زیاد آسانسور و …

بهترین راه برای کاهش خرابی های آسانسور و تعمیرات و رفع خرابی آسانسور؛ استفاده از کارشناسان شرکتهای دارای مجوز طراحی و مونتاژ می باشد که آسانسور رو ماهیانه مطابق قرارداد سرویس و نگهداری بازرسی نمایند.

استفاده از مشاوران خبره صنعت جهت بازسازی و بهینه سازی آسانسور می تواند در کاهش هزینه های شما موثر واقع شود و از تکرار هزینه جلوگیری کند.

شرکت هیرو آسانسور به عنوان یکی از شرکتهای پیشرو و باسابقه در صنعت آسانسور همواره خود را در برابر آسایش و آرامش مشتریان مسئول می داند و تلاش می کند با اقدامات پیشگیریانه مانع از خرابی های ناخواسته و مکرر آسانسورهای تحت قرارداد سرویس و نگهداری آسانسور خویش شود.

جنرال سرویس فصلی و دوره ای از جمله اقدامات پیشگرانه شرکت آسانسور هیرو می باشد. این اقدام که برای مشتریان VIP بصورت رایگان انجام می شود  بصورت داشبورد مدیریتی همواره از اوضاع و احوال آسانسور خویش جویا هستید.

اخذ استاندارد ادواری آسانسور با کمترین هزینه از دیگر اقدامات پیشگیرانه در این زمینه می باشد.

ارائه گارانتی های طولانی مدت جهت آرامش و آسایش مشترکین از دیگر ویژگی های بخش خدمات سرویس و نگهداری آسانسور شرکت هیرو است که خود را متعهد به تعالی و رضایت مندی مشتری می داند.

شایع ترین خرابی ها و ایرادات آسانسور

در این قسمت شایع ترین مشکلات و خرابی هایی که سیستم های آسانسور با آن ها مواجه می شود مورد بررسی قرار گرفته است. می توان گفت این مشکلات در اکثر سیستم ها اتفاق می افتد که نیاز به انجام تعمیر آسانسور را ضروری می سازد.

 • قطع شدن جریان برق

به دلیل آن که سیستم آسانسور برای کار کردن به جریان برق نیاز دارد، هر گونه ضعیف شدن یا قطعی برق می تواند عملکرد آن ها را مختل کند. همچنین به روز رسانی شبکه برق رسانی در آپارتمان و ساختمان که باعث افت جریان برق می شود بر عملکرد آن تاثیر منفی می گزارد.

 • فلکه های فرسوده موتور

فرسودگی فلکه های موتور باعث آن می شود که روی ریل ها یا طناب های فولادی ساییدگی بیش از اندازه ایجاد شود که این مساله باعث افزایش سطح ساییدگی ری قطعات و سطوح متحرک می شود. این وضعیت باعث اختلال در حرکت و جابجایی کابین آسانسور می شود.

 • بروز آلودگی ها در قسمت های آسانسور

درون روغنی که برای روانکاری قطعات متحرک آسانسور استفاده می شود، ذرات فلزی بسیار ریزی آزاد شده که باعث ایجاد اختلال در سیستم گیربکس آسانسور می شود. همچنین فرسوده شدن روغن به دلیل تعویض دیرهنگام آن هم می تواند باعث آلودگی سیستم آسانسور شده و عملکرد تجهیزات را دچار اختلال کند.

 • خرابی و ایراد پیدا کردن بلبرینگ ها

در حدود بیش از نیمی مشکلات و خرابی های موتور مربوط به خرابی های بلبرینگ است. به طوری که ارتعاشات و لرزش های داخل موتور باعث می شود بلبرینگ ها از خود سر و صدای زیادی ایجاد کنند.

 • تنظیم نبودن و نصب نامناسب موتور

تراز و تنظیم بودن موتور آسانسور مساله ای بسیار مهم است. زیرا اگر موتور تراز و تنظیم نباشد، ساییدگی فلکه کشش اصلی و بلبرینگ های موتور را به دنبال دارد.

تعمیر آسانسور

تعمیرات آسانسور

تعمیرات آسانسور به مجموعه خدماتی گفته می شود که در موقع بروز خرابی و یا ایراد در چند قطعه از سیستم آسانسور رخ می دهد. برای مثال اگر سیستم آسانسور هم در بخش مکانیکی و هم الکتریکی دچار خرابی چند قطعه شود در این صورت نیاز به انجام تعمیرات آسانسور وجود دارد. البته تعمیرات آسانسور هم به دو شکل دوره ای و موردی انجام می شود. در شکل دوره ای، مالکان آپارتمان ها قراردادی با یک مرکز تعمیرات آسانسور منعقد می کنند که با این قرارداد، مرکز تعمیرات موظف است طی دوره های مشخص که معمولا ماهانه است، آسانسور را بررسی کرده و در صورت بروز خرابی ها، به شناسایی ایرادات و خرابی ها پرداخته و تعمیرات لازم را انجام دهد.

در روش موردی هم هیچ گونه قراردادی بین کارفرما و مرکز تعمیرات بسته نمی شود و تنها مدریت ساختمان در مواقعی که آسانسور دچار خرابی شود از یک تعمیرکار برای رفع ایرادات به وجود آمده کمک می گیرد. به طور کلی روش تعمیرات دوره ای هم از نظر هزینه و هم از نظر ایمنی نسبت به روش موردی بهتر است.

تعمیر فوری آسانسور

در برخی از مواقع خرابی هایی در سیستم آسانسور پیش می آید که نیاز است تعمیر فوری انجام شود. به عبارتی دیگر تعمیر فوری باید زمانی انجام شود که سیستم آسانسور با مشکلات جدی روبرو شده که امکان استفاده از آن وجود ندارد. همچنین این مشکلات جدی علاوه بر این که باعث می شود استفاده از آسانسور غیر قابل استفاده شود، ممکن است به سایر قطعات آن هم آسیب برساند که در این صورت هزینه های هنگفتی را به بار می آورد. از این رو ضروری است در مواقعی که آسانسور با مشکلات و خرابی های جدی روبرو می شود با تعمیر فوری مشکلات به وجود آمده را رفع کرد.

تعمیر آسانسور در تهران

امروزه در کلان شهر تهران شرکت ها و مراکز بسیاری در زمینه تعمیر و سرویس انواع آسانسورها و بالابرها فعالیت می کنند. برخی از این شرکت ها تازه تاسیس بوده و برخی نیز چندین سال است به صورت تخصصی در این زمینه فعالیت می کنند. به طور کلی در شرکت های تازه تاسیس پرسنل و تعمیرکاران نسبت به شرکت هایی که از تاسیس آن ها سال ها می گذرد، از تخصص و تجربه پایین تری برخوردارند. در تهران که به عنوان قطب صنعت آسانسور در کشور شناخته می شود، همواره کارفرمایان برای انجام تعمیرات نیاز به خدمات تخصصی دارند. از این رو اگر در تهران هستید و نیاز به خدمات تعمیر آسانسور دارید، به سراغ شرکت های باسابقه ای بروید که در انجام خدمات تعمیرات تجربیات زیادی داشته و می توانند نمونه کارهای زیادی را برای شما ارائه دهند.

هزینه تعمیر آسانسور

به طور کلی هزینه های تعمیر آسانسور به عوامل مختلفی بستگی دارد و این عوامل تعیین کننده میزان این هزینه خواهد بود. عامل اول تجاری یا مسکونی بودن ساختمان است. به طوری که هزینه تعمیر آسانسور در ساختمان ها و آپارتمان مسکونی نسبت به اماکن و ساختمان های تجاری کم تر است. عامل بعدی، ارتفاع ساختمان یا آپارتمان است. مسلما ساختمانی که چند طبقه و چند واحدی باشد، هزینه تعمیر آسانسور آن نسبت به ساختمانی که ارتفاع و طبقات کم تری دارد، بیش تر خواهد بود.

عامل بعدی ظرفیت آسانسور است. آسانسوری که برای مثال بزرگ بوده و ظرفیت چندین نفر را دارد در صورت خرابی هزینه تعمیر آن از آسانسور با ظرفیت کم، بیشتر خواهد بود. عامل مهم دیگر نوع خرابی قطعه یا قطعات آسانسور است. برای مثال در صورت سوختن موتور الکتریکی آسانسور هزینه ای که باید بابت تعمیر و یا تعویض آن پرداخته شود، بالاتر از هزینه ای است که مثلا برای خرابی ریل باید پرداخت شود. دوره ای یا موردی بودن تعمیرات هم از لحاظ هزینه باهم تفاوت دارند. به طوری که تعمیرات دوره ای نسبت به تعمیرات موردی هزینه کم تری خواهد داشت. از این رو برای مالکان آپارتمان ها و ساختمان ها مقرون به صرفه تر است که برای انجام تعمیرات آسانسور روش دوره ای را انتخاب کنند.

خدمات تعمیر آسانسور

شرکت های بسیاری که در زمینه تعمیرات آسانسور فعالیت می کنند انواع خدمات تعمیر را برای کارفرمایان و مشتریان ارائه می دهند. از آن جایی که آسانسورها انواع مختلفی را شامل می شوند که هر یک از نظر کاربری و نوع سیستم و تجهیزات با هم تفاوت های زیادی دارند، از این رو خدمات تعمیرات آن ها هم می تواند متفاوت باشد. آسانسورها از قطعات مختلفی تشکیل شده اند؛ برای نمونه می توان به قطعاتی از قبیل آهن کشی، کابین، درب کابین، شاسی کابین و طبقات، موتور، کفشک ها، گاورنر، تراول کابل، سیم بکسل، ریل، سنسورها، براکت های وزنه و کابین و غیره اشاره کرد. در صورت خرابی و ایراد داشتن این قطعات، به انجام خدمات تعمیر متفاوتی هم نیاز خواهیم داشت. برای مثال ممکن است قطعات الکتریکی سوخته باشد که نیازمند آن هستیم که قطعه تعویض شود. یا این که سیم بکسل مشکل داشته باشد که نیاز به انجام تنظیم آن وجود داشته باشد. از این رو خدمات تعمیر آسانسور شامل انواع مختلفی از خدمات است که توسط شرکت های تعمیر و سرویس آسانسور ارائه می شود.

تعمیر خرابی آسانسور

بسیاری از شهروندان و مالکان ساختمان ها در مساله تعمیر خرابی آسانسور با مشکلاتی مواجه هستند. یکی از مهم ترین مشکلات در این زمینه، یافتن یک مرکز تعمیرات معتبری است که تعمیرکاران و تکنسین های ماهر و متخصصی داشته باشد که از تجربه کافی هم برخوردار باشند. زیرا از یک طرف تعمیر خرابی آسانسور اگر به شکل اصولی و صحیح انجام شود می توان امید داشت که آسانسورها مجددا تا مدت طولانی بدون مشکل کار خواهد کرد. اما در غیر این صورت در مدت زمان کوتاهی باید مجددا تعمیرات لازم را به عمل آورد. از سوی دیگر هزینه های بالای تعمیر خرابی آسانسور است. به گونه ای که کارفرمایان به دنبال یافتن مراکز تعمیر معتبری هستند که در عین حال که می توانند خدمات باکیفیتی ارائه دهند که مشکل آسانسور به طور مطلوبی رفع شود، هزینه های خدمات آن ها هم معقولانه و مناسب است. از این رو لازم است برای یافتن شرکت ها و مراکز تعمیر معتبر، تحقیق کافی به عمل آورید.

تعمیرات آسانسور شبانه روزی

امروزه شرکت های معتبر تعمیر آسانسور خدمات خود را به صورت شبانه روزی به مشتریان و کارفرمایان ارائه می کنند. دلیل شبانه روزی بودن ارائه خدمات هم آن است که استفاده از آسانسورها، زمان و ساعت مشخصی ندارد و در هر لحظه از شبانه روز از این سیستم ها برای جابجایی استفاده می شود. تصور کنید که فردی در ساعات آخر شب در یک آپارتمان چند طبقه یا برج بلند مسکونی از آسانسور استفاده می کند که ناگهان ممکن است سیستم دچار مشکل شود که در این حالت اگر آسانسور تا ساعاتی به همین حالت باقی بماند فرد دچار پریشانی بسیاری شده و ممکن است به دلیل ترس و اضطراب بسیار دچار صدمات جدی جسمی و روحی شود. در این شرایط لازم است خدمات تعمیر آسانسور به شکل شبانه روزی به مشتریان و شهروندان ارائه شود. به صورتی که در هر لحظه که آسانسور در ساختمان در هر نقطه از شهر دچار مشکل شد، با یک تماس با مرکز تعمیرات، پرسنل تعمیرکار در اسرع وقت به محل اعزام شده و مشکل ایجاد شده را فورا حل کنند.

خدمات شبانه روزی برای تعمیر آسانسور به خصوص در کلان شهری همانند تهران بسیار ضرورت دارد. زیرا به علت تراکم انبوه ساختمان ها و آپارتمان های مسکونی، بروز ایرادات و خرابی های احتمالی در آسانسورها می تواند مشکلات بسیار عدیده ای برای شهروندان ایجاد کند. در این صورت لازم است شرکت های معتبر تعمیر آسانسور به صورت شبانه روزی خدمات خود را ارئه دهند.

نشانه ‌های خرابی آسانسور و نیاز به تعمیر آسانسور

آسانسور ها از ضروری ترین و بهترین تجهیزات مورد استفاده در بسیاری از ساختمان های مسکونی و تجاری می باشد که امروزه بسیاری از مردم در سراسر جهان، به دنبال راهنمای خرید و اجرای بهترین این تجهیزات هستند. آسانسور ها می توانند در کوتاه ترین زمان ممکن، افراد را تا طبقات بسیار بالا جا به جا کرده و بهترین و بی نظیرترین خدمات را برای شما به ارمغان آورند. یکی از مهمترین و اصلی ترین موضوعاتی که در استفاده از آسانسور ها، ذهن بسیاری از مردم را به سوی خود مشغول کرده است، خرابی این تجهیزات می باشد. حال شما از کجا می توانید متوجه شوید که آسانسور ساختمان تان خراب شده است؟ برای این امر نیز راهکارهای بسیار متعددی وجود دارد که از مهمترین آنها می توان به نشانه های خرابی آسانسور ها اشاره کرد. شما می توانید در صورت مشاهده نشانه های مربوط به خرابی آسانسور ها، سریعا اقدامات مورد نیاز برای تعمیر آسانسور را انجام دهید. از مهمترین و اصلی ترین نشانه های خرابی آسانسور ها می توان به مواردی از جمله زیر اشاره کرد:

 • شنیدن صداهای غیر عادی
 • استپ های بسیار شدید در هنگام حرکت یا توقف
 • هم سطح نبودن آسانسور در هنگام ایستادن در طبقات
 • حرکت کردن آسانسور وقتی که هنوز درب آن باز است
 • حبس شدن افراد در آسانسور ها
 • گیر کردن آسانسور ها

اگر شما نیز با یکی از نشانه های خرابی مذکور در فوق مواجه شدید، می توانید این فرصت را از دست ندهید و هم اکنون با همکاران ما از همین وب سایت در تماس باشید. در ادامه مقاله سعی بر آن داریم تا در مورد بهترین و مناسب ترین زمان برای تعمیر آسانسور و ایده آل ترین شرکت برای این امر، توضیحات بیشتری را به حضورتان ارائه دهیم. با ما همراه باشید.

دلیل خرابی‌های آسانسور چیست؟

تعمیر آسانسور همانطور که اشاره شد، یکی از مهمترین و اصلی ترین نگرانی های بسیاری از مردمی می باشد که از آسانسور استفاده می کنند. از مهمترین دلایلی که سبب خرابی آسانسور شده و نیاز به تعمیر آسانسور را به دنبال دارد، می توان به مواردی از جمله زیر اشاره کرد:

 • عدم سرویس و نگهداری از آسانسورها به شکل دوره ای
 • استفاده بسیار نادرست ساکنان و افراد از آسانسور
 • استفاده از نامرغوب ترین قطعات در ساخت و نصب آسانسور
 • نصب آسانسور به شکل بسیار نادرست
 • عدم توجه به برخی از مهمترین و اصلی ترین استانداردهای مربوط به طراحی و ساخت آسانسور

 

چه زمانی به تعمیرات آسانسور نیاز است؟

یکی از مهمترین سوال های بسیاری از افراد را دقیق ترین زمان برای تعمیر آسانسور شکل داده است که در این مورد می توان گفت، هر وقتی که شاهد عملکرد متفاوت در آسانسور شدید، می توانید اقدامات مربوط را برای تعمیر آسانسور انجام دهید. اگر شما نتوانید در زمان مناسبی اقدام به تعمیرات مورد نظر خود داشته باشید، ممکن است بسیاری از قطعات آسانسورها آسیب دیده و هزینه های بسیار بالایی را برای شما به وجود آورد.

نحوه انجام تعمیرات در قسمت های مختلف آسانسور

در این بخش به توضیح نحوه انجام تعمیر آسانسور برای قسمت های مختلف آن پرداخته ایم. به این منظور لازم است برای انجام تعمیرات قسمت های مختلف در آسانسور به صورت تخصصی باید از خدمات شرکت معتبر تعمیر آسانسور استفاده کنید.

 • در قسمت کابین، چنانچه ترک خوردگی، شکستگی، کج شدن و …. مشاهده شود باید مورد تعمیر قرار گیرد. به این صورت که اگر کابین از حالت عادی خارج شده و هر گونه تغییری داشته باشد، ایمنی آن دچار اختلال شده و باعث به خطر افتادن امنیت کاربران می شود. در این صورت به محض مشاهده هر گونه تغییر حالتی در کابین باید فورا نسبت به رفع عیب و خرابی آن اقدام شود.
 • قسمت دیگر در تعمیر آسانسور مربوط به تابلو برق آن است که ممکن است به هر علتی دچار خرابی شود. از این رو در صورتی که احتمال خرابی این قطعه وجود داشته باشد، باید به بررسی و کنترل سالم بودن سیم ها، کابل ها، فیوزها و کلیدهای برق بپردازید و در صورت خرابی سریعا نسبت به رفع عیب بپردازید. برای مثال در صورت آسیب دیدگی و ترک خوردن سیم ها و کابل ها که روکش آن ها نیز ممکن است از بین رفته باشد، باید فورا نسبت به جایگزینی آن ها با سیم ها و کابل های نو اقدام کنید.
 • قسمت دیگری که به تعمیرات آسانسور مربوط می شود، قطعات مکانیکی و حرکتی سیستم است. قطعاتی از قبیل سیم بکسل ها، فلکه هرزگرد، گاورنر، قلاب سر بکسل، وزنه تعادل، ریل ها و ….. از جمله قطعات مکانیکی و حرکتی آسانسور هستند. در صورتی که به هر علتی این قطعات دچار آسیب، شکستگی و خرابی شوند، باید نسبت به تعمیر و رفع عیب آن ها اقدام شود. البته بازدید این قطعات کار تکنسین ها و تعمیرکاران حرفه ای و ماهر آسانسور است که با دقت به بررسی و کنترل سالم بودن آن ها بپردازند. از این رو نباید خودسرانه نسبت به بازدید و حتی تغییر و تعمیر قطعات پرداخت. زیرا امکان بروز حوادث جانی و مالی بسیاری وجود دارد.
 • قسمت چهارم، موتور و قطعات وابسته به آن است. موتور آسانسور دستگاهی الکترومکانیکی است که با کار کردن خود نیروی مورد نیاز برای حرکت آسانسور را تولید می کند. وقتی این دستگاه دچار خرابی و آسیب شود، کل آسانسور از کار می افتد. از این رو بازدید دوره ای و کنترل موتور آسانسور از اهمیت خاصی برخوردار است. در صورت خرابی و حتی سوختن بخش هایی از موتور، باید از خدمات یک شرکت معتبر آسانسور استفاده کنید.

تعمیرکار آسانسور چه وظایفی دارد؟

یک تعمیرکار ماهر و متخصص آسانسور وظایفی برعهده دارد که در این قسمت به آن اشاره کرده ایم. تعمیرکار باید بتواند با این وظایف به خوبی آشنایی داشته باشد در کوتاه ترین زمان به طور کامل انجام دهد و هر چه سریع تر نسبت به راه اندازی مجدد سیستم آسانسور اقدام کند.

 • بازدید و کنترل هر کدام از قطعات مکانیکی و الکتریکی آسانسور به منظور اطمینان از سالم بودن یا خرابی آن ها.
 • تعمیرکار باید بتواند به خوبی نقشه آسانسور را بخواند و با توجه به آن اجزا و تجهیزات سیستم را مجددا چیدمان کرده و راه اندازی کند.
 • باید بتواند سیم ها و کابل ها را به پنل ها و موتورها متصل کند.
 • باید قطعات و تجهیزاتی که به تازگی نصب شده است را به منظور اطمینان از این که با مشخصات آسانسور مطابقت دارد، مورد تست قرار دهد.
 • یک تعمیرکار آسانسور باید در صورت وجود عیب و خرابی در موتور، ترمزها، کلیدها، سیستم های کنترل و هر قسمت دیگر به خوبی آن را تشخیص داده و عیب یابی کند.
 • از دیگر وظایف تعمیرکار آسانسور باز کردن قطعات و اجزای آسانسور است که این قطعات را در صورت خرابی کامل برداشته و آن را با قطعات و تجهیزات جدید تعویض کند. البته برای باز کردن و برداشتن اجزا باید از وسایلی از جمله نردبان، بالابر، ابزار برقی یا دستگیره استفاده کند.
 • تعمیر تجهیزات و قطعات در محل خود در صورتی که قابلیت تعمیر داشته باشد.
 • یکی دیگر از وظایف تعمیرکار آسانسور آن است که باید سیستم آسانسور را طبق مقررات ایمنی ساختمان، تعمیر و نگهداری کند.
 • تهیه چک لیست از بازدید قطعات و تعمیرات آن ها
 • باید سوابق سرویس و تعمیرات آسانسور را به دقت نگهداری کند تا برای مراجعات بعدی به همراه داشته باشد.
تعمیر آسانسور- هیرو آسانسور

برد آسانسور چیست و چگونه تعمیر می گردد؟

قسمت اصلی و مرکزی آسانسور برد آن است و انواع مختلفی دارد ولی عملکرد همه آنها یکسان است.  ممکن است مشکلاتی برای این بخش اتفاق بیافتد که بر روی کل سیستم آسانسور تاثیر بگذارد و نیاز جدی برای تعمیر آسانسور وجود داشته باشد. اگر پنل اصلی خاموش گردد نیاز به تعمیر برد آسانسور وجود خواهد داشت. اگر دستگاه خطای نا مشخصی داشته باشد باید برد آسانسور بررسی شود و در صورت لزوم تعمیر آسانسور انجام شود. اگر فرمان هایی که برای آسانسور تعریف می شود قابل اجرا نباشد باید برد دستگاه مورد بررسی قرار گیرد. کنترل سرعت کابین آسانسور توسط برد آن هدایت می شود و در واقع دور موتور دستگاه توسط این بخش هدایت می شود که در صورت تغییر باید نسبت  به تعمیر آسانسور و برد آن اقدام نمود.

استاندارد سازی آسانسور

لازم است بدانید که اگر دوست دارید تا یکی از ایمن ترین آسانسور را به راحتی مورد استفاده قرار دهید، می توانید اقدامات مربوط به این تجهیزات را انجام دهید و از این طریق با خیال راحت از باکیفیت ترین آسانسور در ساختمان خود استفاده کنید. برای آگاهی از استانداردسازی آسانسور می توانید اطلاعات دقیق تر از شرکت های بازرسی تحت نظارت کشور به دست آورده یا اینکه با همکاران ما از وب سایت هیرو آسانسور در تماس باشید.

همچنین افرادی که قصد استفاده و بهره مندی از آسانسور را دارند، بایستی از استانداردهای ادواری نیز پیروی کنند. پیروی از استانداردهای مذکور می توانید به میزان قابل توجهی از تعمیرات آسانسور کاسته و مسافران بتوانند به مدت بسیار طولانی اقدام به استفاده از این تجهیزات داشته باشند. شما نیز حتما استانداردهای مربوط به ایمنی آسانسورها را جدی گرفته و از این طریق آرامش را برای تمام ساکنان ساختمان خود به ارمغان آورید. برای آشنایی با این استانداردها نیز با ما در تماس باشید.

تعمیر آسانسور را قبل از اینکه مشکلات مربوط به استفاده از آسانسور بیشتر شود، انجام دهید تا بتوانید بهترین کاربرد را از این تجهیزات برای خود به ارمغان آورید. لازم است اشاره کرد که تعمیر آسانسور نیازمند به تخصص بسیار بالایی می باشد و کوچکترین ایراد و بی دقتی در تعمیرات مربوط به آسانسورها، می تواند مشکلات بسیار زیادی را به وجود آورد. البته بهتر است که برای کاهش میزان تعمیرات مربوط به آسانسورها، نحوه ی استفاده صحیح از این تجهیزات را فرا بگیریم و سعی کنیم به شکل استاندارد و درست از آن استفاده کنیم تا کمتر با خرابی آسانسور مواجه شویم

 

تعمیر موتور آسانسور چگونه است؟

آسانسور دارای قطعات زیادی است و هر کدام از این بخش ها نیاز به مراقبت دارند و در صورت خرابی هر بخش  تعمیر آسانسور الزامی خواهد بود  هر چه سرعت تعمیر و بررسی خرابی زیاد باشد احتمال آسیب رسیدن به بخش های دیگر کمتر خواهد شد. زمانی که موتور  دچار خرابی گردد حتما نیاز به تعمیر آسانسور وجود خواهد داشت. یکی از علت هایی که موتور آسانسور نیاز به تعمیر دارد عدم توازن در برق رسانی به موتور است برای رفع این مشکل معمولا در تابلو برق آسانسور برای تنظیم ولتاژ، قطعاتی مورد استفاده قرار می گیرد  تا موتور دچار مشکل نگردد و نیاز به تعمیر آسانسور وجود نداشته باشد. 

اگر موتور بر روی شاسی موتور به درستی قرار نگیرد موجب خرابی آسانسور خواهد شد  و تعمیر آسانسور ضروری خواهد بود. برای اینکه بتوانید عیب های موتور را شناسایی کرده و آنها را برطرف نمایید بهتر است با بخش های مختلف موتور آشنایی داشته باشید:

 • موتور گیرلس
 • فن موتور آسانسور
 • فلکه اصلی موتورگیربکس
 • بلبرینگ
 • دنده برنجی

عوامل مختلفی می تواند بر عملکرد موتور تاثیر بگذرد و به همین دلیل باید با قسمت های مختلف آن آشنایی داشته باشید و تاثیر بخش ها آسانسور بر هم را به خوبی بدانید. موتور آسانسور بخش مهم و اساسی این دستگاه است و بسیاری از مشکلات بوجود آمده به صورت  مستقیم و یا غیر مستقیم به این قسمت  مربوط می شود. آسانسور یکی از تجهیزات مدرن و کاربردی در ساختمان های  امروزی است.

تعمیر آسانسور- هیرو آسانسور

توصیه می شود که برای اخذ با کیفیت ترین و بهترین خدمات در خصوص سرویس و نگهداری آسانسور های ساختمان خود، با معتبرترین شرکت در این زمینه تماس لازم را برقرار کنید. خدمات مربوط به تعمیر آسانسور در آسانسور هایی که به شکل دوره ای سرویس های خود را طی کرده اند، کمتر مشاهده می شود. در نظر داشته باشید که هزینه های مربوط برای خرید و نصب آسانسور های جدید بسیار بالا می باشد، به همین دلیل توصیه می شود به بهترین شکل ممکن از این تجهیزات استفاده کنید تا نیاز به پرداخت هزینه های بالایی نداشته باشید.

سرویس آسانسور شامل چه مراحلی است؟

 ساختمان های بیشماری در حال حاضر دارای آسانسور هستند .این دستگاه ها نیاز به مراقبت و نگهداری دارند و باید  در مدت زمان های مشخصی سرویس گردند تا نیازمند تعمیر آسانسور  نشوند. در واقع با سرویس کاری در موعد مشخص می توان از تعمیر آسانسور جلوگیری نمود. هر کدام از قطعات آسانسور در زمانی که برای آن در نظر گرفته می شود نیاز به سرویس  دارد و اگر بررسی نگردند ممکن است خسارات های جبران ناپذیری هم برای افراد و هم برای تجهیزات آسانسور ایجاد خواهد شد. سرویس کردن به معنی بررسی عملکرد لوازم و قطعات موجود در آسانسور است تا در صورت داشتن مشکل در عملکرد تعویض و یا تعمیر گردند.

قطعات آسانسور

تعمیر آسانسور در بسیاری از مواقع به دلیل خرابی قطعات آن صورت می گیرد که از مهمترین و اصلی ترین قطعات مربوط به این تجهیزات می توان به موارد زیر اشاره کرد:

دیکتاتور آسانسور ها: خرابی دیکتاتور آسانسور ها، اخذ خدمات تعمیر آسانسور را به دنبال دارد چرا که این قطعه بر روی درب آسانسور نصب شده و وظیفه ی آن جلوگیری از محکم کوبیده شدن درب می باشد.

مگنت آسانسور ها: این قطعه از یک سیم پیچی، جک و اهرم تشکیل شده است که بر روی کابین نصب شده و ایمنی مورد نیاز را به وجود می آورد.

قفل لولایی: این قطعه مانع از حرکت آسانسور در هنگام باز بودن در آن می شود.

کفشک آسانسور ها: کفشک ها در طرف بالا و پایی یوک کابین و کادر وزنه تعادل نصب شده و تعادل مورد نیاز را در آسانسور ها به وجود می آورند.

گاورنر آسانسور ها: این قطعه وظیفه ی فعال سازی ترمز ایمنی آسانسور ها را برعهده دارد و به سیم بکسل بسیار مقاومی متصل شده است.


برای خواندن مطلب درمورد آسانسورهای هیدرولیک و اجزای آن کلیک کنید:

سرویس کار آسانسور

سرویس کار آسانسور به افرادی گفته می شود که می توانند در ارائه خدمات مربوط به تعمیر آسانسور نقش داشته و بهترین این خدمات را برای شما به ارمغان آورند. بدون شک سرویس کاران شرکت ما یکی از باتجربه ترین این افراد هستند که می توانند در کمترین زمان ممکن ایراد و نوع خرابی آسانسور شما را شناسایی کرده و از این طریق اقدام به تعمیر آسانسور شما داشته باشند.

تعمیر آسانسور با پشتیبانی 24 ساعته

امروزه در اکثر شهرهای کشور، بیشتر ساختمان های مسکونی و اداری دارای آسانسور می باشد و تعمیر آسانسور و سرویس و نگهداری آسانسور بسیار حائز اهمیت است. و در ضمن ایمنی و راحتی و امنیت کابران بسیار مهم هستند.

در صورت عدم نگهداری مناسب، خرابی های آسانسور گاهی اوقات بیشتر از حد انتظار می شود و هزینه های زیادی را به اهالی ساختمان تحمیل می کند. شاید برای شما هم پیش آمده که وقتی به منزل یا محل کار خود می رسید و قصد استفاده از آسانسور را دارید متوجه خراب بودن آن می شوید و مجبور هستید تا طبقات را با پله طی کنید که این امر برای طبقات مرتفع واقعا خسته کننده است.

بسیاری از کاربران برای تعمیر آسانسور آپارتمان خود با مشکلات زیادی روبرو هستند . از جمله این مشکلات پیدا کردن تعمیرکار با تجربه و متخصص می باشد که به راحتی نمی توان شرکت متخصص و متعهد در این زمینه پیدا کرد. از سوی دیگر هزینه های تعمیر آسانسور بسیار متغیر است.

شرکت آسانسور هیرو به عنوان یکی از شرکتهای با سابقه و دارای رزومه مناسب، خدمات تعمیر آسانسور و رفع خرابی آسانسور را با پشتیبانی 24 ساعته توسط بهترین تعمیرکاران و متخصصان آسانسور، به مشتریان عزیز ارائه مینماید.

نشانه هایی که از الزام به تعمیر آسانسور خبر می دهند و نباید آن ها را نادیده گرفت:

 • زیاد از کار افتادن آسانسور و خرابی متعدد آن
 • صداهای ناهنجار آسانسور
 • توقف آسانسور میان طبقات و تراز نبودن آن
 • تغییر سرعت آسانسور
 • زمان انتظار زیاد برای آسانسور

با استفاده از خدمات هیرو آسانسور، سرویس کار مجرب در سریعترین زمان ممکن در محل مورد نظر شما برای تعمیر آسانسور حاضر خواهد بود.

لزوم سرویس و نگهداری آسانسور

اگر شما نیز می خواهید تا هزینه های کمتری را بابت تعمیر آسانسور ساختمان خود پرداخت کنید، بایستی به سرویس های ادواری و نحوه ی نگهداری از آسانسور ها توجه لازم را داشته باشید. برخی از قطعات آسانسور ها، بعد از گذشت زمانی، نیاز به رگلاژ پیدا کرده و برخی دیگر نیز به دلیل عدم استفاده نامناسب از آسانسور ها، دچار خرابی می شوند که شما می توانید در سرویس های ادواری این مشکلات و خرابی ها را شناسایی کرده و اقدامات مورد نیاز برای تعمیرات آسانسور خود را انجام دهید.

شرکت معتبر آسانسور

از مهمترین و بارزترین آیتم هایی که ذهن بسیاری از افراد را در هنگام تعمیر آسانسور به سوی خود جذب کرده است، مناسب ترین و معتبرترین شرکت برای این امر است. توجه داشته باشید که بسیاری از برندهای ایرانی آسانسور ها، از خدمات پس از فروش بسیار فوق العاده ای برخوردار هستند به طوری که اگر برند آسانسور شما ایرانی است، می توانید به راحتی از خدمات پس از فروش آن نیز بهره مند شوید؛ اما شرکت پیش روی شما یکی از معتبرترین و بهترین شرکت ها در زمینه تعمیر و سرویس انواع آسانسور ها می باشد که متخصصان و همکاران ما توانسته اند با تجربه بسیار بالا و قدمت دیرینه خود، بی نظیرترین و باکیفیت ترین خدمات را در اختیار شما عزیزان قرار دهد. شما نیز این فرصت طلایی و بی نظیر پیش روی خود را از دست ندهید و برای تعمیر آسانسور مد نظر خود، همین حالا با همکاران ما از شرکت هیرو آسانسور پیش روی خود در تماس بوده و راهنمایی های مورد نیاز را دریافت کنید. همچنین شما می توانید به شکل تماس تلفنی نوع خرابی یا نشانه خرابی آسانسور خود را برای همکاران ما بازگو کرده و از این طریق در خصوص هزینه های احتمالی مربوط به تعمیرات آسانسور خود را نیز اطلاعاتی را اخذ کنید.

شرکت هیرو ارائه دهنده خدمات تخصصی تعمیر آسانسور

با توجه به مطالبی که در بالا اشاره کردیم، یکی از شرکت های معتبری که انواع خدمات تعمیر آسانسور را به کارفرمایان و مشتریان گرامی ارائه می دهد، شرکت هیرو آسانسور است. این شرکت با سابقه چندین ساله ای که در زمینه تولید، نصب و تعمیر انواع آسانسورها دارد، همواره تمام کوشش خود را کرده است تا بتواند خدمات تعمیر آسانسور را با بهترین کیفیت ارائه دهد. دلایلی که باعث شده است شرکت هیرو آسانسور بتواند در زمینه تعمیر آسانسور یکی از برترین شرکت ها باشد، شامل موارد زیر می شود:

 • برخورداری از پرسنل متخصص، مجرب و توانمند که آموزش های تخصصی تعمیرات آسانسور را به طور کامل گذرانده اند.
 • استفاده از مهندسان برق و مکانیک برای همکاری با تعمیرکاران و تکنسین ها
 • استفاده از ابزارها و تجهیزات دقیق و پیشرفته برای تعمیرات
 • ارائه انواع گسترده خدمات تعمیر به شهروندان در هر نقطه از تهران و امکان دسترسی آسان به خدمات این مجموعه
 • تامین قطعات مورد نیاز برای تعمیر از نوع استاندارد و باکیفیت
 • ارائه خدمات تعمیر آسانسور به صورت شبانه روزی و در سریع ترین زمان ممکن
 • امکان بهره مندی مشتریان و شهروندان از مشاوره های تخصصی در زمینه تعمیرات
 • امکان عقد قرارداد با کارفرمایان و مالکان ساختمان ها به منظور انجام خدمات سرویس و تعمیرات دوره ای
 • دریافت هزینه های مناسب و معقول از مشتریان و کسب رضایتمندی آن ها

تعمیرات آسانسور با گارانتی 18 ماهه

آسانسور از جمله تجهیزات مهم و حیاتی در ساختمان می باشد که بایستی بطور مداوم خدمت دهی انجام دهد. خرابی و ایجاد وقفه در آسانسور باعث بوجود آمدن مشکلات زیادی برای ساکنین و مصرف کنندگان می شود.

همواره پیدا کردن شرکت معتبر برای تعمیرات آسانسور از دغدغه های مدیران ساختمان می باشد و آنها شاید از عوض کردن دهها تعمیرکار و سرویس کار آسانسور به ستوه آمده باشند.

به همین دلیل، شرکت هیرو آسانسور محصولات تعمیری و تعویضی خود را از 12 ماه تا 24 ماه گارانتی می نماید تا خیال مصرف کنندگان از کیفیت اجناس بکار رفته و خدمات انجام شده راحت باشد.

تعمیرات آسانسور

شرکت هیرو آسانسور از جمله شرکتهای باسابقه و قدیمی صنعت آسانسور کشور می باشد که امروزه به برند تبدیل شده است و هرگز جهت اهداف کوتاه مدت و موقتی، هویت برند خود را خدشه دار نمی کند و تلاش دارد با ارائه راهکارهای نوین خدمات رسانی به مشتریان، گامی در جهت رضایت بیشتر آنها فراهم آورد.
تعمیر آسانسور

چگونه کمتر به تعمیر کردن آسانسور نیاز داشته باشیم

یکی از راه های کاهش خرابی و تعمیرات آسانسور، انجام تعمیرات توسط شرکت معتبر و دارای سابقه کار مفید و مرتبط می باشد.

همچنین استفاده از قطعات اصلی از دیگر موارد نیاز به تعمیرات کمتر آسانسور می باشد. به همین خاطر شرکت هیرو آسانسور با خدمات شبانه روزی و ارائه گارانتی خدمات خویش به شما اطمینان می دهد که نیاز شما به تعمیرات را به حداقل کاهش خواهد داد.

بهترین شرکت تعمیرکار آسانسور در تهران

اگر می‌خواهید از تعمیر آسانسور مطمئن شوید و هزینه های مکرر و گزافی انجام ندهید آن را به یک شرکت حرفه ای و متخصص واگذار کنید که خدمات بسیار خوبی را به شما ارائه دهد و پس از آن خدمات پس از فروش بسیار خوبی داشته باشد و به صورت مداوم و منظم و دوره ای خدمات تعمیرات آسانسور شما را به صورت تخصصی انجام دهد. حتما از سوابق و رزومه کاری شرکت مورد نظر تون پرس و جو کنید و اطمینان حاصل نمائید که شرکت توانائی عمل به وعده های خود را دارد.

شرکت هیرو آسانسور با برخورداری از تیم حرفه ای و متخصص دانشگاهی و با سابقه های صنعت آسانسور و پله برقی آماده ارائه خدمات منحصر بفرد و در راستای ارزش آفرینی برای شما و ساختمان تان می باشد.
تعمیر آسانسور

علت خرابی های مکرر آسانسور چیست؟

طبق آمار مجله دنیای آسانسور آمریکا، بیشتر خرابی های آسانسور معمولا مربوط به درب طبقات میشود و اینگونه خرابی ها بسیار پر تکرار میباشند . متاسفانه برخی سرویس کاران مبتدی آسانسور معمولا برای اینکه از دست اینگونه مشکلات رهایی یابند سیستم ایمنی آسانسور را از مدار خارج نموده تا آسانسور کمتر خراب شود. که اقدامی بسیار خطرناک می باشد.

این موضوع و موضوعات مشابه عدم رعایت اصول ایمنی باعث حوادث زیادی در سال میشود و متاسفانه باعث جراحت شدید و مرگ تعداد زیادی از مصرف کنندگان میگردد .

شرکت آسانسور هیرو با دارا بودن کادر آموزش آسانسور جزو معدود شرکتهایی میباشد که آشنا به رفع انواع خرابی در زمینه های مختلف الکتریکال و مکانیکال میباشد. با در نظر گرفتن ایمنی در کنار رفع خرابی آسانسور، سعی بر این دارد که این فرهنگ را در بین همکاران آسانسوری جا بیاندازد که رفع خرابی میتواند با ایمنی نیز همراه باشد.

رفع خرابی های پر تکرار که ساکنین از علت آن باخیر نیستن یکی دیگر از تکنیکهای این شرکت میباشد .
تعمیرات آسانسور

خرابی های پر تکرار آسانسور

آسانسور از جمله تاسیسات مهم ساختمان می باشد که حتما بایستی توسط شرکت صلاحیت دار تحت سرویس و نگهداری منظم و دوره ای ماهیانه قرار بگیرد و هر ساله استاندارد ادواری از سازمان استاندارد استان اخذ شود.

ولی بعضا مشاهده می شود که برخی مدیران ساختمان و مصرف کنندگان در این زمینه سهل انگاری می کنند و فقط در مواقع خرابی آسانسور به تکنسین مربوطه زنگ می زنند. اینگونه مشتریان هم معمولا از تعداد زیاد خرابی آسانسور گلایه مند هستند. اما اینکه دقیقا خرابی آسانسور کدام هستند نیاز به حضور سرویس کار و بررسی فنی دارد.

شاید برای شما هم سوال پیش آمده باشد که بیشترین خرابی آسانسور مربوط به قسمتها و قطعاتی می باشد؟ ما طبق تحلیلی بر روی آسانسورهای تحت سرویس خویش انجام شد بیشترین مشکلات مربوط به قطعات مکانیکی مانند درها و رله های مکانیکی یا سوئیچ ها می باشد. قطعات و نرم افزارهای الکترونیکی معمولاً مشکلی پیدا نمی کنند.

تعمیرات و رفع خرابی آسانسور

1- عدم استفاده صحیح مصرف کنندگان

یکی از موارد مشکلات، موارد مرتبط با کاربر است که دارندگان ساختمان یا سرنشینان آسانسور هستند. اینها در مواردی از قبیل نگه داشتن لته های درب ، تمیز نکردن سیل های درب یا دکمه های فشار (بوش باتن) مستقیما دخیل هستند و می توانند تاثیر گذار باشند. بایستی آموزش های لازم داده شود که مدیر ساختمان در کاهش خرابی های آسانسور چه وظایفی بر عهده دارد.

گروه شرکتهای آسانسور هیرو طیف گسترده ای از محصولات و خدمات از جمله طراحی و نصب آسانسورهای جدید، نگهداری آسانسورهای موجود و سرویس و تعمیر انواع آسانسورهای مسافری و خدماتی را ارائه می دهد.

2- خرابی برق

معمولا قطع برق و یا جابجایی فاز از عمده ترین خرابی های آسانسور می باشند. سرویس کار آسانسور لازم است قبل از هرچیزی از اتصال برق و عدم تغییر فاز اطمینان حاصل نماید و سپس به بقیه قسمتها توجه کند. اطمینان حاصل می کنند که برق به آسانسورها به درستی کار می کنند.

3- مشکل آلودگی و عدم نظافت صحیح و به موقع قطعات

آسانسور از یک سری مدار تشکیل شده است که با کامل شدن این مدارات به حرکت خود ادامه می دهد. چنانچه مشکلی در سری ایمنی بوجود بیاید، آسانسور متوقف شده و خرابی بوجود میاد.

مثلا چنانچه به علت وجود گردوغبار در سیل درب کابین، این درب تا آخر بسته نشود، آسانسور کار نخواهد کرد. و موارد مشابه که بستگی به کیفیت سرویس و نگهداری آسانسور دارد.

4- لیمیت سوئیچ ها

آسانسور در “بالا ترين طبقه” و “پايين ترين طبقه” ليميت هايي براي شناسايي دارد كه بعضی مواقع به هر دليلي سيستم و برنامه ريزي مربوطه دچار اختلال شود، آسانسور براي شناسايي به پايين ترين طبقه يا بالاترين طبقه ميرود.

لذا اگر فاصله ليميت ها طبق برنامه تعریف شده نباشد، کابین از طبقه عبور کرده و به ليميت شالتر برخورد نموده و متوقف ميشود.
وقتی آسانسور دچار این حالت شود، حتما”بايد آسانسور را با حركت دستي كمي بالا يا پايين برد و سپس وضعیت لیمیت را به حالت قبلی بازگرداند.

تعمیرات و رفع خرابی آسانسور

خرابی آسانسور و بالابر5- توقف‌ ناگهانی آسانسور

این نوع خرابی یکی از رایج ترین خرابی های آسانسور می باشد که می تواند دلائل متعددی داشته باشند. از جمله قطع شدن یکی از سیم های سری ایمنی، داغ شدن موتور، خرابی برد تابلوفرمان یا برد درب کابین، عمل کردن لیمیت سوئیچ و مهم تر از همه ممکن است به خاطر زمان بندی، خطاهای الکتریکی و معایب الکتریکی باشد.

اگر آسانسور به طور منظم و تحت نظر شرکت معتبر سرویس شود، این مشکل به ندرت اتفاق می‌افتد.

6- باز نشدن درب آسانسور در طبقات

آسانسور یک درب کشویی یا اتوماتیک دارد که روی کابین آن قرار گرفته و برای هر طبقه نیز دربی مجزا دارد. عدم بازشدن درب هر طبقه معمولا زمانی اتفاق می افتد که دستگیره قفل طبقه با کمان درب باز کن، فاصله پیدا کرده باشد. به همین دلیل، کمان نمی‌تواند قفل را به عقب ببرد و در همچنان بسته می‌ماند. یا اینکه درب درب داخل آسیب دیده باشد.

7- افزایش دمای موتور آسانسور یا بالابر

اصولا بایستی فن موتور توسط تابلوفرمان سیم کشی شود و هر موقع دمای موتور بالا رفت فن کار کند. یکی از دلایلی که باعث ایجاد این مشکل می‌شود، نیم سوز شدن موتور است. بهتر است برای حل این مشکل از تعمیرکاران حرفه‌ای و شرکت مجوز دار کمک بخواهید تا به طور دقیق مشکل را عیب یابی کرده و آن را برطرف سازند.

خرابی آسانسور و بالابر8- بالا رفتن دمای آسانسور

این مشکل اکثرا در فصل تابستان رخ می‌دهد. علت آن را باید در نحوه عملکرد سیستم خنک کننده یا تهویه آسانسور پیدا کرد. اگر تهویه بخوبی کار نکنند، دمای سیستم کنترل آسانسور می‌تواند به ۱۰۰ درجه نیز برسد و در نتیجه عملکرد آسانسور مختل خواهد شد. آسانسور و بالابرها در دمای ۵ تا ۴۰ درجه بهترین عملکرد را دارند.

9- قطع مدار برق آسانسور

قطع مدار برق یکی دیگر از خرابی های پر تکرار آسانسور می باشد. زمانی‌که موتور می‌خواهد استارت بزند، فیوز وارد عمل شده و مدار را قطع می‌کند. ممکن است موتور آسانسور یا بالابر به طور کامل سوخته باشد یا شاید در خازن، اتصال کوتاهی ایجاد شده است.

10- توقف آسانسور در یک طبقه

توقف در یک طبقه می تواند دلائل متعددی داشته باشد. هر کدام از ایراداتی که در بالا ذکر شد می تواند باعث توقف آسانسور در طبقه شود. و همچنین در صورتی‌ که چشمی آسانسور (فتوسل) دچار مشکل شود یا به طور کلی از کار بیفتد، این مسئله رخ می‌دهد.
خرابی آسانسور و بالابر

11- طولانی شدن مدت انتظار

در صورتی که برای رسیدن آسانسور زمان زیادی را منتظر می‌شوید، به احتمال زیاد کارآیی آسانسور ساختمان شما دچار مشکل شده است. این مشکل در آسانسورهایی مشهود است که قدیمی و فرسوده شده‌اند و نیاز به تعویض یا تقویت موتور دارند. بهتر است برای بازسازی آسانسور با یک شرکت معتبر صحبت کنید.

12- روشن نشدن موتور آسانسور یا بالابر

وقتی موتور روشن نمی شود یعنی از مدار هیچ‌گونه جریانی عبور نکند، به احتمال زیاد بخشی از مدار قطع شده است. و یا اینکه تغذیه موتور دچار مشکل شده است.

13-عدم حرکت کابین

زمانی‌که موتور آسانسور یا بالابر شروع به استارت می‌ کند،‌ صدای زیادی شنیده می‌شود، اما کابین حرکت نمی‌کند. دو علت را می توان برای این مشکل متصور شد:

 • کلید گریز از مرکز از کار افتاده است.
 • سیم پیچ اصلی یا کمکی قطع شده است.

خرابی آسانسور و بالابر

14- عدم توقف کابین آسانسور در طبقات

خیلی مواقع آسانسورهایی مشاهده می کنید که دقیقا تراز طبقه نیست و بالا و پایین تر از طبقه توقف می کنند. علت این مشکل ممکن است به دلیل درست عمل نکردن ترمز آسانسور باشد. اگر ترمز بیش از اندازه سفت شود یا قوی عمل نکند، این مسئله رخ می دهد.
خرابی آسانسور و بالابر

دلایل استفاده از خدمات تعمیر آسانسور «هیرو سرویس »

اگر در هر ساعت از شبانه‌روز آسانسورتان دچار مشکل شد و یا با هریک از مشکلات نام برده در بالا مواجه شدید، برای تعمیر آسانسور یا بالابر، تعمیر آسانسور هیدرولیکی، تعمیر موتور آسانسور، تعمیر برد آسانسور، تعمیر درب آسانسور و… می‌توانید از « هیرو سرویس» استفاده کنید.

اگر دنبال این هستید که آسانسور به درستی عیب‌یابی شده و برای همیشه مشکل آن حل شود، باید از متخصصین با تجربه و حرفه‌ای کمک بگیرید. شرکت آسانسور هیرو از شرکتهای معتبر و دارای نیروی متخصص و متعهد در صنعت می باشد.

«هیرو سرویس» پیشنهاد ما به شماست.

خرابی آسانسور و بالابر

برخی خدمات شرکت آسانسور هیرو در دپارتمان پشتیبانی به شرح زیر می باشد:

 • سرویس و نگهداری آسانسور هیدرولیک
 • عیب‌یابی آسانسور
 • سرویس آسانسورهای نیمه و تمام اتوماتیک
 • تعمیر برد آسانسور
 • تعمیر درب آسانسور
 • تعمیر موتور آسانسور
 • تعمیر و عیب یابی قطع شدن برق آسانسور
 • تعمیر توقف آسانسور در یک طبقه
 • مشاوره و کارشناسی آسانسور
 • استاندارد ادواری آسانسور

خدمات متمایز هیرو در سرویس و نگهداری آسانسور

مهندسان آسانسور با تجربه ما از آسانسورهای شما بازدید می کنند، مشکل را ارزیابی می کنند و در مورد دوره بعدی سرویس، به شما توصیه های لازم را می کنند. ما همیشه برای هر کار لازمه که باید انجام شود و همچنین مشاوره در مورد پیامدهای هزینه، یک بازه زمانی واقعی برای شما فراهم می کنیم.

وقتی نوبت به تعمیر آسانسور می رسد، ما هیچ چیز را نادیده نمی گیریم و شهرت ما در این صنعت از صداقت و کیفیت ارائه خدمات به ما بوجود می آید تا آرامش خاطر را به همه مشتریان برساند.

انواع خرابی های آسانسور مسافربر

آسانسور نقش مهمی در ساختمان های مسکونی، هتل ها، مراکز خرید، ساختمان های اداری و دیگر ساختمان های مرتفع به عنوان وسائل حمل و نقل بین طبقات دارند. به همین دلیل لازم است وضعیت عملکرد و حالت های متنوع خرابی آنها به منظور مدیریت، نگهداری و تعمیرات و عملکرد ایمن آسانسور تحت نظارت و بررسی قرار گیرد.

معمولا عملکرد آسانسور با در نظر گرفتن عواملی چون ایمنی، کیفیت نقل و انتقال مسافر، سروصدا و ارتعاش، میزان مصرف انرژی، زمان باز و بسته شدن درب و… مورد ارزیابی قرار می گیرد.

هدف از تشخیص خرابی های مختلف آسانسور، یافتن عيوب بالقوه، افزایش ایمنی و قابلیت اطمینان تجهیزات، کاهش نرخ حوادث و افزایش عمر تجهیزات است. در ادامه، انواع خرابی های مکانیکی و الکتریکی شایع در آسانسور مسافربر مرور و بررسی می شود.

بطور کلی خرابی آسانسور را می توان به دو دسته مکانیکی و الکتریکی تقسیم کرد. در این بخش خرابی های مکانیکی و الکتریکی شایع در آسانسور مسافربر بررسی می شود. با توجه به آمارهای موجود بیش از ۸۰ درصد از خرابی ها و ۷۰ درصد سوانح و حوادث آسانسور مربوط به خرابی سیستم درب است. خرابی این سیستم معمولا غیرقابل پیش بینی و نامعلوم است و به صورت خرابی درب کابین و درب طبقه آسانسور مطرح هستند.

خرابی آسانسور1- خرابی درب کابین آسانسور

در این خرابی آسانسور، درب داخلی آسانسور بسته نمی شود. چون این ساز و کار بخشی از سیستم ایمنی آسانسور محسوب می شود. در صورت وقوع این خرابی، آسانسور از کار می افتد. عوامل ایجاد کننده این خرابی شامل استفاده زیاد، تکیه دادن به درب و در نتیجه تغییر شکل آن، انبساط و انقباض ناشی از تغییر دما و خرابی قفل درب کابین آسانسور و نصب اشتباه درب کابین می باشد.

خرابی آسانسور2- خرابی قفل درب آسانسور

این خرابی یکی از مهمترین و رایج ترین خرابی ها در آسانسور است، قفل درب آسانسور یکی از اجزای مهم سیستم ایمنی آسانسور است و در صورت خرابی، آسانسور به طور کامل از کار می افتد.

همچنین، اگر آسانسور در حال حرکت باشد و قفل درب یکی از طبقات به علت خرابی از مدار خارج شود، آسانسور در حال حرکت متوقف می شود. این خرابی می تواند دو پیامد داشته باشد:

اولا وقتی قفل درب آسانسور خراب شود، ممکن است فردی درب آسانسور را باز و به داخل چاهک سقوط کند.

ثانيا به علت توقف آسانسور در حال حرکت، ممکن است افرادی داخل کابین آسانسور باشند و با این اتفاق در آن محبوس شوند و حالت خفگی به آنها دست دهد. عواملی که سبب ایجاد این نوع خرابی می شوند عبارت اند از:

1 . نصب اشتباه قفل درب آسانسور

2. کثیفی پلاتين داخل قفل که مانع از عبور جریان شده ومنجر به قطعی مدار می گردد و سبب باز ماندن درب می شود.

3 . استفاده زیاد از آسانسور که سبب می شود درب آن از تنظيم خارج شود و سیستم خودکار درب از کار بیافتد و مانع شود که زبانه و سوراخ قفل روبروی هم قرار بگويد با درب بسته شود و در نتیجه آسانسور از کارمی افتد.

3- خرابی درب طبقه آسانسور

از جمله خرابی های متداول در آسانسور ها، خرابی درب کابین است که به چند صورت ظاهر می شود؛ خرابی سیستم مگنت درب بار کن آسانسور که با فنر یا زنجیر باعث می شود در حالت آزاد درب بسته بماند .

یکی دیگر از خرابی ها، ناشی از استفاده زیاد است که سبب می شود درب آسانسور از تنظیم خارج شود. دلیل دیگر خرابی درب آسانسور، عدم نصب صحیح است و علت نهایی عدم چفت شدن درب بر اثر انبساط و انقباظ ناشی از تغییر دماست. در نهایت. تمام این خرابی ها سبب می شود قتل درب بسته نشود و مدار ایمنی آسانسور باز بماند و آسانسور از کار بافند.

خرابی آسانسور

4- خرابی ترمز آسانسور

حرکت نامطمئن ترمزها دلیل اصلی حوادثی چون لغزش آسانسور و برخورد با سقف است. همچنین عدم عملکرد ترمز ایمنی آسانسور(پاراشوت) در مواقع اضطراری دلیل اصلی سقوط کاین به انتهای چاهک است . کفشک ترمز آسانسورها نیز به دلیل کار کرد تحت بار زیاد، ممکن است خراب شود و باعث شود آسانسور درست در طبقات نایستد.

این مسئله سبب می شود اهرم قفل درب آسانسور نتواند قفل را باز کند . از جمله دیگر عواملی که سبب خرابی سیستم ترمز آسانسور می شود. فرسودگی یا سایش گاورنر آسانسور میباشد.

خرابی آسانسور

5- خرابی جعبه دنده آسانسور

از دیگر خرابی های آسانسورهای گیربکسی، خرابی جعبه دنده است که دلیل اصلی آن کار کرد تحت بار زیاد می باشد. در صورت خرابی این قسمت، کارکرد آسانسور با اشکال مواجه خواهد شد، اما به از کار افتادن آسانسور نمی انجامد.

خرابی آسانسور

6- خرابی الکتروموتور آسانسور

از دیگر موارد خرابی آسانسور ها، سوختن الکترو موتوری است که کابین را بالا و پایین می برد. علت این خرابی، می تواند به خراب شدن سیستم کنترل فاز و کنترل بار آسانسور باز می گردد. در صورت خراب شدن سیستم کنترل فاز موتور از وضعیت سه فاز به دو فاز تبدیل می شود و پس از مدتی به دلیل کار کردن تحت فشار، می سوزد. سوخت موتور نیز پس از کار افتادن آسانسور و توقف آن می گردد.

از دیگر موارد خرابی الکترو موتور، ارتعاش غیر عادی و افزایش دمای موتور می باشد. که بایستی همیشه کارکرد فن موتور چک شود.

خرابی آسانسور7- خرابی ریل راهنما آسانسور

آسانسور شامل کابین برای حمل بار یا مسافر است که حداقل قسمتی از آن در داخل ریل های راهنمای صلب، که به صورت عمودی با مورب با زاویه ای کمتر از ۱۵ درجه نسبت به محور قائم نصب شده، حرکت می کند. انقباض های حرارتی در ساختمان ها معمولا منجر به ایجاد درز و شکاف به روی دیوارها می شود.

همچنین وقوع زمین لرزه نیز سبب ایجاد ترکهایی روی دیوارهای ساختمان می شوند. این حرکات جزئی دیوارها، ناهمترازی عمودی ریل های راهنما آسانسور شده و انواع خرابی های مکانیکی را در پی خواهد داشت. خرابی هایی چون:

 

 1. حرکت ریل راهنمای جنبی بدون تغییر فاصله ریل های راهنماآسانسور؛ هنگام حرکت رو به بالا یا پایین آسانسور نوسان می کند و از پهلو به لرزش می افتد، بنابراین این خرابی به آسانی قابل کشف است.
 2. افزایش فاصله ی ریل های راهنما، هر نوع حرکتی از جانب فرد داخل آسانسور، مجر به لرزش جانبی آسانسور می شود. لذا این نوع خرابی نیز به آسانی قابل کشف است.
 3. کاهش فاصله بین ریل های راهنما؛

این خرابی باعث افزایش اصطکاک ریل های آسانسور و فرسایش آنها و در نتیجه سنگین شدن بیش از حد کابل ها شده، میزان مصرف موتوررا افزایش و ظرفیت باربری آسانسور را کاهش می دهد. اگر آسانسور دارای سیستم بازرسی حداکثر بار باشد، آن را به راه می اندارد؛ در غیر این صورت اسانسور از اضافه بار روی موتور جلوگیری کرده و در اواسط مسیر متوقف می شود. بدین ترتیب افراد داخل آسانسور در آن محسوس می شوند.

شایان ذکر است اگر کابل ها اضافه بار را متحمل نکنند و تمامی سیستم های حفاطتی آنطور که باید کار کند. این نوع خرابی می تواند به یک فاجعه ختم شود. علاوه بر موارد فوق، ریل راهنما دچار خرابی های دیگری چون خوردگی و زنگ زدگی، خمش و ارتعاشات دوره ای نیز می گردد.

خرابی آسانسور

8- خرابی سیم بکسل آسانسور

ایمنی عملکرد آسانسور ایجاب می کنند سیم بکسل در صورت خراب شدن تعویض شود. سیم بکسل مورد استفاده در اسانسور ممکن است در اثر استفاده زیاد ساییده و نهایتا پاره شود. دلیل این خرابی مربوط به استفاده تحت بار زیاد و همچنين اتمام عمر سیم بکسل است که در این صورت سیستم ایمی پاراشوت آسانسور وارد عمل شده و کابین را نگه میدارد.

خرابی آسانسور9- خرابی تابلو فرمان آسانسور

تابلو فرمان آسانسور مرکز کنترل این تجهزات است که از یک سیستم الکترونیکی تشکیل شده است . این سیستم در اثر تغییر دما، افزایش و کاهش ولتاژ و با جریان برق ، سایش کنتاکت و یا ذوب آن ، دچار نقص در عملکرد آسانسور می شود. همچنین در صورت وجود گردوخاک و عدم تهویه مناسب ممکن است تابلوفرمان خراب شود. در صورت خرابی تابلو برق، كل آسانسور از کار می افتد.

خرابی آسانسور

10- خرابی کلیدهای احضار آسانسور (شستی احضار)

کدهای احضار بر اثر استفاده مکرر خراب می شوند و دچار سایش، فرسودگی و همچنین عدم عملکرد صحیح می شوند، اما تأثیری در عملکرد آسانسور ندارند.

11- خرابی مدارهای ایمنی

خرابی مدارهای ایمنی، بیشتر از طریق سوختن فیوزهای مختلف صورت می گیرد؛ بدین صورت که در زمان های بر مصرف برق و با نوسان زیاد ولتاژ و جریان، فیوز های این قسمت دچار سوختگی میشود و در نتیجه منجر به از کار افتادن و توقف آسانسور می گردد.

شرکت آسانسور هیرو به عنوان یکی از شرکتهای با سابقه و برند و معتبر در صنعت آسانسور همواره تلاش می کند با بکارگیری جدید ترین متدها و ابزارها بهترین خدمات تعمیر آسانسور و سرویس و نگهداری به مشتریان خود ارائه نماید.

هیرو آسانسور، مرکز رفع خرابی فوری آسانسور

خدمات 24 ساعته و شبانه روزی برای رفع خرابی انواع آسانسورها از جمله کارهای این شرکت میباشد .

شما میتوانید در تمام ساعات شبانه روز با ما تماس بگیرید و از مشکل آسانسور خود رفع ایراد نمایید.

تلفن های این شرکت جهت رفع خرابی به شرح زیر میباشد :

تلفن در ساعات اداری :88882500

تلفن مدیریت سرویس و نگهداری : 09129725119

 

با عقد قرارداد طولانی مدت می توانید بهترین خدمات تعمیر و سرویس و نگهداری آسانسور در تهران و لواسان و کرج را از هیرو آسانسور دریافت کنید.

سوالات متداول تعمیر آسانسور

هر وقتی که شاهد عملکرد متفاوت در آسانسور شدید، می توانید اقدامات مربوط را برای تعمیر آسانسور انجام دهید. اگر شما نتوانید در زمان مناسبی اقدام به تعمیرات مورد نظر خود داشته باشید، ممکن است بسیاری از قطعات آسانسورها آسیب دیده و هزینه های بسیار بالایی را برای شما به وجود آورد.

 • عدم سرویس و نگهداری از آسانسورها به شکل دوره ای
 • استفاده بسیار نادرست ساکنان و افراد از آسانسور
 • استفاده از نامرغوب ترین قطعات در ساخت و نصب آسانسور
 • نصب آسانسور به شکل بسیار نادرست
 • عدم توجه به برخی از مهمترین و اصلی ترین استانداردهای مربوط به طراحی و ساخت آسانسو

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.