بازسازی و نوسازی آسانسور

آسانسورتون نفسی تازه می کنه!

شرکت آسانسور هیرو

آسانسور ساختمان یکی از اصلی ترین پایه های تبدیل شدن یک بنا به محیطی با شرایط مناسب برای استفاده به منظور زندگی، کار و سایر اهداف می باشد. بدیهی است قطعات وتجهیزات مورد استفاده در آسانسور دارای دوره عمر مشخصی می باشند حتی در صورت استفاده از بهترین قطعات و نگهداری مناسب امکان بهرمندی از تجهیزات تا زمان مشخصی مسیر می باشد. و با بالا رفتن سن آسانسور ، بسیاری از مؤلفه ها به دلیل داشتن قطعات منسوخ شده یا پیشرفت تکنولوژی، به ارتقاء نیاز دارند بازسازی آسانسورها علاوه بر افزایش عمر مفید آن، امنیت استفاده‌کنندگان از آن را تامین می کند و ارزش ساختمان شما را افزایش دهد.

بازسازی و نوسازی آسانسور

بازسازی آسانسور و نوسازی آسانسور فرایندی است که از طریق آن قسمت های مختلف سیستم به روزرسانی و نوسازی می شود. در این صورت سیستم قدیمی به یک سیستم جدید تبدیل شده که از فناوری ها و امکانات متنوعی نیز برخوردار می شود. همچنین عملکرد  و ایمنی سیستم پس از فرایند بازسازی به نحو قابل توجهی بهبود پیدا می کند. این فرایند شامل تعمیر و نوسازی قطعات مکانیکال و الکتریکال و نیز کابین آسانسور می شود. با بازسازی آسانسور می توان عمر مفید سیستم را افزایش داد و از بروز خرابی ها و نیز حوادث و سوانح مختلف جلوگیری کرد.

بازسازی آسانسورهای قدیمی

بازسازی آسانسورهای قدیمی می تواند راهکار مناسبی باشد تا بتوان این سیستم ها را مجددا برای یک دوره زمانی مورد استفاده قرار داد. آسانسورهای قدیمی به دلیل مستهلک و فرسوده شدن بسیاری از قطعات، می تواند باعث بروز حوادث و سوانح متعدد شوند. در این صورت بازسازی و نوسازی این گونه سیستم ها می تواند از جلوگیری از وقوع حوادث و سوانح بسیار کارساز باشد. علاوه بر این ها در ساختمان ها و آپارتمان های قدیمی مشاهده می شود که آسانسورهایی وجود دارد که عمر آن ها به بیست سال و بیشتر می رسد. این سیستم ها ظاهر قدیمی و فرسوده ای دارند که در نگاه کاربران اصلا خوشایند نیست. با بازسازی و نوسازی این دستگاه ها می توان ظاهر آن ها را بهبود داد و به فناوری ها و امکانات جدید مجهز کرد.

بازسازی کابین آسانسور

بازسازی کابین آسانسور شامل بازسازی بدنه و تزئینات داخل آن است. قسمت های دیواره ها، کف و سقف، بدنه کابین را تشکیل می دهند. برای بازسازی کف کابین می توان از مصالحی همانند کفپوش، انواع سنگ ها و سرامیک ها استفاده کرد. در بازسازی دیواره ها معمولا از متریال استیل استفاده می شود. پشت این ورق های استیل نیز باید از ورق های ام دی اف کار شود تا ورق های استیل در برابر ضربه مقاوم تر باشند. برای سقف کابین نیز می توان از متریال استیل در مدل های مختلف استفاده کرد. این ورق ها را با لیزر به اشکال و طرح های مختلفی در می آورند. بخش دیگر از بازسازی کابین به روشنایی و تزئینات آن همانند آیینه، دستگیره، پنل ها و شاسی و غیره اخصاص دارد. برای روشنایی نیز می توان از سیستم های جدید با لامپ های ال ای دی یا هالوژن استفاده کرد.

بازسازی اتاق آسانسور

بازسازی اتاق آسانسور شامل اقداماتی بوده که به تعمیر یا نوسازی تجهیزات و قطعات مختلف موتورخانه مربوط می شود. در موتورخانه تجهیزات مختلفی از قبیل موتور و قطعات وابسته به آن، تابلو فرمان، شاسی موتور، سنسورهای تشخیص دود و آتش، سیستم اطفای حریق، گاورنر و غیره نصب می شود. هر کدام از این قطعات به خصوص موتور پس از سال ها کار کردن دچار فرسودگی و استهلاک می شوند. در این صورت بازسازی و نوسازی این قطعات مسلما باعث افزایش راندمان و عمر مفید آن ها خواهد شد. به جز قطعات و تجهیزات، در بازسازی موتورخانه باید قسمت هایی همانند سقف، کف، دیوارها و غیره باید مورد بازبینی قرار گیرد. در صورتی که این قسمت ها دچار تخریب و آسیب شده باشند، باید مورد مرمت و نوسازی قرار گیرند.

بازسازی آسانسور حرفه ای

بازسازی آسانسور حرفه ای توسط تکنسین ها و تعمیرکاران متخصص و کاملا ماهر انجام می شود. این گونه تکنسین ها و تعمیرکاران با داشتن تخصص و تجربیات بالا قادرند سیستم های آسانسور را به شکل کاملا حرفه ای و اصولی مورد بازسازی قرار دهند. با بازسازی حرفه ای آسانسور، می توان انتظار داشت که مشکل استهلاک و فرسودگی تجهیزات آسانسور کاملا رفع شود. در این صورت بهبود کارایی و افزایش راندمان آسانسور را پس از بازسازی حرفه ای می توان انتظار داشت. همچنین این گونه بازسازی از خرابی های پی در پی در قطعات مختلف آسانسور جلوگیری می کند. بنابراین می توان با آسودگی خاطر سیستم را تا چندین سال مورد استفاده قرار داد.

شرکت هیرو آسانسور آسانسور شما را به صورت کاملا حرفه ای بازسازی می کند.

بازسازی آسانسور خانگی

آسانسورهای خانگی به بالابرهایی گفته می شود که در منازل و آپارتمان های کوچک نصب و راه اندازی می شود. عموما این سیستم ها فاقد موتورخانه هستند و برای نصب نیاز به فضای زیادی ندارند. در این صورت نصب آن ها بدون محل از پیش تعیین شده امکان پذیر است. این بالابرها معمولا با سیستم محرکه هیدرولیک کار می کنند و دیواره های کابین آن ها از شیشه ساخته می شود. بازسازی آسانسور خانگی باعث می شود تا بتوان چندین سال از این سیستم ها در منازل و ساختمان های کوچک استفاده کرد. البته به دلیل آن که این سیستم ها فاقد موتورخانه بوده و تجهیزات چندانی ندارند، کار بازسازی آن ها نیز به شکل سریع و با هزینه کم انجام می شود.

بازسازی آسانسور شیشه ای

آسانسور شیشه ای یا پانوراما، بالابری است که دیواره های کابین و درب های آن ها از جنس شیشه ساخته می شود. شیشه های مورد استفاده در ساخت کابین از جنس لمینت سکوریت بوده که از استحکام و مقاومت بالایی برخوردار است. کابین این بالابرها به شکل مربع، دایره یا نیم دایره طراحی و ساخته می شود. آسانسورهای شیشه ای از زیبایی بصری خاصی برخوردارند. در این صورت برای مکان هایی همانند هتل های چندستاره، ویلاها و خانه های ویلایی، مراکز تجاری، ساختمان های مجلل و غیره سیستم های مناسبی هستند. بازسازی این نوع آسانسورها می تواند به زیباتر شدن کابین و افزودن آپشن ها و فناوری های جدید منجر شود. همچنین باعث نوسازی قسمت ها و تجهیزات مختلف الکتریکی و مکانیکی این سیستم ها می شود.

بازسازی آسانسور صنعتی

برای مطالعه بازسازی آسانسور در تهران کلیک کنید.

آسانسور صنعتی را می توان نوعی بالابر دانست که برای جابجایی بارها و تجهیزات سنگین و نیز افراد مختلف در کارخانه ها و صنایع بزرگ استفاده می شود. این بالابرها می توانند از 500 تا 3000 کیلوگرم بار و تجهیزات را جابجا کنند. آسانسورهای صنعتی در صنایعی از قبیل پروژه های سدسازی، انواع کارخانه های کوچک و بزرگ، صنایع تولید سیمان و فلزات، پالایشگاه ها و پتروشیمی ها، صنایع معدنی، صنایع نیروگاهی و غیره کاربرد دارند. با توجه به نوع کاربرد، ایمنی این آسانسورها بسیار بالاست. بازسازی آسانسور صنعتی همانند سایر بالابرها اقداماتی را شامل می شود که به نوسازی و تعمیر قسمت ها و تجهیزات مختلف اختصاص دارد. به دلیل آن که این آسانسورها بارها و تجهیزات بسیار سنگین را حمل می کنند، استهلاک و فرسودگی قطعات نیز در آن ها زیاد است. در این صورت بازسازی و نوسازی این سیستم ها مساله ای ضروری محسوب می شود که به افزایش راندمان و ایمنی آن ها کمک زیادی می کند.

بازسازی آسانسور لوکس

آسانسورهای لوکس یا لاکچری را عمدتا در ساختمان ها لوکس و مجلل نصب و راه اندازی می کنند. تمامی قسمت های این آسانسور از قبیل درب ها، سقف، کف، دیواره ها، دستگیره ها، سیستم روشنایی و غیره، حالت لوکس و لاکچری دارند. به طوری که از متریال گرانقیمت برای ساخت این قسمت ها و قطعات استفاده می شود. بازسازی این آسانسورها شامل نوسازی تجهیزات و قطعات مختلف به خصوص قسمت های مختلف کابین است. البته به دلیل گران قیمت بودن تجهیزات استفاده شده در این آسانسورها، کار بازسازی آن ها نیز هزینه زیادی نیاز دارد.

نصب، راه اندازی و تعمیر آسانسور در ساختمان های مسکونی، اداری، بیمارستانی و درمانی و آموزشی و غیره یکی از مهم ترین و ضروری ترین گام ها برای مناسب کردن شرایط محیط برای استفاده از آن می باشد.

بازسازی و نوسازی آسانسور
چند مورد از مهم ترین مزایا و دلایل اهمیت این تاسیسات شامل موارد زیر می باشد
:

 • افزایش طول آسانسور با اجرای سرویس و نگهداری منظم و دوره ای
 • کاهش هزینه های ساختمان با تعمیر به موقع آسانسور
 • تامین رفاه و آسایش بیشتر در محیط های مسکونی، اداری، درمانی و غیره
 • آسانسور به منزله قلب ساختمان می باشد هیچ کدام از سیستم های دیگر در ساختمان دارای این مقدار تاثیر در رضایتمندی ساکنین از مجتمع نمی باشد.

بازسازی و نوسازی آسانسور

 

بازسازی و تزئینات کابین آسانسور

اولین قسمتی از آسانسور که در معرض دید استفاده کنندگان و مصرف کندگان می باشد. کابین آسانسور است. بازسازی و تزيين آسانسور با تعویض شاستی احضار طبقات و داخل کابین، تغییر استیل کابین آسانسور، نوسازی قطعات فرسوده کابین، نصب پنل های استیل و نصب روکش درب آسانسور انجام شود.

پوشش داخلی در کابین آسانسور

پوشش داخلی کابین آسانسور امروزه بیشتر با استفاده از ورقه های استیل انجام می‌شود. ورق استیل ضد خش به دلیل مرغوبیت، کیفیت بالاتر و استحکام و زیبایی نسبت به پوشش دیگر کابین آسانسور طرفدار زیای دارد.
در برخی از مواقع پوشش داخلی کابین با استفاده از آینه کاری انجام می‌شود.

کف کابین آسانسور

انواع سنگ های مختلف با طرح گرانیتی و معرق در بازسازی کف آسانسور کاربرد دارد. در بسیاری از مواقع مثلا در ساختمانهای عمومی و هتل های از موکت‌های قابل شستشو به عنوان کف پوش استفاده می‌شود. حتما قبل از تعویض و نوسازی کف آسانسور از پیمانکار خود بخواهید که زیر سازی لازم را انجام دهد.

سقف کابین

یکی دیگر از قسمتهای مهم در بازسازی کابین آسانسور تعویض و نوسازی سقف آن است. معمولا سقف آسانسور با استفاده از ورقه استیل آینه ای و بصورت سقف کاذب اجرا می‌شود. نورپردازی های متنوع کابین آسانسور در پوشش سقف کاذب و با انواع لامپ های فلورسنت و ال ای دی باعث افزایش زیبایی کابین می گردد.

آینه کابین آسانسور

انواع آینه کاری قدیمی کابین آسانسور با آینه های مات و براق متناسب با دکوراسیون کابین و سلیقه مشتری قدی و دستگیره دار و یا مدل های ساده و بدون دستگیره استیل انجام می شود.

پنل ها و شاستی احضار

پنل های کنترل یا صفحه کلید طبقات آسانسور قدیمی حالا جای خود را به صفحات دیجیتال و مدل پیشرفته تر داده‌اند. حتما از طرح ها و مدل های جدید و بروز استفاده کنید و زیبایی کابین آسانسور را دو چندان کنید.

بازسازی و نوسازی آسانسور

 

نکات مهم در بازسازی آسانسور:

 • در به کار بردن متریال مختلف در بازسازی کابین آسانسور به وزن کلی کابین هم توجه شود و با توجه به قدرت موتور آسانسور این تغییرات در کابین اعمال شود.
 • حتما از شرکتهای معتبر و مجوز دار استفاده کنید.
 • به معماری ساختمان و سلایق مختلف مصرف کنندگان توجه شود.

بازسازی و نوسازی آسانسور

خدمات شرکت آسانسور هیرو در بازسازی و نوسازی آسانسور:

اگر کابین شما فرسوده شده و طرح آن قدیمی است نیازی به تعویض کابین آسانسور نیست ، ما کابین شما را در محل با جدید ترین طرح های روز دنیا باز سازی و تزئین می کنیم .این شرکت با کادری مجرب و متخصص و جدید ترین دستگاه های خم و برش و لیزر آمادگی اجرای هر گونه طرح و بازسازی آسانسور شما را در محل با بهترین قیمت و کمترین زمان را دارد.

خدمات : ( باز سازی و تزیئنات کابین آسانسور در محل تخصص ما است.)

 • مشاوره و بازدید رایگان در تهران و کرج
 • تزئینات کابین آسانسور های فرسوده در محل مطابق جدید ترین طرح های موجود از نوع تمام استیل / نیمه استیل / فرمیکا
 • تعویض و نصب صفحه کلیدهای کابین و طبقات آسانسور
 • تعمیر و باز سازی آسانسورهای فرسوده
 • نصب و مونتاژ درب اتوماتیک برای نصب روکش استیل به صورت رایگان
 • تعویض سیستم کنترل فرمان ( تابلو فرمان ) آسانسورهای قدیمی با مدلهای جدید
 • تعویض سیمهای بکسل آسانسورهای قدیمی کمتر از ۲ ساعت
 • تزئینات و باز سازی کابین های فرسوده
 • نصب پنل شاسی داخل کابین به صورت رایگان
 • نصب کف پوش / سنگ / لمینیت برای کف کابین آسانسور
 • تزئینات آسانسور / طراحی کابین آسانسور / دکور آسانسور

خدمتی جدید از هیرو آسانسور:

 • کلیه کارهای باز سازی آسانسورتان را به ما بسپارید
 • نصب کاورهای محافظ پوشش های محافظتی کابین اسانسور از جنس برزنت و پلی اتیلن در مواقع حمل بار برای جلوگیری از آسیب های احتمالی به بدنه کابین آسانسور
 • تزئینات اتاق آسانسور ,تعویض اتاق آسانسور , تعمیر اتاق آسانسور , طراحی اتاقک آسانسور

بازسازی و نوسازی آسانسور
بازسازی و نوسازی آسانسور

بازسازی آسانسور شامل چه مواردی می شود؟

با هیرو وارد نسل بعدی آسانسور می شوید.

 

هنگامی که تصمیم می گیرید آسانسور را بازسازی و نوسازی کنید. فاکتورهای زیادی در این مورد دخیل هستند. قبل از هرگونه نوسازی آسانسور، در نظر بگیرید که چرا دقیقاً نوسازی لازم است یا اینکه آسانسورها فقط نیاز به ارتقاء جزئی و تعمیر دارند.

یکی از منابع اصلی در این مورد استاندارد ملی آسانسور و استاندارد EN81 می باشد که بایستی آسانسور خود را با آن وفق دهید.

درک این موضوع که استاندارد ملی چگونه موضوعات مختلف مربوط به کار آسانسور را تعریف می کند، مهم است. اولین چیزی که باید بدانید این است که تعریفی از “مدرن سازی” آسانسور وجود ندارد. استاندارد ملی به تغییر مانند تغییر در تجهیزات، از جمله قطعات، قطعات یا سیستمهای فرعی آن، غیر از نگهداری ،تعمیر یا جایگزینی اشاره دارد.

بنابراین، برای درک مدرن سازی، نیاز به درک روشنی از تعمیر و نگهداری، تعمیر و جایگزینی دارید. برای آسانسورها، سرویس و نگهداری به معنای بازدیدهای دوره ای روتین، روانکاری ، تمیز کردن و تنظیم قطعات ، تجهزات یا سیستمهای فرعی به منظور اطمینان از عملکرد مطابق با الزامات کد های استاندارد است.

بازسازی آسانسور

طرح بازید رایگان آسانسور مجتمع ها:

در برج ها و بناهاي بلند مرتبه قديمي در تهران و شهرستان ها آسانسورهایی نصب شده كه گاها 30 تا 40 سال عمر دارند . اين قدمت برخی مواقع كاربران آسانسورها يعني ساكنان طبقات بالا را نگران مي كند و اين نگراني توأم با هراس ، جسم و روح ساكنان را مي فرسايد. به همین خاطر در چارت سازمانی شركت آسانسور و پله برقی هیرو، یکی از وظایف دپارتمان پشتیبانی ارائه مشاوره به مشتریان محترم جهت بازسازي آسانسورهای قديمی و نوسازي آن ها و رفع نگرانی و دغدغه های آنهاست .

بخش بازسازی هیرو آسانسور كه از مهندسان و تكنسين هاي با تجربه ، خلاق و خوش فكر تشكيل شده، در صورت نياز در برج ها و بناهاي بلند مرتبه قديمي حاضر مي شوند و آسانسورهای شما را کارشناسی می کنند. بعد از انجام توافقات نهایی کار بازسازی، نوسازی و بهینه سازی آسانسور تمام می شود.

وقتی كه كار اين گروه تمام مي شود دغدغه و دلواپسی نيز پايان مي يابد و ساكنان با خاطری آسوده از آسانسور استفاده مي كنند. اگر بعضی ها گروه بازسازی را گروه آرام بخش نام نهاده اند، به دليل كار ارزشمندي است كه اين گروه انجام مي دهد .

بازسازی آسانسور

آیا آسانسور شما به تعمیر و بازسازی نیاز دارند؟

مانند تمام اجزای یک ساختمان، آسانسورها نیز بعد از مدتی به تعمیر و بازسازی آسانسور نیاز پیدا می کنند و باید هرچه زودتر برای بازسازی و تعمیر آنها دست به کار شد. اگر دوست دارید بدانید در هنگام بازسازی آسانسور چه کارهایی باید انجام شود، تا انتهای این نوشته همراه ما باشید.

به طور کلی می توان گفت که تجهیزات آسانسور به دلیل کار زیاد، فرسودگی، مشکل در نصب و استفاده نادرست خراب می شوند و به تعمیر آسانسور یا تعویض نیاز پیدا می کنند.

در هنگام تعمیر و بازسازی آسانسورها چه اقداماتی انجام می شود؟

برخی کارهای لازم برای تعمیر و بازسازی :

 • تعویض موتور گیربکس آسانسور
 • تعویض سیم بکسل های آسانسور
 • بازسازی و تزئین کابین آسانسور
 • تعویض تابلوفرمان آسانسور و استفاده از ورژن جدید
 • تعویض تراول کابل های آسانسور
 • تعمیر یا تعویض ریل های آسانسور
 • تعویض تابلوی شاستی احضار داخل کابین آسانسور
 • تعویض سری ایمنی داخل چاله آسانسور
 • و…

شما می‌خواهید که آسانسور تا جایی که ممکن است ایمن، کارآمد و جذاب باشد. یشتر آسانسورها برای ارائه خدمات در حدود 30 تا 40 سال ساخته شده اند (گرچه برخی از آسانسورها 50 سال یا بیشتر هم استفاده می شوند) ، تا زمانی که فواصل سرویس مشخص و تعمیر / بازرسی دوره ای توسط سازنده معتبر دنبال شود. نگرانی کمتری برای آسانسور وجود دارد ولی این به معنی نادیده گرفتن بازسازی آسانسور نیست. مدرن‌سازی مزایایی را به شما می‌دهد زمانی که سیستم شما شروع به از دست دادن درخشش و عملکرد آن می‌کند آنها را دوباره احیا می کند.

بازسازی آسانسور

به طور معمول، در مواقع نوسازی و بازسازی آسانسور برخی یا همه لوازم زیر تغییر می کند:

 • تجهیزات کنترل و تابلو فرمان (بخشی از آسانسور که کنترل حرکت آسانسور را بر عهده دارد)،
 • مکانیکال و موتور مربوطه
 • الکتریکال و سیم کشی برق و شاستی احضار کابین و طبقه
 • حتی بعضی از مواقع درها نیز اصلاح و تغییر می کنند

همه اینها برای به روز نگه داشتن آسانسور و به زیبایی شناسی آگاهانه ، تابلو ، الکترونیک و سبک جدید و مدرن است. همچنین می توان در فضای داخلی کابین ها تغییرات ایجاد کرد.

بازسازی آسانسور در تهران و کرج

در شهر کرج و تهران احداث ساختمان ها و آپارتمان های چند طبقه رشد زیادی داشته است. تمامی این آپارتمان ها و ساختمان های بلند همگی از سیستم های آسانسور برخوردارند. در این صورت پس از سال ها کار کردن، نیاز به بازسازی و نوسازی پیدا خواهند کرد. البته در تهران و کرج آسانسورهای بسیاری نیز وجود دارد که در حدود بیست سال یا بیشتر عمر دارند. با بازسازی و نوسازی این آسانسورها می توان به جای نصب یک سیستم جدید، عملکرد آن ها را بهبود و راندمان آن ها را افزایش داد. بازسازی آسانسورها در تهران و کرج توسط شرکت های آسانسوری مختلف انجام می شود که لازم است در این رابطه به سراغ شرکت ها معتبر و کاملا تخصصی بروید. شرکت هیرو آسانسور با سالها تجربه در زمینه بازسازی و نوسازی انواع آسانسور با نیروهای متخصص و حرفه ای در خدمت شماست.

بازسازی آسانسور

جهت کسب اطلاعات بیشتر و درخواست کارشناسی رایگان آسانسور ساختمانتان، با ما تماس بگیرید.


اگر مشغول ساخت و ساز هستید یا به دنبال شرکت آسانسور قابل اعتماد در زمینه کارهای می گردید حتما با هیرو آسانسور تماس بگیرد و از خدمات متنوع این شرکت بهره مند شوید.

02188882500

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.