یکی از بهترین و بی نظیرترین انواع آسانسورهای موجود در بازار، آسانسور هیدرولیک است که این مدل از آسانسورها برای اولین بار در سال 1890 طراحی و مورد استفاده قرار گرفت. آسانسورهای مذکور به جای استفاده از روغن، از بخار آب استفاده کرده و عملکرد خود را اجرا می نماید.

آسانسور هیدرولیک چیست؟

آیا شما نیز به دنبال راهنمای خرید و استفاده از بهترین و باکیفیت ترین انواع آسانسور هیدرولیک هستید؟ آیا می دانید که مهمترین و اصلی ترین مزایای مربوط به استفاده از آسانسور های هیدرولیک در چیست؟ از شما دعوت می شود که مقاله درج شده در وب سایت ما را تا آخر مورد بررسی قرار دهید و از این طریق اطلاعات بسیار جالبی را نیز به دست آورید.

یکی از بهترین و بی نظیرترین انواع آسانسورهای موجود در بازار را آسانسور های هیدرولیک شکل داده اند که این مدل از آسانسورها برای اولین بار در سال 1890 طراحی و مورد استفاده قرار گرفت. آسانسورهای مذکور به جای استفاده از روغن، از بخار آب استفاده کرده و عملکرد خود را اجرا می نماید. همچنین در نظر داشته باشید که کشور ایتالیایی جزء اولین کشورهایی بود که توانست باکیفیت ترین و بهترین انواع بالابر های هیدرولیک را طراحی کند و امروزه شما می توانید حدود 13 کارخانه ی معروف تولید کننده آسانسور های هیدرولیک در این کشور مشاهده کنید. با گذشت زمان و پیشرفت فناوری و تکنولوژی در جهان، شاهد تغییرات بسیار گسترده ای در طراحی و عملکرد بالابر های هیدرولیک باشید.

شما می توانید بهترین و مقاوم ترین انواع این محصولات را با خیال راحت از همین وب سایت اینترنتی پیش روی خود مورد مشاهده قرار دهید و با توجه به بودجه ی در اختیار خود، یکی از مناسب ترین و بهترین این تجهیزات را تهیه و خریداری کنید. در ادامه مقاله سعی بر آن داریم تا در مورد انواع و راهنمای خرید آسانسور های هیدرولیک توضیحات بیشتری را به حضورتان ارائه دهیم. با ما همراه باشید.

 

روش کار آسانسور هیدرولیک

آسانسور هیدرولیک از روش کار بسیار جالبی برخوردار می باشد که در این تجهیزات به جای استفاده از پمپ فشار روغن، از موتورهای الکتریکی استفاده می شود. این مدل از آسانسورها به دلیل داشتن سیستم جک هیدرولیکی و کادر وزنه، به موتورهای بسیار قدرتمندی نیاز دارد که بتوانید انرژی مورد نیاز خود را تامین کند. شما می توانید برای آشنایی بیشتر با روش کار بالابر های هیدرولیک به دفترچه راهنمای استفاده از آن مراجعه کرده و مطالب مورد نیاز خود را به دست آورید.

آسانسور هیدرولیک

انواع آسانسور هیدرولیک

اگر شما نیز به دنبال راهنمای خرید بهترین انواع آسانسورهای هیدرولیکی هستید، می توانید در گام اول راجع به انواع آن از نزدیک شده و سپس بهترین مدل را برای ساختمان خود تهیه و خریداری کنید. از مهمترین انواع بالابر های هیدرولیک می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. با چاهک: بالابر هیدرولیک با چاهک از بهترین مدل و انواع آسانسور های هیدرولیک می باشد که برای نصب و راه اندازی آن، نیازمند استفاده از چاهک می باشد. امروزه از این مدل آسانسور های هیدرولیک برای ساختمان های بسیار مرتفع استفاده می شود. البته هزینه های مربوط به نصب آسانسور های هیدرولیک با چاهک بالاتر از دیگر آسانسورها می باشد.
 2. بدون چاهک: آسانسور های هیدرولیک بدون چاهک از بهترین و پرطرفدارترین انواع آسانسورهای مورد استفاده می باشد چرا که برای نصب و راه اندازی آن نیازی به استفاده از چاهک نبوده و در نتیجه کاربران هزینه های کمتری را برای استفاده از آسانسور های هیدرولیک پرداخت خواهند کرد.
 3. خانگی: از دیگر مهمترین انواع آسانسور هیدرولیک را، بالابر های هیدرولیک خانگی شکل داده است که شما می توانید مهمترین و بی نظیرترین مدل این تجهیزات را برای ساختمان های مسکونی خود تهیه و آن را مورد استفاده قرار دهید.

آسانسور هیدرولیک

دلایل استفاده از آسانسور هیدرولیک

 • حرکت فوق العاده نرم و روان
 • عدم نیاز به موتورخانه
 • استارت و استوپ بدون ضربه حتی بدون نیاز به سیستم درایو
 • هزینه آهنکشی کمتر نسبت به آسانسورهای کششی(معمولی)
 • صدای بسیار کم و عدم احساس حرکت آسانسور در ساختمان
 • عدم لرزش در هنگام حرکت به دلیل توزیع وزن کابین به سمت زمین نه بر روی ساختمان
 • ۵۰ درصد صرفه جویی در مصرف برق
 • اندازه کابین بزرگتر نسبت به آسانسور کششی

برای اطلاعات بیشتر درباره آسانسور کلیک کنید.

چرا آسانسور هیدرولیک محبوب است؟

آسانسور هیدرولیک در ساختمان های بدون امکان احداث موتورخانه و ساختمان های کم ارتفاع (در ایران ۱۸ متر و با سرعت ۰/۷۵ متر بر ثانیه و در آمریکا تا ۳۰ متر و با سرعت ۱ متر بر ثانیه) یکی از انتخاب های ایده آل است.

اگر شما نیز آسانسوری میخواهید که با کم ترین صدا، بدون هیچ گونه لرزش در ساختمان و ۵۰%مصرف انرژی کم تر نسبت به آسانسورهای معمولی با نرمیت فوق العاده برای شما کار کند، هیدرولیک بهترین اتخاب می باشد.

امروزه از آسانسور هیدرولیک در دو صورت جک از پایین برای توقف های کمتر و جک از بغل برای تعداد توقف های بالاتر استفاده می شود.

مزیت های آسانسور هیدرولیک

 • حرکت نرم و روان؟ چگونه؟

ذاتا وقتی نیروی محرکه آسانسور شما روغن، جک و پمپ هیدرولیک باشد نمی توان حرکتی همراه با شوک و ضربه را درآن شاهد بود. پس به دلیل خزش روغن به آرامی و به وسیله شیرهای برقی که جریان روغن را به داخل جک کنترل می کنند ، حرکتی نرم را القا می کند.

 • عدم نیاز به موتورخانه؟

نیروی محرکه و تکیه گاه آسانسور هیدرولیک در پایین ترین طبقه و بر روی زمین قرار دارد و هیچ نیازی به هزینه احداث موتورخانه مجزا در پشت بام ندارد. پاوریونیت بالابرهیدرولیک در فضای کمی در کنار جک هم می تواند قرار بگیرد.

 • صرفه جویی در مصرف برق؟ چگونه؟

در آسانسور هیدرولیک نیز مانند آسانسورهای کششی(معمولی) از برق ۳ فاز استفاده می شود اما با این تفاوت که در این سیستم هنگام حرکت رو به پایین کابین آسانسور به صورت موتور خاموش و با استفاده از نیروی ثقل کابین و تخلیه روغن از درون جک انجام می شود و این یعنی ۴۸ درصد صرفه جویی در مصرف برق.

 • هزینه آهنکشی چگونه کم می شود؟

به دلیل این که در بالابر هیدرولیک تمامی نیروهای وارده در یک سمت و آن هم سمت جک قرار دارد باعث صرفه جویی در هزینه آهنکشی و استفاده از نبشی قوی در سمت جک و نبشی نمره پایین در سمت درب ها می باشد.

 • بی صدا و بدون لرزه؟

معمولا ساکنین طبقات آخر همیشه از ساختمان را مشاهده نخواهید کرد.

 • فضای بیشتر برای کابین هم می خواهید؟

در آسانسورهای کششی(معمولی) ۳۰-۴۰ سانتی متر از فضای خالی را وزنه تعادل و قاب وزنه اشغال میکند. در هیدرولیک چطور؟

اصلا وزنه ای وجود ندارد که فضایی را هم اشغال کند! پس هم فضای کابین بزرگتر می شود و هم ارتعاش و لرزش کمتر ایجاد می شود.

بیشتر بخوانید: آسانسور در کیش

فروش آسانسور هیدرولیک در تهران

شرکت های آسانسوری در تهران و سایر شهرها معمولا دو نوع عمده از آسانسورها یعنی مدل های کششی و هیدرولیکی را طراحی و تولید می کنند. در این خصوص مشتریانی که در تهران به دنبال خرید آسانسور هیدرولیکی هستند، می توانند سیستم های تولیدی شرکت ها را مورد بررسی قرار دهند. یکی از این شرکت ها، شرکت هیرو آسانسور است که مدل های مختلف آسانسور از جمله مدل های هیدرولیکی را در کیفیت و کارایی بالایی تولید می کند. شرکت هیرو آسانسور تلاش زیادی می کند می کند تا بتواند در فروش آسانسور هیدرولیک در تهران از رقبا پیشی بگیرد. این شرکت در رسیدن به این هدف سعی می کند تا آسانسورهای هیدرولیک خود را با کیفیت و ایمنی بالا و همچنین قیمت مقرون به صرفه برای مشتریان عرضه کند.

خرید آسانسور هیدرولیکی

در خرید آسانسور هیدرولیکی باید محصولات شرکت های مختلف آسانسوری را به دقت از نظر ویژگی های فنی، کیفیت، کارایی و البته قیمت مورد بررسی و مقایسه قرار دهید. زیرا آسانسورهای هیدرولیکی تولید شده در شرکت های مختلف از نظر این معیارها تفاوت های زیادی با یکدیگر دارند. البته در خرید این سیستم ها می توانید از نظرات و راهنمایی های کارشناسان آسانسور نیز بهره مند شوید تا بتوانید آسانسور هیدرولیک مناسبی را برای ساختمان خود خریداری کنید. در این خصوص شرکت هیرو آسانسور یکی از مجموعه های پیشرو در صنعت آسانسور است که با توجه به پیشینه و سابقه درخور توجه در این صنعت، انواع آسانسورهای هیدرولیکی را در کیفیت بالایی تولید و به بازار عرضه می کند.

بهترین آسانسور هیدرولیکی

بهترین آسانسور هیدرولیکی سیستمی است که ویژگی های منحصر به فردی دارد. این آسانسور از قطعات و تجهیزات درجه یک و باکیفیت تولید می شود. کارایی آن نیز به نحوی است که کاربران به هنگام استفاده کوچک ترین مشکلی را حس نکنند. این نوع آسانسور عمر مفید زیادی دارد و می تواند تا سال ها بدون ایراد یا خرابی خاصی کار کند. بهترین آسانسور هیدرولیکی ظاهر زیبا و طراحی منحصر به فردی دارد. همچنین از انواع آپشن ها و امکانات برخوردار است که کاربران به هنگام جابجایی در ساختمان می توانند از آن ها استفاده کنند. طراحی و ساخت سیستم محرکه این آسانسور به نحوی است که امکان نشتی روغن هیدرولیکی و آلوده کردن زمین محل نصب وجود ندارد. یا احتمال رخ دادن آن بسیار اندک است. کابین این آسانسور نرم و روان حرکت کرده و کاربران سواری راحتی را در آن تجربه می کنند. همچنین این آسانسور از ایمنی بالایی برخوردار بوده و احتمال وقوع حوادث در آن بسیار اندک و نزدیک به صفر است. در این زمینه شرکت هیرو آسانسور تلاش بسیاری می کند تا با تولید آسانسورهای هیدرولیک در کیفیت و کارایی بالا، بتواند رضایتمندی و اعتماد حداکثری مشتریان را جلب کند.

آسانسور هیدرولیکی چگونه کار می کند؟

یک آسانسور هیدرولیکی با استفاده از نیرویی کار می کند که از فشار روغن یا مایع هیدرولیک به دست می آید. برای تولید این نیرو در آسانسور لازم است موتور هیدرولیک شروع به کار کند. با شروع به کار این موتور، پمپ هیدرولیکی نیز همزمان فعال شده و به کار می افتد. این پمپ روغن هیدرولیکی را از مخزن آن کشیده و به داخل سیلندر با فشار هدایت می کند. برای انتقال روغن نیز از شلنگ های مخصوص و بسیار محکم استفاده می شود. وقتی روغن به داخل سیلندر هدایت شد، در آن جا فشرده و متراکم می شود. فشرده شدن روغن، باعث تولید نیروی بسیار زیادی می شود که به پیستون فشار آورده و آن را حرکت می دهد. با حرکت پیستون جک های متصل به آن نیز به بالا کشیده می شوند. این جک ها از زیر و کناره ها به کابین متصل هستند که در صورت کشیده شدن به بالا، کابین نیز به سوی بالا حرکت می کند. در این شرایط عمل جابجایی کاربران و بار در داخل کابین آسانسور صورت می گیرد. در موقع پایین آمدن کابین، شیر هیدرولیکی با دریافت فرمان از سیستم الکترونیکی آسانسور، باز شده و روغن از درون سیلندر به داخل مخزن تخلیه می شود. این تخلیه تا زمانی انجام می شود که کابین به طبقه مورد نظر برسد. در این صورت شیر هیدرولیک به طور خودکار بسته شده و کابین در طبقه مورد نظر متوقف می شود.

مشخصات فنی آسانسور هیدرولیکی

در این قسمت مشخصات فنی آسانسور هیدرولیکی مورد اشاره قرار گرفته است. این مشخصات به نوعی مزایای این سیستم ها را نسبت به سایر آسانسورها نشان می دهد.

 • کابین این سیستم ها، حرکتی نرم، روان و سریع دارد. همچنین از خود سروصدایی تولید نمی کند.
 • در ساختمان هایی با ارتفاع کم چاهک، این سیستم ها قابلیت نصب و راه اندازی را دارند.
 • این دستگاه ها به سیستم ضد سرقتی مجهز هستند که نیازی به گاورنر ندارد.
 • این آسانسورها نیازی به ساخت موتورخانه به هنگام نصب و راه اندازی آن ندارند.
 • این سیستم ها مجهز به قطعه کاراسلینگ هستند که به وسیله آن کابین جابجا می شود.
 • این دستگاه ها توانایی کار با هر دو نوع برق تک فاز و سه فاز را دارند.
 • پاوریونیت این آسانسورها به گونه ای است که در ساخت آن ها از سه نوع پمپ روغن پره ای، دنده ای و اسکرو استفاده می شود.
 • این سیستم ها قادرند در مصرف انرژی صرفه جویی کرده و میزان کم تری برق مصرف کنند.
 • چاهک این آسانسورها را می توان به صورت پیش ساخته تولید کرده و به وسیله پیچ و مهره ها سریعا در ساختمان نصب کرد.
 • این نوع آسانسورها در انواع مختلف با کاربری های حمل افراد، بارها، خودرو، بیمارستانی و غیره تولید می شوند.
 • ظرفیت کابین این سیستم ها متغیر بوده و از 300 تا 2000 کیلوگرم را شامل می شود.

آسانسور هیدرولیکی

طراحی آسانسور هیدرولیک

طراحی آسانسور هیدرولیک بر اساس فاکتورهایی همانند نوع و ارتفاع ساختمان، نوع کاربری، میزان ترافیک و تردد کاربران، ظرفیت کابین، میزان وزن و فشارهای وارده به ساختمان با نصب آسانسور، ابعاد آسانسور، نوع و کیفیت قطعات و غیره انجام می شود. اصولا طراحی آسانسور هیدرولیک با انواع کششی کاملا تفاوت دارد و در این صورت تخصص و مهارت طراحان شرط لازم برای طراحی کارآمد و ایمن این سیستم ها محسوب می شود. توصیه می شود برای طراحی آسانسور هیدرولیک که بتواند پس از نصب و راه اندازی، کارایی، کیفیت و ایمنی بالایی داشته باشد، حتما از خدمات و محصولات شرکت های بزرگ استفاده کنید.

 

قطعات آسانسور هیدرولیک

آسانسورهای هیدرولیک همانند سایر آسانسورها از سه دسته قطعات الکتریکی، مکانیکی و عمومی تشکیل شده اند. قطعات الکتریکی تقریبا مشابه با سایر آسانسورهای کششی است. اما قطعات مکانیکی مختص آسانسورهای هیدرولیکی است و تنها قابل نصب روی این سیستم ها هستند. برخی از قطعات هم به شکل عمومی در تمامی آسانسورها نصب می شوند. در ادامه به انواع قطعات سیستم های هیدرولیک اشاره شده است:

 • جک هیدرولیک: این قطعه را می توان از جمله مهم ترین اجزای آسانسور هیدرولیک دانست که به سه نوع جک تک مرحله ای، دو مرحله ای و سه مرحله ای تقسیم می شود.
  رابط تبدیل کننده نیروی هیدرولیک ( سیال روغن) به نیروی مکانیکی است.
  اجزای جک هیدرولیک عبارتند از:
  پکینگ، سیلندر، شفت، رپچر ولو
 • پیستون: قطعه ای استوانه ای شکل است که درون سیلندر جای می گیرد و در اثر فشار ناشی از روغن هیدرولیک حرکت می کند.
 • سیلندر: محفظه ای استوانه ای شکل است که تشکیل دهنده قسمت بیرونی جک تلقی می شود.
 • صفحات نگاهدارنده: در بخش پایین جک این صفحات نصب می شوند و معمولا ضخیم هستند. این صفحات وظیفه دارند تا فشارهای استاتیکی و دینامیکی را به کل سازه مکانیکی منتقل کنند.
 • پاوریونیت: این قطعه یکی دیگر از قطعات بسیار مهم در آسانسورهای هیدرولیک محسوب می شود که با اتصال به کابین، مستقیما آن را به حرکت درمی آورد.
  پاور یونیت تولید کننده نیروی محرکه و ایجاد کننده فشار بر روغن برای حرکت جک می باشد .
  اجزای پاور یونیت ها عبارتند از :
  تانک، موتور، مجوعه شیر ها، پمپ
 • محفظه روغن: این محفظه درون پاوریونیت قرار دارد و میزان نوسان حجم و فشار روغن هیدرولیک را کاهش می دهد. علاوه بر این می تواند از ایجاد لرزش و تکان خوردن قطعات مختلف جلوگیری کند.
 • سوئیچ اورلود: اگر میزان بار سیستم بیش از یک باشد، این سوئیچ به حالت فعال در می آید.
 • سوئیچ فول لود: اگر در شرایطی که فشار بار استاتیکی در بازه 65 تا 90 درصد باشد، این کلید وارد عمل شده و موتور آسانسور را غیر فعال می کند.
 • سوئیچ فشار بالا: این سوئیچ در شرایطی فعال می شود که میزان فشار برابر با یک چهارم فشار استاتیکی باشد. در این صورت موتور آسانسور غیر فعال می شود.
 • موتور هیدرولیک: این قطعه را می توان مهم ترین قطعه در سیستم آسانسور هیدرولیک دانست که با عملکرد خود می تواند سیستم را به راه انداخته و باعث جابجایی کابین شود.
 • پمپ هیدرولیک: این قطعه جریان مورد نیاز در سیستم برای به حرکت درآوردن پیستون را تامین می کند. با شروع به کار موتور، پمپ به حرکت در می آید و روغن را از درون مخزن به سمت جک مکش کرده و حرکت می دهد.
 • روغن هیدرولیک که با فشرده شدن، نیروی بسیار زیادی تولید می کند و باعث به حرکت درآمدن پیستون و جک ها می شود. در آسانسورهای هیدرولیکی معمولا در حدود 80 لیتر روغن استفاده می شود.
 • شلنگ هیدرولیک: شلنگ هیدرولیک که به شکل لوله های منعطفی هستند، وظیفه هدایت روغن را در سیستم برعهده دارند.
 • کارسلینگ: این قطعه همان فریم یا کادر کابین آسانسور هیدرولیک محسوب می شود که شامل قطعات مختلفی است. از جمله قطعاتی که در کارسلینگ قرار دارند می توان به ستون زیر جک، رولر، پاراشوت، فلکه هرزگرد، نگهدارنده جک، قلاب سربکسل های مخصوص، صفحه شابلون، براکت های اتصال جک و غیره اشاره کرد.
  کاراسلینگ فریم نگهدارنده کابین است. کاراسلینگ های صنعتی از پیش آماده، در ابعاد استاندارد دهانه ریل 60، 70 ، 80، 90 و 110، و در مدل های یکطرفه، دوطرفه و پیتلس، موجود می باشند.
  این کاراسلینگ ها مجموعه ی کامل پاراشوت، ستون زیرجک، رولر، کفشک و قلاب سربکسل های مخصوص، فلکه هرزگرد، نگهدارنده جک، براکت های اتصال جک، صفحه شابلون و … را در بر دارند.
 • انواع شیرها: در آسانسورهای هیدرولیکی مجموعه ای از شیرها نصب می شوند که وظیفه کنترل حرکت روغن هیدرولیک را برعهده دارند.
  این شیرها شامل موارد زیر می شوند:

شیرهای کنترل، شیر ایمنی، شیر اضطراری برقی، شیرهای قطع و وصل، شیرهای تناسبی و شیرهای سلونوئیدی اضطراری

 • کابین و درب ها: کابین در آسانسورهای هیدرولیکی همانند سایر سیستم ها بوده و از مصالح یا متریال مشابهی برای ساخت آن ها استفاده می شود. در این نوع آسانسورها نیز دو نوع درب کابین و درب طبقات نصب و راه اندازی می شود.
 • تراولینگ کابل آسانسور: این کابل ظاهری چند رشته ای دارد و اجزای الکتریکی کابین را به تابلو فرمان ارتباط می دهد.
 • پانل فرمان: به مجموعه صفحه یا قاب و نیز کلیدهای فرمان اطلاق می شود که درون کابین قرار دارند. این صفحه به شکل عمودی و با ارتفاعی از یک تا دو متر قرار دارد که برای ساخت آن از استیل و ورق های پلیمری مخصوص استفاده می شود.
 • پانل فرمان طبقات: این پانل از جنس استیل بوده و شامل کلیدها یا شاسی های احضار کابین است.
 • جعبه ریویزیون: این جعبه الکتریکی روی سقف کابین نصب می شود و سرویسکار می تواند با این وسیله آسانسور را با فرمان از روی کابین حرکت داده و متوقف کند. تا از این طریق بتواند فرایند سرویس را به درستی انجام دهد.
 • تابلوی برق سه فاز: برق سه فاز آسانسور در ابتدا به تابلوی سه فاز وارد می شود. این تابلو مجهز به کلید و فیوز است.
 • سنسور یا حسگر ایمنی درب: این سنسور به این منظور تعبیه می شود تا از بسته شدن ناگهانی درب به هنگام ورود و خروج کاربران جلوگیری کند.
 • تجهیزات و قطعات جانبی که در شرایط خاصی از آن ها استفاده می شود. این تجهیزات نیز شامل موارد زیر می شوند:

تجهیزات گرمایشی و سرمایشی، مدار قدرت، صداگیر، تابلو فرمان، ترموستات روغن و غیره.

آسانسور هیدرولیک - هیرو آسانسور
آسانسور هیدرولیک - هیرو آسانسور
آسانسور هیدرولیک - هیرو آسانسور

جک ها

هنگامي که:

– عدم ساخت موتورخانه در بالای چاه آسانسور

– ارتفاع کم حرکت

– ظرفيت بالای حمل بار در سرعت پايين

سخن به ميان می آيد همواره توجه ما به آسانسور هيدروليک معطوف می شود.

آسانسور هیدرولیک - هیرو آسانسور

معایب آسانسور هیدرولیک:

– ارتفاع حرکت پایین

– تعداد استارت خور پایین در مقایسه با سیستم های کششی

– محدودیت سرعت حداکثر یک متر در ثانیه

– استفاده زیاد روغن و مخطر آلودگی

– مصرف انرژی بالا

– حرارت

– حفر زمین برای جایگذاری جک(سیستم جک از زیر)

موارد استفاده آسانسور هیدرولیک:

– انبار قطعات و فرایند تولید جهت ارتباط طبقات

– در محیط های قابل اشتعال رنگ سازی، پالایشگاهها جهت حمل بار سنگین

– در چایخانه جهت حمل کاغذ و کتاب

– در پارکینگ های طبقاتی جهت جابجائی اتومبیل

– در مراکز خرید، هتل ها بیمارستانها و منازل جهت حمل بار مسافر

آسانسور هیدرولیک - هیرو آسانسور

امکانات ویژه آسانسور هیدرولیک:

– امنیت و عمر بیشتر

– قدرت بالا

– تمرکز وزن و مجوعه آسانسور مستقیما روی زمین افزایش ایمنی در برابر زلزله

– آزادی در محل قرار گیری موتورخانه

– مصرف انرژی فقط هنگام بالا رو

– تا ارتفاع 30 متر

– تا ظرفیت 10 تن

نحوه کار سیستم آسانسور هیدرولیک:

با چرخش موتور الکتریکی ، تلمبه، روغن را از مخزن به سیلندر پمپاژ می کند هنگامی که ظرفیت سیلدر پر شد روغن با فشار، پیستون و کابین متصل به آن را به طرف بالا حرکت می دهد هنگامی که کابین به طبقه مورد نظر می رسد سیستم کنترلی آسانسور علامتی را به موتور الکتریکی می فرستد تا کار پمپاژ روغن به تدریج قطع شود

وقتی آسانسور بخواهد به طبقه پاین حرکت کند سیستم کنترل آسانسور یک علامت به دریچه می فرستد تا دریچه باز شود سنگینی کابین و مسافران باعث می شود تا پیستون به سیلندر فشار آورد و روغن از راه دریچه باز شده دوباره به مخزن بر گردد هرگاه آسانسور در طبقه زیرین توقف کرد، سیستم کنترل آسانسور دوباره دریچه را می بندد.

مصرف انرژی در آسانسور هیدرولیک

مصرف انرژی 5/4 برابر کششی دو سرعته و 5 برابر کششی تک سرعته است.

– هم چنین جک های تلسکوپی به دلیل عایق حرارتی و نیز اصطکاک ایجاد شده در یاتاقان ها،منبع دیگر گرما هستند بنا بر طبیعت جک تلسکوپی وقتی که پیستون بسته می شود تمامی روغن داخل جک به داخل منبع باز نمی گردد پس حتی با خنک کردن روغن منبع، روغن محبوس در جک خنک نمی شود و مشکل همچنان باقی است.

– بدلیل سازگاری اجزاء هیدرولیک کابلی (هیدروبکسلی) که بصورت ترکیبی از کششی و هیدولیک جک یک مرحله ای می باشد و توانائی کشش کابل تا 100 فوت سیستم هیدرولیک سیمی در دهه اخیر بسیار رایج شده است. از طرف دیگر قسمت خنک کننده سیستم هیدرولیک می تواند به صورت جداگانه نسبت به بقیه موارد کنترل شود.

آسانسور هیدرولیک - هیرو آسانسور

بهینه سازی مصرف انرژی در آسانسور هیدرولیک:

– کاهش وزن کابین

– افزایش راندمان پمپ

– افزایش راندمان موتور

– کاهش قدرت موتور

– سیستم کنترل شیر پیشرفته جهت کاهش زمان by pass

– استفاده از وزنه تعادل (این کار مصرف انرژی را کاهش می دهد ولی ممکن است توجیه اقتصادی نداشته باشد.)

– استفاده از کنترل سرعت VVVF (درایو)

 

بیشتر بخوانیم : پله برقی چیست ؟

 

سرویس نگهداری آسانسور هیدرولیک

بالابر هیدرولیک نیز مانند دیگر آسانسورهای مورد استفاده در کل جهان نیازمند سرویس و نگهداری هستند به طوری که شما بایستی به شکل ادواری و دوره ای اقدامات مربوط به سرویس این تجهیزات را انجام دهید تا بتوانید بهترین عملکرد را از این محصول به دست آورید. شما می توانید در سرویس های مربوط به آسانسور های هیدرولیک، قطعات خراب و معیوب شده را به موقع شناسایی کرده و از این طریق در بهترین و مناسب ترین زمان ممکن اقدام به تعویض آن داشته باشید.

هر یک از محصولات و آسانسور های هیدرولیک موجود در وب سایت ما از گارانتی و ضمانت نامه های بسیار بلند مدتی برخوردار بوده و شما می توانید از خدمات پس از فروش بالابر های هیدرولیک بهره مند شوید و در صورت مشاهده هر گونه مشکلی سریعا با خدمات پس از فروش این تجهیزات در تماس باشید.

نصب آسانسور هیدرولیک

نصب آسانسور های هیدرولیک یکی از اصلی ترین گام های استفاده از این تجهیزات می باشد که شما نیز بایستی دقت و توجه بالایی را برای این امر صرف کنید. بی شک برای نصب آسانسور های هیدرولیک نیازمند یک سری از مهمترین تجهیزات و دانش هستیم که بتوانیم به بهترین و مناسب ترین شکل ممکن اقدام به نصب و راه اندازی این تجهیزات داشته باشیم. توجه کنید که کمترین و کوچکترین بی دقتی در نصب بالابر های هیدرولیک می توانید اتفاق های ناگوار بسیاری را به دنبال داشته باشد.

هزینه نصب آسانسور هیدرولیک

اگر شما نیز به دنبال راهنمای خرید و استفاده از بالابر هیدرولیک هستید، بایستی به یک سری از مهمترین و اصلی ترین آیتم ها توجه لازم را داشته باشید که از مهمترین این آیتم ها می توان به هزینه های نصب آن اشاره کرد. توصیه می شود که نصب و راه اندازی آسانسور های هیدرولیک خود را به دست افراد کاربلد و حرفه ای بسپارید و برای این منظور می توانید با همکاران متخصص ما در تماس باشید.

همچنین شما می توانید قبل از نصب این تجهیزات در خصوص هزینه های نصب آن اطلاعات مورد نیاز خود را به دست آورید. هزینه های مربوط به نصب بالابر های هیدرولیک بسیار مناسب می باشد چرا که آسانسورهای مذکور برعکس آسانسورهای قدیمی، در کم ترین زمان ممکن قابلیت نصب و راه اندازی را دارند.

قیمت آسانسور هیدرولیک

تفاوت قیمت آسانسور هیدرولیک و کششی

توجه داشته باشید که تفاوت قیمت بالابر هیدرولیک و کششی یکی از دیگر مهمترین و اصلی ترین آیتم هایی می باشد که سبب شده است تا امروزه بسیاری از مردم به دنبال راهنمای خرید و استفاده از آسانسور های هیدرولیک باشند. آسانسور های هیدرولیک از قیمت های بسیار مناسبتری برخوردار هستند و کاربران می توانند با در نظر گرفتن بودجه ی در اختیار خود، مناسب ترین این تجهیزات را برای ساختمان مسکونی و تجاری خود تهیه و خریداری کنند.

شما نیز این فرصت طلایی و باشکوه پیش روی خود را از دست ندهید و هم اکنون با بررسی هر یک از انواع بالابر های هیدرولیک موجود در وب سایت ما، اقدامات مربوط به خرید را انجام دهید. همچنین می توانید قبل از ثبت سفارش خود، در خصوص ویژگی های مربوط به هر یک از این تجهیزات اطلاعات مورد نیاز خود را به دست آورید.

قیمت آسانسور هیدرولیک

یکی از مهمترین و اصلی ترین دغدغه های بسیاری از خریداران آسانسور هیدرولیک را قیمت این محصولات تشکیل داده است. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص قیمت آسانسور های هیدرولیک از همین وب سایت اقدام کرده و با در نظر گرفتن بودجه و قدرت مالی در اختیار خود، اقدام به خرید داشته باشید. لازم است بدانید که آیتم های بسیار متعددی در قیمت های نهایی آسانسور های هیدرولیک دخیل می باشد که از مهمترین و اصلی ترین این آیتم ها می توان به مواردی از جمله نوع بالابر های هیدرولیک، کیفیت ساخت این محصولات، برند و هزینه های مربوط به نصب و حمل اشاره کرد.

شرکت هیرو آسانسور سعی بر آن دارد تا قیمت های بسیار مناسبی را برای بالابر های هیدرولیک به ارمغان آورند تا از این طریق رضایتمندی و توجه بسیاری از خریداران و مشتریان را به دست آورده و به یکی از مشهورترین شرکت های فروش آسانسور های هیدرولیک تبدیل شود. همچنین شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با همکاران ما در شرکت هیرو آسانسور سایت در تماس باشید و راهنمایی ها و مشاوره های لازم را به دست آورید.

اجزا و قطعات آسانسور هیدرولیک

اجزای اصلی آسانسور هیدرولیک

1- كابین آسانسور (اتاقک) هیدرولیک

همانند آسانسور کششی، کابین بخشی از آسانسور هیدرولیک است كه شبیه اتاقك بـوده و مسافـران یا بارها (یا هر دوی آنها) را جابجا می كند. برای جلوگیری از سوار شدن بیش از اندازه ی مسافرین (اضافه بار) در آسانسور هیدرولیک هم بایستی مساحت مفید كابین باید محدود گردد. مقاومت مكانیكی چهار چوب اصلی (یوک) یا مجموعه ی نگه دارنده كفشكهای ریل راهنما، دیواره ها، كف و سقف كابین باید به مقداری باشد كه بتواند در برابر نیروهای وارده در زمان حركت عادی آسانسور یا در موقع عمل ترمز ایمنی ( پاراشوت)، شیر تركیدگی آسانسور هیدرولیک و یا در هنگام برخورد به ضربه گیرها پایداری نماید.

2- کاراسلینگ (CAR SLINC) آسانسور هیدرولیک

یکی از وسائلی است که عمدتا در آسانسور هیدرولیک و در موارد بسیار معدود در آسانسور کششی کاربرد دارد. کاراسلینک می باشد.
این مهم نقش فریم کابین(یوک) آسانسور کششی در آسانسور هیدرولیک direct side (مستقیم بغل) و indirect (غیر مستقیم) را بعهده دارد. بطوریکه کفشکها و رولرها و پاراشوت روی آن مونتاژ شده و لذا کابین فاقد یوک میباشد. در سیستمهای غیر مستقیم آسانسور هیدرولیک یک فلکه (پولی) با کفشکهای مربوطه و قاب روی جک مونتاژ و توسط سیم بکسل و زنجیر به کاراسلینگ متصل میگردد. ضمن اینکه در آسانسورهیدرولیک direct کاراسلینگ فاقد پولی و پاراشوت میباشد. در آسانسور هیدرولیک که از کاراسلینگ استفاده میگردد میتوان فقط از یک جفت ریل استفاده کرد که این ریلها هم هدایت جک و پولی متصل به آن و هم کاراسلینگ را به عهده دارد. فضای مورد نیاز برای اجرای ریلها و جکها تا ابتدای کابین معمولا 30 تا 25 سانتی متر (متناسب با ظرفیت کابین و ابعاد کاراسلینگ) از تمام شده آهن کشی میباشد.

3- ریلهای راهنما آسانسور هیدرولیک

در آسانسور هیدرولیک هم بسان سایر سیستم های آسانسور، ریلهای راهنما، اتصالات و متعلقات آنها باید در مقابل نیروهایی كه به آنها وارد میاید به اندازه ی كافی مقاوم باشند تا از كاركرد ایمن آسانسور اطمینان حاصل شود. كاركرد ایمن آسانسور هیدرولیک در ارتباط با ریلهای راهنما شامل موارد زیر است:

 • ریلهای راهنمای باید قابل اطمینان باشند؛

خیزهای ریل باید تا حدی باشند كه در اثر آنها:

 • (1) قفل درها ناخواسته نباید باز شود.
 • (2) عملكرد وسایل ایمنی تحت تاثیر قرار نگیرد.
 • (3) برخورد قسمتهای متحرك با سایر قسمتها ممكن نباشد.

ریل آسانسور هیدرولیک

ریل آسانسوری بستری است که کابین عملا روی آن حرکت می کند و از این نظر اهمیت زیادی دارد. ریل آسانسور هیدرولیک به شکل شاخه هایی معمولا 5 متری در چاه آسانسور نصب می شود. در این بالابرها غالبا از ریل های تی 9 استفاده می شود. البته در برخی از موارد به دلیل ظرفیت بالای کابین و توقف های بیشتر، ریل های تی 16 نیز مورد استفاده قرار می گیرند. این ریل ها باید از فولاد مرغوبی تولید شوند تا بتوانند فشارها و بارهای وارد شده از کابین را تحمل کنند. برای آن که کابین آسانسور هیدرولیکی بتواند عملکرد بهتری در جابجایی کاربران و بار داشته باشد، باید ریل های مورد استفاده، کاملا صاف و صیقلی بوده و تاب خوردگی نداشته باشند.

قطعات آسانسور - هیرو آسانسور
c [mm]b [mm]a [mm]GUIDE TYPE
54545GL445
55050GL505
96570GF756
87070GL708
97070GF770
106275GF762
98080GL809
96882GF829
166289GF890
167590GF975
1682125GF125
166289GM890
167590GM975
1682125GM125
1689127GM127-2
1689127GM127-3

4- درب آسانسور هیدرولیک

آسانسور های هیدرولیک از قطعات و قسمت های بسیار مختلفی تهیه و تشکیل شده است که یکی از مهمترین و اصلی ترین این قطعات را درب آسانسور هیدرولیک شکل داده است. درب مربوط به آسانسور های هیدرولیک به شکل یک طرفه، دو طرفه و روی کابین طراحی و ساخته می شوند. امروزه شما می توانید درب های شیشه ای بسیار با کیفیتی را مشاهده کنید که بر روی بالابر های هیدرولیک نصب شده و مورد استفاده قرار می گیرد.

نواحی باز چاه كه دسترسی به كابین آسانسور هیدرولیک را فراهم میکنند باید مجهز به درهای بدون روزنه باشند. درهای طبقات باید با مقررات مربوط به محافظت در برابر آتش ساختمان، مطابق باشند. همچنین ورودیهای كابین باید مجهز به درب باشند.

 

اجزا و قطعات آسانسور هیدرولیکدرها و متعلقات آن باید طوری طراحی شوند كه صدمات ناشی از فشرده شدن بخشی از بدن شخص، لباس یا اشیاء دیگری كه ممكن است در بین آنها گیر كنند، را به حداقل كاهش دهند. به منظور جلوگیری از بریدگی در حین حركت درهای كشویی خودكار، سطح سمت كابین درها نباید سوراخ یا یرآمدگی بیش از 3 میلیمتر داشته باشد. لبهی این سوراخها یا برآمدگیها باید در جهت بازشو درب پخ شده باشند. درهای كابین در حالت بسته باید مقاومت مكانیكی كافی داشته باشند، به طوری كه وقتی نیرویی معادل 300 نیوتن به طور عمود از درون كابین به بیرون آن روی مقطع گرد یامربعی به مساحت 5 سانتیمترمربع اعمال شود:

 • بدون تغییر شكل دائمی مقاوم باشند؛
 • تغییر شكل كشسان بیش از 15 میلیمتر نداشته باشند؛
 • در حین انجام این آزمون و پس از آن، عملكرد ایمن درب نباید تحت تأثیر قرار گیرد.


برای خواندن مطالب درمورد قیمت آسانسور میتوانید:

5- جک آسانسور هیدرولیک

در آسانسور هیدرولیک مجموعه ای از یك سیلندر و یك پیستون، تشكیل یك وسیله ی حركت هیدرولیكی به نام جک را میدهند.

سیلندر از لوله فولادی ساخته میشود و سطح داخلی آن بسیار صاف و صیقلی است و باید در برابر فشارهای وارده و همچنین خوردگی ناشی از رطوبت محیط بسیار مقاوم باشد.

پیستون استوانه ای است که داخل سیلندر قرار گرفته است و قسمت انتهائی آن به کابین متصل میگردد و بر اثر فشار روغن جابجا میگردد و موجب حرکت کابین میشود. پیستون نیز میبایست ساختمان بسیار دقیق و صیقلی داشته و در برابر فشارهای ناشی از بارهای استاتیکی و دینامیکی مقاومت کافی داشته باشد.

6- پاور یونیت آسانسور هیدرولیک

آسانسور هیدرولیک به وسیله یک پاوریونیت به کار انداخته میشود که معمولاً در موتورخانه یا زیرزمین ساختمان و یا برخی مواقع در خود چاه آسانسور قرار دارد. با تمام تفاوتهای ظاهری که پاوریونیتها میتوانند با یکدیگر داشته باشند، همه آنها در ساده ترین حالت دارای یک تانک ذخیره روغن، شیر کنترل جریان، شیر SHUTT OFF، پمپ، موتور و شیرهای اطمینان هستند.

قطعات آسانسور - هیرو آسانسور

7- ضربه گیر آسانسور هیدرولیک

وسیله ای است برای جلوگیری از توقف ناگهانی كابین و یا وزنه ی تعادل در انتهای مسیر حركت با استفاده از فنر یا سیال (یا موارد دیگر).

آسانسورهدرولیک هم باید در پایینترین حد از مسیرحركت كابین دارای ضربه گیر باشند. وقتی ضربه گیرها كاملاً فشرده شده اند، پیستون جك نباید به كف سیلندر برخورد كند.

8- چاهک آسانسور هیدرولیک

آسانسورهای هیدرولیکی همانند مدل های کششی نیاز به چاهکی دارند تا کابین در داخل آن بتواند بین طبقات جابجا شود. اما چاهک آسانسورهای هیدرولیکی با بالابرهای کششی تفاوت دارد. به گونه ای که در آسانسورهای هیدرولیک چاهک عرض کم تری دارد. به دلیل آن که وزن کابین و بار داخل آن به دیواره ها وارد نمی شود و در این صورت نیازی به ساخت دیواره های ضخیم و ستون های محکم وجود ندارد. البته در ساخت دیواره های این چاهک نیز از مصالح مقاوم و ضد آتش سوزی استفاده می شود. همچنین باید چاه آسانسور هیدرولیکی به نحوی ساخته شود که سرویس یا تعمیر قطعات داخل آن برای سرویسکاران و تعمیرکاران به راحتی امکان پذیر باشد.

آسانسور هیدرولیک در ساختمان

آسانسورهای هیدرولیکی برای نصب و استفاده در ساختمان هایی تا ارتفاع چهار یا پنج طبقه مناسب هستند. زیرا این بالابرها به دلیل طراحی خاص خود و نوع قطعات و تجهیزات مورد استفاده، قادر به طی مسیرهای طولانی تر در ساختمان های بلند را ندارند. همچنین این سیستم ها سرعت پایین تری نسبت به بالابرهای کششی دارند که برای استفاده در ساختمان های کم ارتفاع گزینه مناسبی به شمار می روند. حرکت نرم و بی صدای این آسانسورها کیفیت سواری بالایی را به کاربران می دهد. علاوه بر این، نصب این بالابرها در ساختمان ها مزایایی از قبیل صرفه جویی در مصرف برق، عدم نیاز به ساخت موتورخانه در بالای چاهک، صرفه جویی در فضای ساختمان، ایمنی بالا، ظرفیت بیشتر کابین، سرویس و نگهداری آسان تر، دوام و طول عمر بالای سیستم و غیره را به دنبال دارد.

شرکت آسانسور هیرو

 


برای خواندن مطالب درمورد بالابر هیدرولیکی میتوانید:

شرکت هیرو آسانسور، یکی از شرکتهای باسابقه و توانمند صنعت آسانسور کشور می باشد که دارای کارخانه تولیدات قطعات آسانسور هیدرولیک با بهترین کیفیت و 18 ماه گارانتی بی قید و شرط می باشد.

محصولات تولیدی شرکت هیرو آسانسور هم اکنون در پروژه های مختلف تهران و شهرستانها در حال استفاده بوده و مورد رضایت مصرف کنندگان می باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره و کارشناسی در زمینه آسانسور هیدرولیک باما تماس بگیرید.

دانلود فایل پروژه های آسانسور هیدرولیک هیرو آسانسور در سال های اخیر:

دانلود فایل پروژه ها

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.