آسانسور روملس

بدون موتورخانه(MRL)


آسانسور روملس (MRL) یا آسانسور بدون موتورخانه، برای جابجایی ترافیک های بالا و ظرفیتهای سنگین به کار میرود. این آسانسورها نیازی به فضای موتورخانه روی پشت بام ندارند و تمامی تجهیزات مکانیکی در چاه آسانسور نصب می شود. آسانسور روملس دارای سرعت بالا و حرکت نرم و روان است و مصرف انرژی بسیار کمی دارد.
MRL Elevator

مزایای آسانسور روملس

دلایل بسیار زیادی برای استفاده از آسانسور روملس یا MRL در ساختمان شما وجود دارد. از هزینه تا صرفه جویی در فضا ، این آسانسورها می توانند راه حل هایی برای چالش های ساخت و سازهای مشترک ارائه دهند.

 • نیاز به فضای کمتر
  از آنجا که آسانسور MRL نیازی به یک اتاق جداگانه برای قرار دادن موتور خود ندارد ، فضای کمتری نسبت به آسانسور سنتی اشغال می کند. این طراحان و معماران را آزاد می کند تا از فضای اضافی استفاده کنند و از طراحی بی نظیر طراحی برخوردار شوند.
 • انرژی بیشتری دارد
  آسانسورهای MRL از 70٪ تا 80٪ انرژی کمتری نسبت به آسانسورهای استاندارد هیدرولیک استفاده می کنند. این صرفه جویی در هزینه انرژی بسیار زیاد است. علاوه بر این ، MRL های کششی از روغن استفاده نمی کنند ، باعث کاهش هزینه ها و خطرات آتش سوزی می شوند.
 • مناسب برای ساختمانهای کوچک و متوسط
  صرفه جویی در فضا در یک ساختمان کوچک یا متوسط می تواند مزایای بزرگی به همراه آورد. آسانسورهای MRL با محدودیت فضای ساختمانهای کوچکتر سازگاری بیشتری دارند.
 • مناسب برای مناطق مستعد سیل
  از آنجایی که می توان موتور و کنترلر را در بالای چاه نصب کرد ، یک MRL برای مناطقی که سیل را تجربه می کنند انتخاب بسیار خوبی است. ارتفاع کف ساختمان راه تا موتور باعث می شود آسیب وارد نشود.
 • هزینه کمتر برای نصب
  بدون هزینه اضافی برای موتورخانه یا سیلندر هیدرولیک مدفون، بسیاری از آسانسورهای MRL نیز هزینه نصب را برای نصب صرفه جویی می کنند. آسانسور MRL می تواند به حفظ یک پروژه جدید در بودجه کمک کند.

آیا آسانسورهای روملس یا MRL ها ایمن هستند؟

بله. آسانسورهای روملس یا MRL سالها مورد مطالعه قرار گرفتند و با توجه به محبوبیت بیشتر، بسیاری از ساختمانها آنها را نصب کرده اند. با افزایش نرخ نصب، با این حال، نرخ تصادف کاهش یافته است یا همان باقی مانده است.

این بدان معناست که علیرغم وجود آسانسورهای MRL در ساختمانهای امروزی، نرخ بروز بالاتری برای این نوع آسانسورها وجود ندارد. آسانسورهای بدون موتورخانه به همان اندازه آسانسورهای سنتی ایمن هستند.

آسانسور روملس

موتورهای مغناطیس دائم یکی از پربازده ترین گزینه های مورد استفاده در صنعت آسانسور هستند. این بازدهی بالا این فرصت را فراهم می آورد که بسیاری از آسانسورهای مجهز به این موتورهای گیرلس مغناطیس دائم را به سیستم بازیابی انرژی (regeneration)متصل کرد. با استفاده از این سیستم و برگشت دادن انرژی تولید شده در هنگام حرکت کابین خالی به سمت بالا، یا حرکت کابین پر به سمت پایین، به ورودی برق ساختمان و فراهم آوردن امکان استفاده از آن در دیگر مصرفکننده های برق ساختمان، بازگشت سرمایه مالک (مالکان) ساختمان با گذر زمان افزایش خواهد یافت. معمولا این انرژی تولید شده با تلف شدن در مقاومت ترمزهای آسانسور به هدر میرود. همچنین حذف گرمای تولید شده در مقاومتهای ترمز، با کاستن از هزینه لازم برای خنک کردن موتورخانه، هزینه های کلی استفاده از آسانسور را بیش از پیش کاهش خواهد داد.

تفاوت موتور گیربکس آسانسور با موتور گیرلس آسانسور

 • موتور گیرلس آسانسور دارای بازده و راندمان حدود 90% می باشد در حالیکه راندمان موتور گیربکس آسانسور حدود 50% می باشد
 • موتور گیرلس آسانسور احتیاج به روغن کاری ندارد ولی موتور گیربکس آسانسور احتیاج به روغنکاری مرتب دارد
 • موتور گیرلس آسانسور بدلیل نوع ساختارش زیاد داغ نمی کند حتی در ترافیک و کار بالا موتور برای خنک شدن متوقف نمی گردد ولی این توقف در حرکت برای خنک شدن در موتور گیربکس آسانسور در شرایط کار زیاد توسط سنسور حرارتی داخل موتور اتفاق می افتد
 • دور موتور گیرلس آسانسور در حدود 150 دور در دقیقه است و همین امر باعث ایجاد صدای بسیار کم می شود ولی تند موتور گیربکس حدود 1500 دور در دقیقه بوده و همین امر باعث ایجاد صدای بیشتر می گردد موتور گیربکس آسانسور در هر بار برای شروع حرکت حدود 2 تا 3 برابر موتور گیرلس آسانسور جریان برق مصرف می کند
 • موتور گیرلس آسانسور دارای حجم کمتری است بنابراین می توان از آن در نصب آسانسور روملس (MRL) استفاده نمود ولی این کار با موتور گیربکس آسانسور بدلیل حجم و وزن بیشتر امکانپذیر نیست
 • موتور گیرلس آسانسور احتیاج به فلایویل ندارد ولی موتور گیربکس احتیاج دارد.

انواع موتور گیرلس پر کاربرد در آسانسور

 • موتورهای گیرلس بشکه‌ای یا درامی (روتور داخلی)
 • موتورهای گیرلس دیسکی یا تخت (روتور بیرونی)

اجزاء موتور گیرلس

موتور های گیرلس از قطعات بسیار زیادی تشکیل شده اند که شامل: انکودر ، ترمز ، فلانژ ، یاتاقان ، جعبه ترمینال بدنه موتور ، روتور به همراه مگنت ها ، محافظ خروج سیم بکسل ها ، براکت ، یاتاقان ، شفت ، ورقه استاتور به همراه سیم پیچی ، فلکه کششی .

همچنین بخوانید: آسانسور در کیش

بهترین مارک موتور گیرلس

موتور آسانسور گیرلس زیلابگ ، تکنولوژی برتر آلمان

دلایل استفاده از موتورهای گیرلس در صنعت آسانسور :

 • تلفات کاهش یافته و راندمان در موتور گیرلس آسانسور افزایش می یابد علت افزایش راندمان نیز حذف گیربکس است
 • کاهش ابعاد و وزن
 • ارجحیت استفاده از موتور گیرلس به جای موتور گیربکس در آسانسور‌های روملس (MRL)
 • کاهش صدا و لرزش به دلیل حذف گیربکس، فلایویل و هندویل، حذف کوپلینگ و کاهش تعداد اجزاء دوار دور کم و کاهش تاثیر بالانس قطعات دوار و صدای بلبرینگ‌ها
 • استهلاک کم و عدم نیاز به سرویس و نگهداری پر هزینه و زمان بر بودن
 • خسارت‌های زیست محیطی کاهش می یابند
 • امکان استفاده در سرعت‌های بالا (سرعت‌های بیش از ۳ متر معمولا فقط گیرلس استفاده می‌شود)

استاندارد آسانسور روملس (بدون موتورخانه)

 • با توجه به اینکه آسانسورهای بدون موتورخانه که پروانه ساختمانی آنها قبل از تاریخ 01/05/94 می‏باشد براساس قسمتی از تجدید نظر اول استاندارد بازرسی می‏شوند، رعایت بند های 6-6 ، 9-10 ، 12-5 ،14-2-1-4 ، 14-2-2-1 ،13-4-1-2، 14-2-3 و 13-4-2 برای این قبیل آسانسورها الزامی نمی باشد.
 • با توجه به بند 13-4-3 برای اطمینان از عملکرد غیر عمدی کلید اصلی باید بتوان کلید را در وضعیت قطع قفل نمود. در آسانسورهای بدون موتورخانه، در صورت قرارگیری کلید اصلی داخل تابلو فرمان که درب آن قفل می‏شود رعایت این بند الزامی است.

آسانسور روملس

بیشتر بخوانید :  آسانسور روملس لیفتراکی

نحوه بالانس گرفتن در آسانسورهای با موتور گیرلس

موتورهای گیرلس، چند نوع هستند:

– بعضی دسته ترمز دارند،بعضی مثل موتور گیرلس ویتور، ترمزشان باسیم به یک دسته وصله و فعال میشه- ولی معمولا خیلی سفت هستند.
– موتورهاي LiftEquip هم اونايي كه مخصوص MRL هست ترمز برقي و اونايي كه مخصوص موتورخونه هست ترمز دستي دارند.همچنین توی تابلو معمولا کنتاکتوری وجود داره که زمانیکه موتور متوقف شده، برای جلوگیری از فرار فلكه گیرلس، سه سیم موتور رو بهم پل میده، واسه همین اگه ترمز رو هم دستی باز کنی، موتور حرکت نمیکنه!!!

برای تست بالانس، اول مثل آسانسورهای معمولی، کابین رو با نصف ظرفیت پر میکنیم و مقابل قاب وزنه قرار میدیم.حالا اگه دسته ترمز بود و با آزاد کردنش، موتور حرکت کرد که کار خیلی راحته! نیازی به فلایویل هم نیست چون گیرلس هر طرفی سنگینتر باشه، راحت به پایین میره!
البته به شرطی که اون کنتاکتوری که بالاتر گفتم توی تابلو نباشه!!!!!
درصورت وجود اون کنتاکتور، با آزادکردن دستی ترمز، حرکتی رخ نمیده!!!

حالا اگه دسته ترمز نباشه، دوراه داریم:اول اینکه کلید سلکتور ترمز اضطراری داخل تابلو رو فعال کنیم و با فشار دادن پوش باتن ها، ترمز را آزاد کنیم! روش دوم هم اینه که توی همون شرایط که کابین و وزنه روبروی هم هستن، ازداخل تابلو درحالت رویزیون روبه بالا و پایین جهت بگیریم، و مقدار جریان موتور را از توی درایو بخونیم!
اگه بالانس باشه، آمپراژ جهت بالا و پایین باید یکی باشه، و یا اختلاف خیلی جزئی کمتر از 25صدم آمپر داشته باشه!!!
اگه به فرض دیدیم روبه بالا 10 آمپر و روبه پایین 7 آمپر جریان میکشه، یعنی کابین سنگینتره و روبه بالا سخت تر میاد! پس وزنه اضافه میکنیم، و برعکس!

ویژگیها و مزیتهای آسانسور MRL:

 • عدم نیاز به موتورخانه بالا و طراحی و کاربری بهتر از پشت بام
 • مناسب برای جابجایی ترافیک های بالا و ظرفیتهای سنگین
 • حرکت در مسیرهایی مرتفع
 • ظرفیت بالا با سیستم تعلیق 1:1 ، 2:1 ، 4:1
 • سرعت های بالا
 • حرکت بسیار نرم و مطمئن
 • سطح صدا و نویز بسیار پایین
 • مصرف انرژی بسیار کم

انجام تعمیرات یا بازرسی در آسانسورهای بدون موتورخانه

براساس استاندارد ملی از پنج روش برای انجام تعمیرات و بازرسی آسانسورهای روملس استفاده می شود.

 •  رایج ترین و راحت ترین روش استفاده از دریچه‌هایی که در بیرون چاه برای دسترسی به ماشین‌آلات تعبیه شده است می باشد.
 • استفاده از دریچه سقف کابین دومین روش در این زمینه می باشد.
 • اگر امکان استفاده از دو روش فوق وجود نداشت از دریچه های دیواره کابین می توان به عنوان دریچه خروج استفاده کرد.
 • استفاده از کف چاهک چهارمین روش در این زمینه می باشد.

نهایتا استفاده از پلت فرم یا کفی طبق الزمات خاص روش پنجم در این زمینه می باشد.

آسانسور روملس

برخی توانمندیهای هیرو آسانسور در زمینه آسانسور روملس

– اجرا و طراحی آسانسور روملس تمام گرد(شیشه یا استیل)
– اجرا و طراحی آسانسور روملس وزنه پشت (با دهها نمونه کار)
– بازسازی آسانسور گیربکسی و تبدیل به آسانسور روملس
– اجرای آسانسور روملس با اورهد کم
– امکان اجرای آسانسور روملس لیفتراکی
– امکان اجرای آسانسور روملس سه درب کنار
– طراحی آسانسور روملس باربر ظرفیت بالا و ارتفاع بالا
– طراحی آسانسور روملس خودروبر

آسانسور روملس

برای اطلاعات بیشتر درباره آسانسور کلیک کنید.

آسانسور روملس وزنه پشت

آسانسور های روملس همانطور که از اسمشان پیداست با نام آسانسورهای بدون موتور خانه نیز شناخته میشوند، این آسانسورها بر خلاف سایر آسانسورها نیاز به فضای مستقل برای قرار گیری موتور و تابلو فرمان در پشت بام ندارند که این ویژگی برای ساختمان های کم ارتفاع بسیار مهم است. موتور آسانسور روملس وزنه پشت درون چاله زیر سقف و تابلو فرمان آن را در کنار بالاترین محل توقف قرار میدهند. موتور آسانسور روملس وزنه پشت از نوع گیرلس است زیرا این نوع موتور ها بر خلاف موتورهای گیربکسی فضای کمتری را اشغال میکنند.

سیستم تعلیق در سیستم های گیرلس( چه به صورت موتور خانه دار و چه به صورت بدون موتور خانه) به صورت 2 به 1 می باشد و سرعت چرخش موتور نیز در این سیستم ها باید دو برابر سرعت حرکت کابین باشد، برای مثال اگر کابین با سرعت یک متر بر ثانیه حرکت کند موتور باید با سرعت دو متر بر ثانیه بچرخد. بنابراین سیستم تعلیق در آسانسورهای روملس نیز به صورت دو به یک است. در اینگونه سیستم ها فیکسینگ سر بکسل ها در مرتفع ترین قسمت چاله آسانسور و هم تراز با موتور قرار میگیرند. با ثابت شدن یک طرف سیم بکسل ها و عبور از روی فلکه های هرز گرد وزنه، فلکه های موتور و بعد از آن فلکه های هرزگرد کابین دوباره در تراز کلاف پایه موتور بسته میشوند.

 

 

استاندارد آسانسورهای روملس وزنه پشته

 • آسانسور روملس وزنه پشت باید دارای دو دریچه باشد، یکی از این دریچه ها باید به منظور خروج اضطراری در بالاترین قسمت چاله آسانسور برای ورود و خروج در نظر گرفته شود و دریچه دیگر برای سهولت در دسترسی به موتور آسانسور برای تعمیر و نگهداری تعبیه شود. رعایت این نکته از نظر استاندارد بسیار مهم است.
 • در آسانسور روملس وزنه پشت تابلو فرمان باید در بالاترین ایستگاه و به گونه ای قرار داده شود که مشکلی برای دید و دسترسی به چاله و موتور وجود نداشته باشد. همانطور که از اسم این نوع آسانسورها پیداست هیچ اتاقکی برای قرار دادن تابلو فرمان وجود ندارد.
 • استانداردهایی که برای آسانسورهای موتورخانه دار و در خصوص فضاهای کاری، مسیرهای دسترسی، دریچه های ایمنی رعایت میشود باید به همان شکل در مورد آسانسور روملس وزنه پشت نیز اجرا شود.

برای مثال شرایط استاندارد برای قرار دادن تابلو فرمان آسانسورها این است که دارای قفل هایی باشد که درب آن ها بدون وجود کلید بشته شوند و با استفاده از کلید بتوان آن ها را باز کرد. در صورتی که امکان وجود این شرایط فراهم نشود بایستی قفل های مخصوصی را برای تابلو سه فاز و تابلو فرمان تعبیه کرد تا امنیت آن ها تامین شود.

 • در صورت بروز هرگونه اختلال در عملکرد آسانسور و نیاز به خروج اضطراری در این نوع آسانسورها این امر به دو صورت برقی و دستی انجام میشود. در حالت دستی اهرم ترمز موتور از طریق سیم بکسل به پشت موتور متصل میشود. این اهرم در فضای تابلو فرمان و سه فاز قرار گرفته است و قابلیت باز شدن فک ترمز و حرکت آرام کابین به سمت نزدیک ترین طبقه را فراهم میکند. در حالت برقی عملکرد آسانسور از طریق نزدیک برق ذخیره شده در باطری تکمیل میشود. حرکت موتور و باز شدن فک ترمز موتور با استفاده از باطری صورت میگیرد.
 • آسانسور روملس وزنه پشت را در صورتی که از شرکت های معتبر خریداری کرده باشید بسیار کاربردی و با کیفیت هستند و بالاترین سطح ایمنی را به شما ارائه خواهند کرد. این نوع آسانسور ها با سرعت 6.1 متر بر ثانیه ظرفیت حمل 2500 کیلوگرم را دارند.

 

محل قرار گرفتن وزنه در آسانسورهای روملس

آسانسورهای روملس از نظر قرار گرفتن وزنه به دو دسته ی وزنه پشت و وزنه بغل تقسیم میشوند. عامل تعیین کننده ی محل قرار گیری وزنه در این نوع آسانسورها ابعاد چاله است، در صورتی که چاله آسانسور دارای عرض زیاد باشد وزنه را در بغل کابین قرار میدهند و در صورتی که عمق چاله آسانسور بیش از عرض آن باشد وزنه را در پشت کابین قرار میدهند. در آسانسور روملس وزنه پشت و وزنه بغل بهتر است زاویه یوک فلکه ها نسبت به یوک اصلی کمتر باشد. به همین دلیل است که در آسانسور روملس وزنه پشت به خاطر کاهش زاویه بین یوک اصلی و یوک فلکه ها، دو فلکه به جای یک فلکه روی قاب وزنه تعبیه میشود.

مزایای آسانسور روملس وزنه پشت و وزنه بغل

 • مهم ترین مزیتی که بارها و بارها به آن اشاره کردیم عدم نیاز این آسانسورها به فضایی برای قرار دادن موتور و تابلو فرمان است. این مزیت باعث کاهش هزینه ها میشود.
 • این نوع آسانسورها از نظر صرفه جویی در انرژی نیز بسیار موفق عمل کرده اند و در مقایسه با آسانسورهای هیدرولیک 70 تا 80 درصد انرژی کمتری مصرف میکنند.
 • طراحی کارآمد و ضد تعادلی که با تجهیزات کششی ارائه میشود باعث شده که این آسانسورها نیاز کمتری به منبع تغذیه مثل موتورهای پر قدرت داشته باشند.
 • آسانسور روملس وزنه پشت و وزنه بغل از لحاظ زیست محیطی نیز نگرانی ها را برطرف کرده است زیرا بر خلاف سایر نمونه ها نیازی به مخزن های مدفون و پر از روغن ندارند.
 • آسانسور روملس وزنه پشت و وزنه بغل از لحاظ ایمنی نیز در سطح بالایی قرار گرفته اند.
 • سرویس و نگهداری آسانسور روملس وزنه پشت و وزنه بغل آسان است.
 • به عنوان آخرین مزیت میتوانیم به یکپارچگی و کپسوله شدن تمامی تجهیزات آسانسور در یک چاه اشاره کنیم.

در صورتی که قصد دارید برای ساختمان چند طبقه آسانسور روملس وزنه پشت و یا وزنه بغل نصب کنید توصیه میکنیم این کار را به مجموعه های معتبر و با سابقه همچون هیرو آسانسور بسپارید. مجموعه ی هیرو آسانسور با طراحی و ساخت انواع آسانسور در داخل کشور با بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت و همچنین پشتیبانی قوی، نیاز کشور را در جهت تولید انواع آسانسور برطرف نموده است.

برخی نمونه کارهای شرکت هیرو در زمینه آسانسور روملس

 

توضیحات مشخصات فنی آدرس نام کارفرما ردیف
موتور هوبر ایتالیا_ تابلوفرمان آرکل ترکیه درب سلکوم ترکیه – 16 نفره- 10 توقف دروس- خیابان استوار مهندس محمدخانی 1
موتور زیلابگ آلمان_ تابلوفرمان آرکل ترکیه درب سلکوم ترکیه دولت دکتر غریب دوست 2
اجرا با کمترین تخریب در عرض یک هفته و دریافت رضایت نامه موتور زیلابگ آلمان_ تابلوفرمان آرکل ترکیه درب سلکوم ترکیه هشتگرد شرکت زرنام (زرماکارون) 3
موتور زیلابگ آلمان_ تابلوفرمان آرکل ترکیه درب سلکوم ترکیه شهرک صنعتی نظرآباد داروسازی ویتان فارمد 4
موتور زیلابگ آلمان_ تابلوفرمان آرکل ترکیه درب سلکوم ترکیه هشتگرد شرکت زرکام (زرماکارون) 5
اولین روملس هیرو در سال 1389 موتور ویتور آلمان_ تابلوفرمان آرکل ترکیه درب سماتک امیرآباد شمالی مهندس طهماسبی 6
موتور ویتور آلمان_ تابلوفرمان آرکل ترکیه درب سماتک میرداماد مهندس فرشچی 7
اجرا با اورهد 370 سانتی موتور ویتور آلمان_ تابلوفرمان آرکل ترکیه درب سماتک لواسان مهندس گودرزی 8
موتور زیلابگ آلمان_ تابلوفرمان آرکل ترکیه درب سلکوم ترکیه لواسان مهندس اسدالهی 9
موتور زیلابگ آلمان_ تابلوفرمان آرکل ترکیه درب سلکوم ترکیه یوسف آباد شرکت مهندسی مشاور راهیاب ملل 10
موتور ویتور آلمان_ تابلوفرمان آرکل ترکیه درب سماتک سعادت آباد مهندس یوسفی 11
موتور زیلابگ آلمان_ تابلوفرمان پار کنترل- درب سلکوم ترکیه پاسداران- ساقدوش مهندس عبدالله زاده 12
موتور ویتور آلمان_ تابلوفرمان پار کنترل- درب سماتک میرداماد مهندس راد 13
موتور هوبر ایتالیا_ تابلوفرمان پار کنترل- درب سلکوم ترکیه شهرک نفت مینی سیتی مهندس تهرانی 14
موتور زیلابگ آلمان_ تابلوفرمان پار کنترل- درب سلکوم ترکیه لواسان مهندس سعادتیان 15
موتور هوبر ایتالیا_ تابلوفرمان آرکل ترکیه درب سلکوم ترکیه لواسان شرکت مهندسی زند آرشیتکت 16
موتور هوبر ایتالیا_ تابلوفرمان آرکل ترکیه درب سماتک شهرک صنعتی شمس آباد مهندس خدیوزاد 17
موتور هوبر ایتالیا_ تابلوفرمان آرکل ترکیه درب سلکوم ترکیه لواسان مهندس جعفرپور 18
موتور هوبر ایتالیا_ تابلوفرمان آرکل ترکیه درب سلکوم ترکیه دروس مهندس سعادتیان2 19
روملس وزنه پشت موتور سیکور ایتالیا_ تابلوفرمان پار کنترل- درب سماتک پاسداران دکتر قزوینی 20
روملس وزنه پشت موتور هوبر ایتالیا_ تابلوفرمان آرکل ترکیه درب سلکوم ترکیه امیرآباد شمالی مهندس میرزائی 21
روملس وزنه پشت موتور هوبر ایتالیا_ تابلوفرمان پار کنترل- درب سماتک مرزداران مهندس برزگرپور

شرکت تابلیه

22
روملس وزنه پشت موتور هوبر ایتالیا_ تابلوفرمان آرکل ترکیه درب سماتک مرزداران مهندس بازارچی 23
روملس لیفتراکی موتور زیلابگ آلمان_ تابلوفرمان پار کنترل- درب سلکوم ترکیه بوشهر دکتر مقصودی 24
روملس وزنه پشت موتور هوبر ایتالیا_ تابلوفرمان آرکل ترکیه درب سماتک قیطریه مهندس یزدانی 25
روملس وزنه پشت موتور زیلابگ آلمان_ تابلوفرمان آرکل ترکیه- درب سماتک یوسف اباد مهندس هاشمی 26
روملس وزنه پشت موتور هوبر ایتالیا_ تابلوفرمان پار کنترل- درب سلکوم ترکیه فشم مدرسه کارنامه 27
روملس وزنه پشت موتور هوبر ایتالیا_ تابلوفرمان آرکل ترکیه- درب سلکوم ترکیه دماوند- گلاوند مهندس امینی 28
دو دستگاه دوبلکس 13 و 21 نفره 11 طبقه موتور زیلابگ آلمان_ تابلوفرمان آرکل ترکیه درب سماتک ولنجک شرکت معدنی زرین 29
دو دستگاه دوبلکس 13 نفره موتور هوبر ایتالیا_ تابلوفرمان آرکل ترکیه درب سماتک شهرک نفت پونک دکتر حجاریان 30
آسانسور خودروبر

سرویس و نگهداری پیشگیرانه

20 سال خدمات پس از فروش

مشاوره و کارشناسی رایگان

آسانسور خودروبر

تضمین اصالت کالا

آسانسور خودروبر

36 ماه گارانتی

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.