آسانسور تمام گرد

آشنایی با آسانسور تمام گرد

در این مطلب میخواهیم با آسانسور تمام گرد آشنا شویم و ویژگی های آن را بر شماریم.

امروزه آسانسورها نقش موثری در جابجایی افراد بین طبقات دارند و ساختمان هایی که بیش از سه طبقه دارند بدون وجود آسانسورها ارزش چندانی نخواهند داشت و در قوانین جدید، ساختمان های بیش از 3 طبقه ملزم به نصب آسانسور هستند. آسانسورها از نظر طراحی، شکل ظاهری و جنس کابین با هم متفاوت هستند و خریدار میتواند بر اساس موقعیت ساختمان و سلیقه ی خود یکی از آن ها را انتخاب کند. ما در این مطلب قصد داریم ویژگی های آسانسور تمام گرد را بررسی کنیم لطفا تا پایان مطلب ما را همراهی کنید.

 

آسانسور-تمام-گرد-هیروآسانسور

 

آسانسور تمام گرد

آسانسور تمام گرد از جمله آسانسورهای مسافربر است که با کابین کاملا شیشه ای جذابیت زیادی دارند و جلوه ای خاص به ساختمان های مسکونی دوبلکس شیک، ساختمان های تجاری و اداری، رستوران ها و … میبخشند. آسانسور تمام گرد را با نام آسانسور پانوراما را نیز میشناسند، این آسانسور ها دید 360 درجه را در اختیار مسافران قرار میدهند و به همین دلیل است که استفاده از این آسانسورها سرگرم کننده خواهد بود. علاوه بر این، نمی توان نقش آسانسور تمام گرد در زیبایی طراحی معماری ساختمان را نادیده گرفت.

همانطور که گفتیم کابین این نوع آسانسور کاملا شیشه ای است اما نه شیشه معمولی؛ بلکه از جنس شیشه ای با نام لمینت است. از ویژگی های این نوع شیشه میتوان به مقاومت بسیار بالا در برابر ضربه و فشار اشاره کرد. همچنین در صورتی که این شیشه ها بر اثر ضربه بسیار محکم شکسته شوند بر خلاف سایر شیشه ها فرو نمی پاشند و تنها سر جای خود خواهند ماند، بنابراین شکستگی این نوع شیشه ها تهدیدی برای جان افراد نخواهد بود زیرا از گزند آسیب هایی مثل قطع عضو و بریدگی در امان هستند. از این نوع شیشه ها در شیشه جلوی اتومبیل نیز استفاده میشود.

خصوصیات دیگر این شیشه ها این است که در طول زمان کدر و رنگ پریده نخواهد شد و همچنین بر اثر سایش خط و خش روی آن ها باقی نخواهند ماند. علاوه بر خصوصیاتی که برای این نوع شیشه عنوان کردیم باید بگوییم که این نوع شیشه ها به راحتی قابل شستشو هستند.

 

آسانسور-تمام-گرد-هیروآسانسور

انواع آسانسور تمام گرد

آسانسور تمام گرد با سیستم هیدرولیک:

در طراحی آسانسورهای تمام گرد به دلیل اینکه تماما شیشه ای هستند تلاش میشود که جهت رعایت اصول امنیتی تجهیزات مکانیکی و برقی را در معرض دید قرار ندهند؛ در صورتی که آسانسور تمام گرد با استفاده از سیستم هیدرولیک کار کند این موضوع راحت تر محقق میشود زیرا آسانسورهای هیدرولیک بدون نیاز به سیم بکسل و وزنه ی تعادل هستند.

علاوه بر بحث امنیتی، آسانسورهای تمام گرد هیدرولیک زیباتر هستند و نمای منحصر به فردی را به ساختمان خواهند داد.

آسانسور تمام گرد با سیستم کششی:

در صورتی که قصد اجرای آسانسور تمام گرد برای ساختمان های 4 تا 5 طبقه داشته باشید دیگر نمی توان از آسانسورهای هیدرولیک استفاده کرد زیرا این نوع آسانسورها دارای محدودیت ارتفاع و سرعت هستند. برای ساختمان های مرتفع باید آسانسور تمام گرد با سیستم کششی را اجرا کرد. این نوع آسانسور ها محدودیتی از لحاظ ارتفاع و سرعت ندارند و جایگزین مناسبی برای سیستم های هیدرولیک هستند.

البته باید گفت اگر چه آسانسورهای کششی دارای وزنه ی تعادل و سیم بکسل هستند اما ترفندهایی وجود دارد که میتوان تجهیزات مکانیکی و الکترونیکی آن ها را پنهان کرد.

انواع کابین آسانسور تمام گرد:

شیشه ی کابین آسانسورهای تمام گرد را برای سهولت در شکل پذیری شان درون کوره های مخصوص خم میکنند و سپس شیشه های با ضخامت بیش از 10 میلی متر را با استفاده از دستگاه CNG برش میدهند. پس از این مرحله شیشه را با قالب ساخته شده در طرح مورد نظر وارد کوره میکنند.

کابین آسانسور تمام گرد تنوع بالایی دارد برخی از آن ها را با استیل ترکیب میکنند.

نوع دیگری از کابین های شیشه ای را با فریم های آلومینیومی رنگی طراحی میکنند.

برخی دیگر از کابین های آسانسورهای تمام گرد را با آیینه ترکیب میکنند.

تعدادی از کابین های شیشه ای تمام گرد را به شکل استوانه میسازند.

کابین های آسانسورهای گرد را در برخی موارد کاملا با شیشه میسازند.

همانطور که گفتیم کابین این نوع آسانسورها بسیار زیبا و متنوع است در ادامه میخواهیم بدانیم معمولا در چه مکان هایی از این نوع آسانسور استفاده میشود.

  • در نمای ساختمان های با ارتفاع متوسط
  • هتل ها و رستوران های لوکس
  • مجتمع های تجاری و فروشگاه های زنجیره ای چند طبقه
  • ساختمان های شیک دوبلکس و تریپلکس
  • تالارها و سایر مکان های لوکس
  • و در همه مکان هایی که قرار است آسانسور جزیی از نمای آنجا باشد.

 

ویدیوی آسانسور تمام گرد وارداتی نمایندگی هیرو آسانسور

مزایای نصب آسانسور تمام گرد

اولین مزیت این نوع آسانسور که در طول مطلب بارها و بارها به آن اشاره کردیم زیبایی و جلوه ی منحصر به فرد این نوع آسانسورهاست. اما اگر بخواهیم دیگر مزایای آن را بر شماریم باید به ضریب ایمنی بالای آسانسور تمام گرد اشاره کنیم، کابین این آسانسور ایمنی مسافران را از لحاظ عدم بروز هر گونه خطر و مشکل تضمین میکند . علاوه بر موارد گفته شده با وجود آسانسور تمام گرد دست معماران برای طراحی و ایده پردازی باز تر خواهد بود زیرا همانطور که گفتیم این نوع آسانسورها بسیار شیک و متنوع هستند.

 

 

آسانسور تمام گرد

قیمت آسانسور تمام گرد

اینکه قیمت آسانسورهای تمام گرد به دلیل بالا بودن هزینه ی یراق آلات و نحوه ی اجرای آن، نسبت به سایر آسانسورها بالاتر است بر کسی پوشیده نیست؛ اما نمی توان تاثیر این نوع آسانسور در نمای ساختمان و همچنین کیفیت و امنیت آن را نادیده گرفت.

قیمت آسانسور تمام گرد تحت تاثیر قدرت موتور، تعداد و ضخامت شیشه ها و ظرفیت کابین خواهد بود، همچنین نحوه ی اجرای این نوع آسانسور ها به دلیل حساسیت و ظرافتی که باید به خرج داد نیز بر قیمت نهایی آسانسور تمام گرد موثر خواهد بود.

حال که با آسانسور تمام گرد و عوامل موثر بر قیمت آن نیز آشنا شدیم بر خود لازم میدانیم یکی از شرکت های طراحی و تولید کننده ی انواع آسانسور پانوراما و تمام گرد را به شما معرفی کنیم. شرکت هیرو آسانسور یکی از معتبرترین و بهترین تولید کنندگان انواع آسانسور در داخل ایران است که همواره سعی کرده است با تولید محصولات داخلی نیاز کشور به واردات از کشورهای خارجی را کاهش دهد.

تمامی محصولات تولید شده توسط این شرکت بر اساس اصول ایمنی و استاندارد ساخته شده اند و همچنین دارای قیمت مناسب هستند.

 

آسانسور تمام گردآسانسور تمام گرد

آسانسور تمام گرد - هیرو آسانسور
آسانسور تمام گرد - هیرو آسانسور
آسانسور تمام گرد - هیرو آسانسور