آیا شما نیز به دنبال راهنمای خرید و استفاده از بهترین انواع بالابر هیدرولیکی هستید؟ آیا می دانید که مزیت ها و معایب استفاده از بالابر های هیدرولیکی در چیست؟ از شما می خواهیم که مقاله و مطالب پیش روی خود را تا آخر مورد بررسی قرار دهید و از این طریق به جالب ترین اطلاعات راجع به بالابر های هیدرولیکی برسید.

 

بالابر هیدرولیکی چیست ؟

 

بالابر هیدرولیکی به تجهیزاتی گفته می شود که برای حمل بار یا انسان در ارتفاعات مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. امروزه استفاده از این محصولات در زمینه های تجاری و صنعتی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و شما نیز میتوانید تنوع بالایی از این محصولات را در بازار مشاهده کنید. بالابر های هیدرولیکی یکی از بهترین و باکیفیت ترین انواع بالابرهای مورد استفاده در جهان امروزی می باشد که یک سری از مهمترین و اصلی ترین مزیت ها و برتری را در مقایسه با دیگر انواع بالابرها دارد. شما نیز می توانید برای خرید و استفاده از مقاوم ترین و باکیفیت ترین انواع بالابر هایی هیدرولیکی از همین وب سایت پیش روی خود اقدام کنید. در ادامه مقاله سعی بر آن داریم تا در مورد انواع و قیمت های عرضه شده برای هر یک از انواع بالابر های هیدرولیکی توضیحات بیشتری را به حضورتان ارائه دهیم. با ما همراه باشید.

 

دلایل برتری بالابر هیدرولیک به نسبت دیگر بالابر ها

 

همانطور که در قسمت قبلی نیز اشاره شد، بالابر هیدرولیکی یکی از بهترین و پرفروش ترین انواع بالابرهای موجود در بازار ایران و جهان می باشد که به دلیل داشتن یک سری از مهمترین و اصلی ترین ویژگی های خود، توانسته است برتری های بسیار زیادی را در مقایسه با دیگر بالابرها داشته باشد. شما هم می توانید قبل از خرید این محصولات، اطلاعات بسیار دقیقی را در مورد دلایل برتری آن ها به دست آورده و سپس با خیال راحت اقدامات مربوط به خرید را انجام دهید. از مهمترین ویژگی های بی نظیر بالابر های هیدرولیکی می توان به قیمت بسیار مناسب، نصب و راه اندازی سریع، داشتن تنوع بالا، مناسب برای استفاده های صنعتی و تجاری و غیره اشاره کرد.

 

بالابر هیدرولیکی بر چه اساسی کار می کند؟

 

بالابر هیدرولیکی یکی از انواع بالابر ها است که با استفاده از جک و یونیت هیدرولیکی کار می کند. این بالابر در انواع، آکاردیونی، بوم لیفت، جک مستقیم ساخته  می شود. بالابر ها در مکان های مختلفی مانند محیط خانه و یا در مکان های تجاری برای جابجایی وسایل و افراد کاربرد دارد. بالابر هیدرولیک به صورت ثابت یا متحرک وجود دارد.

 حرکت بالابر ها با استفاده از نیروی هیدرولیکی ایجاد می شود و در واقع فشاری که توسط پمپ ایجاد می گردد روغن را به سمت داخل سیلندر هل می دهد و پیستون متصل به بدنه بالابر هیدرولیکی  را به سمت بالا حرکت می دهد. زمانی که دستگاه  بخواهد به سمت پایین حرکت کند روغن دوباره به مخزن بر می گردد و روغن بین مخزن و سیلندر جابجا می شود. برخی از افراد دارای مشاغل پر خطری هستند و اغلب اوقات در ارتفاع فعالیت می کنند. بالابر دستگاهی  ایمن است که حمل و جابجایی انسان و کالا را فراهم می کند. به دلیل رعایت اصول ایمنی در حین ساخت این دستگاه، افراد می توانند بدون نگرانی و با ایمنی کافی از آن استفاده نمایند.

 

مزایا و معایب بالابر هیدرولیکی

 

بالابر هیدرولیکی از بهترین مزیت های استفاده برخوردار هستند که از مهمترین آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • هزینه های نصب بسیار کم
 • سهولت در نگهداری و تعمیر
 • حرکت کردن بدون ایجاد صدای آزار دهنده
 • دارای تنوع قیمت و قدرت
 • داشتن ایمنی بسیار بالا برای بار و سرنشینان
 • داشتن راندمان و کارایی بسیار بالا
 • مناسب برای استفاده در فضاهای مختلف

البته در نظر داشته باشید که بالابر های هیدرولیکی در کنار مزیت های خود، یک سری از معایب را نیز دارند که البته زیاد چشمگیر نبوده و تاثیر بسیار کمی را در تصمیم خرید افراد می گذارد. از مهمترین معایب مربوط به بالابر های هیدرولیکی می توان به بالا بودن هزینه های تعمیر و نگهداری و نیاز به فضای بیشتر برای نصب اشاره کرد.

 

برای آشنایی با آسانسور هیدرولیک کلیک کنید.

ساخت بالابر هیدرولیکی برای کاربرد های مختلف

 

ساخت بالابر هیدرولیکی برای مکانهای مختلف و کالاهایی با وزن های متفاوت و یا انسان طراحی و تولید می گردد. این نوع بالابر ها  در کارخانه های ایران  با مواد اولیه ساخت داخل،  تولید می گردد و تمام استاندارد های لازم برای این محصول رعایت می گردد و دارای ایمنی کافی و لازم می باشد. بالابر هیدرولیک می تواند برای خانه، مغازه، کارخانه ها مورد استفاده قرار گیرد. در ساخت بالابر قطعاتی  مانند پیستون، مخزن روغن، پمپ و موتور و شیر فلکه وجود دارد. در ساخت بالابر اتاقی وجود دارد که پمپ، روغن و موتور در داخل آن قرار دارد. برخی از بالابر ها با توجه به سفارش مشتری تولید می گردد به این صورت که ابتدا وزن کالا و ارتفاعی که باید  وسایل حمل شوند در نظر گرفته می شود و بر اساس آن  بالابر طراحی و تولید می گردد. مهندسین می توانند طبق استاندارد و با کیفیت عالی امکان بالا بردن تجهیزات و انسان را به هر ارتفاعی فراهم کنند و این کار را با طراحی بالابر هیدرولیک   انجام می دهند.

 

ابعاد بالابر هیدرولیکی متحرک

 

تنوع ابعاد این دستگاه بسیار زیاد است و آمادگی انتقال حجم های مختلف برای ارتفاع های متفاوت را دارد. برخی از بالابرهای متحرک امکان انتقال وسایل تا ارتفاع 16 متری را فراهم می کنند. بالابر هیدرولیک متحرک امکان انتقال وسایل را به صورت عمودی دارد. 

 

انواع بالابر هیدرولیکی

 

بالابر هیدرولیکی ازتنوع بسیار بالایی برخوردار هستند که بی شک آیتم های بسیار متعددی این در امر دخیل بوده و شما می توانید با توجه به نیاز خود، مناسب ترین این تجهیزات را تهیه و خریداری کنید. از مهمترین انواع بالابر های هیدرولیکی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • خانگی
 • ماشین
 • مغازه
 • متحرک

البته در نظر داشته باشید که برخی از بالابر های هیدرولیکی بر اساس پارامترهای مختلف مانند جنس پمپ، مقدار برق مصرفی، کابین دار بودن، جنس مواد اولیه ای که در ساخت این تجهیزات به کار رفته ، شرکت سازنده و غیره به انواع بسیار متفاوتی تقسیم بندی می شوند.

1) مغازه

همانطور که اشاره شد، یکی از بهترین و باکیفیت ترین انواع این نوع بالابر را، بالابرهای هیدرولیکی مغازه ای تشکیل داده است که مناسب برای حمل بار در بسیاری از مغازه ها، فروشگاه ها و انبارها می باشد و شما می توانید با توجه به بالابر مورد نیاز خود، با کیفیت ترین و بی نظیرترین این تجهیزات را به راحتی از همین فروشگاه تهیه و خریداری کنید. بی شک حمل بار به کمک این دستگاه می تواند نیاز به نیروی انسانی را کاهش داده و شما بتوانید در هزینه های خود صرفه جویی لازم را داشته باشید. برای خرید این تجهیزات باکیفیت و بی نظیر، فرصت پیش روی خود را از دست ندهید.

2) متحرک

بالابر های هیدرولیکی متحرک در مقابل بالابرهای هیدرولیکی ثابت هستند که از کارایی و کاربرد بسیار بی نظیری برخوردار بوده و شما نیز می توانید این فرصت طلایی را از دست ندهید و هم اکنون یکی از مناسب ترین و ایده آل ترین این تجهیزات را سفارش داده و در صنعت و ساختمان مورد نظر خود مورد استفاده قرار دهید. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص هر یک از انواع این تجهیزات با همکاران ما در بخش فروش در تماس باشید و راهنمایی های مورد نظر خود را به دست آورید.

3) خانگی

بالابر های هیدرولیکی خانگی از دیگر پرفروش ترین و پرکاربردترین انواع بالابرهای هیدرولیکی می باشد که از کیفیت و قدرت بسیار بالایی برخوردار بوده و شما می توانید در ساختمان های مسکونی خود اقدام به نصب و استفاده از این تجهیزات داشته باشید. توجه داشته باشید که حمل اثاث در ساختمان های مسکونی به کمک این تجهیزات از اهمیت بسیار بالایی برخوردار بوده و شما می توانید نهایت بهره مندی و استفاده را از این محصولات برای خود به ارمغان آورید. برای مشاهده انواع این تجهیزات می توانید از همین وب سایت پیش روی خود اقدام کرده و به بررسی هر یک از این محصولات بپردازید.

4) ماشین

یکی از دیگر بهترین انواع بالابر هیدرولیکی را بالابرهای هیدرولیکی ماشین شکل داده است. بالابر خوردو مناسب برای استفاده در نمایشگاه های اتومبیل، کارخانه های تولید خودرو و شرکت های حمل و نقل اتومبیل بوده و از قدرت موتور بسیار بالایی برخوردار است. امروزه استفاده از بالابر های هیدرولیکی ماشین از اهمیت بسیار ویژه ای در صنعت اتومبیل دارد و شما می توانید با کیفیت ترین و بهترین انواع این تجهیزات را به راحتی از همین وب سایت اینترنتی پیش روی خود مورد مشاهده قرار دهید و یکی از مناسب ترین آن را تهیه و خریداری کنید. برای مطالعه اطلاعات بیشتر در این مورد، لطفا صفحه بالابر خودرو را بررسی بفرمایید.

 

بالابر هیدرولیکی - هیرو آسانسور

 

ساخت بالابر هیدرولیکی

 

در نظر داشته باشید که برای طراحی و ساخت بالابر هیدرولیکی از مدرن ترین فناوری و دانش استفاده می شود که شرکت های سازنده برای این منظور از متخصصان حرفه ای استفاده کرده و آزمون های متعددی را نیز جهت تست تولیدات خود استفاده می کنند تا باکیفیت ترین و بهترین این محصولات را برای شما به ارمغان آورید. شما می توانید برای آشنایی با نحوه ی ساخت انواع بالابر های هیدرولیکی فیلم های بسیار متعددی را مورد مشاهده قرار دهید.

 

نصب بالابر هیدرولیکی

 

یکی از مهمترین و اصلی ترین آیتم هایی که در استفاده از انواع بالابر هیدرولیکی نقش بالایی را دارد، نصب این تجهیزات می باشد. توصیه می شود که نصب و راه اندازی بالابر مورد نظر خود را به دست افراد حرفه ای در این زمینه بسپارید چرا که نصب صحیح و ایمن از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. اگر شما نتوانید به شکل مناسب این تجهیزات را راه اندازی کنید، ممکن است اتفاق های ناگواری را متحمل شوید. همکاران می توانند به بهترین شکل ممکن و در زمان بسیار کوتاهی بالابر های هیدرولیکی شما را نصب کرده و گارانتی نصب نیز در اختیار شما قرار دهند. هزینه های مربوط به نصب این محصولات نیز بسیار ارزان می باشد و شما می توانید قبل از نصب بالابر مورد نظر خود، در این زمینه اطلاعات مورد نیاز خود را به دست آورید.

 


برای خواندن مطالب درمورد آسانسور میتوانید:

 

اجزای بالابرهای هیدرولیکی

 

اگر شما نیز دوست دارید تا به بهترین و مناسب ترین شکل ممکن از این نوع بالابر استفاده کنید، می توانید با برخی از مهمترین و اصلی ترین اجزای آن از نزدیک شده و از این طریق بهترین کارایی را از این دستگاه برای خود به ارمغان آورید. از مهمترین و اصلی ترین اجزا و قطعات مربوط به بالابر های هیدرولیکی نیز می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم که هر یک از کارایی و عملکرد بسیار جداگانه و مهمی برخوردار هستند:

 • جک
 • شیر کنترل فشار
 • پمپ هیدرولیک
 • موتور هیدرولیک
 • شیر کنترل دبی
 • سیلندر
 • اتصالات و شیلنگ
 • رطوبت گیر
 • روغن زن
 • رگلاتور
 • پمپ حلزونی
 •  شیرآسانسوری
 • لوازم جانبی مربوط به بالابر

 

بالابر هیدرولیکی - هیرو آسانسور

 

 

قیمت بالابر هیدرولیکی متحرک

 

این گونه از بالابر ها دارای دو نوع متحرک و ثابت است.  قیمت این دستگاه با توجه به اندازه دستگاه و توان آن برای جابجایی متفاوت می باشد. جنس مواد اولیه و قطعاتی که در بالابر مورد استفاده قرار می گیرد در قیمت این دستگاه تاثیر  دارد. قیمت بالابر متحرک  با نوع ثابت متفاوت است. برخی از بالابر های متحرک دارای کابین و یا بدون کابین است. مقدار برق مصرفی در این دستگاه در مدل های مختلف با هم فرق دارد و این مساله در قیمت آن تاثیر گذار است. موتور این دستگاه با توجه به وزن بار می تواند تک فاز و یا سه فاز باشد. یکی از مهمترین و اصلی ترین نگرانی های بسیاری از افراد را قیمت های مربوط به این نوع بالابر شکل داده است که خریداران می توانند از همین وب سایت اینترنتی پیش روی خود، اطلاعات مورد نیاز خود را در مورد قیمت این تجهیزات به دست آورده و با توجه به بودجه و قدرت مالی در اختیار خود، مناسب ترین این تجهیزات را تهیه و خریداری کنند. این نوع بالابر ها با توجه به ویژگی ها و انواعی که دارند از قیمت های بسیار متفاوتی برخوردار هستند و شما می توانید قبل از خرید خود، اقدام به بررسی هر یک از این محصولات داشته و سپس با آگاهی بیشتری اقدام به خرید مناسب ترین انواع بالابر های هیدرولیکی داشته باشید.

بالابر هیدرولیکی چیست ؟

بالابر هیدرولیکی به تجهیزاتی گفته می شود که برای حمل بار یا انسان در ارتفاعات مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. امروزه استفاده از این محصولات در زمینه های تجاری و صنعتی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و شما نیز میتوانید تنوع بالایی از این محصولات را در بازار مشاهده کنید.

بالابر هیدرولیکی چند نوع است ؟

بالابر هیدرولیکی ازتنوع بسیار بالایی برخوردار هستند که بی شک آیتم های بسیار متعددی این در امر دخیل بوده و شما می توانید با توجه به نیاز خود، مناسب ترین این تجهیزات را تهیه و خریداری کنید. از مهمترین انواع بالابر های هیدرولیکی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • خانگی
 • ماشین
 • مغازه
 • متحرک

اجزای بالابرهای هیدرولیکی کدام است ؟

از مهمترین و اصلی ترین اجزا و قطعات مربوط به بالابر های هیدرولیکی نیز می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم که هر یک از کارایی و عملکرد بسیار جداگانه و مهمی برخوردار هستند:

 • جک
 • شیر کنترل فشار
 • پمپ هیدرولیک
 • موتور هیدرولیک
 • شیر کنترل دبی
 • ….