آسانسور | خرید آسانسور | فروش انواع آسانسور

هیرو آسانسور

آسانسورها یکی از پرکاربردترین و ضروری ترین تجهیزات مورد استفاده در بسیاری از ساختمان ها می باشد که اصلی ترین نقش آن نیز جا به جایی افراد بین طبقات مختلف می باشد. امروزه شرکت ها و برندهای بسیار زیادی را می توانید مشاهده کنید که هر یک از آنها به دنبال ساخت و طراحی بهترین انواع این محصولات هستند.

آسانسور

آسانسور چیست؟

آیا شما نیز به دنبال راهنمای خرید و استفاده از بهترین و باکیفیت ترین انواع آسانسور ها هستید؟ آیا می دانید که انواع بالابر کدامند و هر یک نیز چه مزیت هایی را به دنبال دارند؟ از شما می خواهیم که مقاله و مطالب پیش روی خود را تا انتها مورد بررسی قرار داده و از این طریق به جالب ترین اطلاعات در زمینه آسانسورها دست پیدا کنید.

آسانسور دستگاهی است که برای جابجایی افراد و هم چنین بار بین طبقات مختلف در ساختمان های مسکونی، اداری، تجاری و …. مورد استفاده قرار می گیرد. در واقع آسانسور را می توان اتاقک یا کابین متحرکی دانست که با استفاده از نیرویی که از طریق سیم های فلزی یا جک ها به آن وارد می شود، کار می کند. این نیرو توسط موتوری الکتریکی یا هیدرولیکی تولید می شود که از نظر ساختار باهم تفاوت دارند. برای انجام فرمان های توقف یا حرکت که به شکل خودکار در آسانسور انجام می شود از تابلو فرمان استفاده می شود. آسانسورها در انواع و کاربری های مختلف طراحی و تولید می شوند که البته از نظر قیمت هم با یکدیکر تفاوت های زیادی دارند.

آسانسورها یکی از پرکاربردترین و ضروری ترین تجهیزات مورد استفاده در بسیاری از ساختمان ها می باشد که اصلی ترین نقش آن نیز جا به جایی افراد بین طبقات مختلف می باشد. امروزه شرکت ها و برندهای بسیار زیادی را می توانید مشاهده کنید که هر یک از آنها به دنبال ساخت و طراحی بهترین انواع این محصولات هستند. شما نیز می توانید با توجه به تعداد طبقات ساختمان خود و بودجه ای که در اختیار دارید، یکی از مناسب ترین و بهترین این تجهیزات را تهیه و آن را مورد استفاده قرار دهید.

خرید آسانسور

تصمیم گیری برای خرید آسانسور همواره یکی از مسائل مهم برای مالکان ساختمان ها بوده است. زیرا در بازار انواع و مدل های مختلف آسانسور وجود دارد که تصمیم گیری برای خرید یک مدل خاص را دشوار می کند. در این صورت باید به هنگام انتخاب و خرید آسانسور به یک سری نکات یا پارامترها توجه کنید. رعایت این نکات می تواند این نتیجه را به دنبال داشته باشد که سیستم خریداری شده از کیفیت، کارایی و ایمنی بالایی برخوردار باشد.  در این بخش سعی کرده ایم پارامترهایی که در خرید آسانسور باید به آن توجه شود را مورد بررسی قرار دهیم.

 • نوع و مدل آسانسور

اولین نکته در خرید آسانسور توجه به نوع و مدل آن است. در بازار، انواع و مدل های مختلفی از آسانسورها طراحی و تولید می شوند. این سیستم ها از نظر نوع سیستم محرکه، نوع کاربری و معیارهای دیگر با یکدیگر تفاوت دارند. در این صورت شما لازم است مناسب ترین نوع آسانسور را برای ساختمان خود انتخاب کنید. زیرا هر نوع آسانسور برای کاربری خاصی تولید می شود.

 • ابعاد آسانسور

دومین پارامتری که در خرید آسانسور باید به آن توجه شود، مساله ابعاد سیستم است. آسانسورها در ابعاد مختلفی طراحی و تولید می شوند که هر سیستم برای ساختمان خاصی مناسب است. ابعاد هر قسمت از آسانسورها با یکدیگر تناسب دارند. در خرید آسانسور باید دقت شود تا ابعاد سیستمی که سفارش داده می شود کاملا با نوع ساختمان و نیازها منطبق باشد. البته در این زمینه کارشناسان شرکت های سازنده، مشاوره های لازم را به مالکان ساختمان ها ارائه خواهند داد.

 • ظرفیت

ظرفیت کابین فاکتور دیگری است که باید در خرید آسانسور به آن توجه شود. کابین آسانسورها در ظرفیت های مختلف تولید می شود و قادر به جابجایی افراد و بار به میزان مشخصی هستند. بنابراین شما باید تعیین کنید که چه تعداد افراد و چه میزان بار باید توسط آسانسور جابجا شود. البته این نکته را باید مد نظر قرار دهید که آسانسور ظرفیت مشخصی دارد. استفاده بیش از ظرفیت قطعا باعث خرابی سیستم و بروز سوانح مختلف می شود.

 • ظاهر آسانسور

شکل ظاهری آسانسور از جمله پارامترهایی است که باید به هنگام انتخاب و خرید آسانسور باید به آن توجه شود. در این صورت شما باید سیستمی را انتخاب کنید که از لحاظ شکل ظاهری با ساختمان شما تناسب داشته باشد. برای مثال انتخاب آسانسور لوکس برای یک مجتمع مسکونی به هیچ وجه انتخاب درست و معقولی به نظر نمی رسد. همچنین برای هتل ها و ساختمان های مجلل لازم است یک سیستم آسانسور لوکس یا لاکچری انتخاب شود. البته سلیقه ها و نظرات شخصی  نیز در انتخاب آسانسور بر اساس شکل ظاهری تاثیرگذار است که در خرید سیستم به آن توجه می شود.

 • کیفیت آسانسور

آسانسور، سیستمی است که از قرار دادن قطعات و تجهیزات مختلفی در کنار یکدیگر ایجاد شده است. هر کدام از قطعات در بازار از لحاظ کیفیت و استاندارد بودن با مدل ها مشابه تفاوت های زیادی دارند. به گونه ای که برخی از قطعات از نوع اصل یا اورجینال هستند که البته کیفیت بسیار بالایی دارند. برخی از قطعات نیز محصول برندهای متفرقه بوده و کیفیت متوسط و حتی ضعیفی دارند. در این صورت شما باید به هنگام خرید آسانسور، به این نکته توجه کنید که قطعات سیستم ساخت برندهای معتبر بوده و از کیفیت بالایی برخوردار باشد. زیرا خرید آسانسور آن هم با قطعات بسیار باکیفیت نوعی سرمایه گذاری محسوب می شود. زیرا با هزینه ای که بابت خرید آسانسور باکیفیت پرداخت می کنید، قطعات آن تا چندین سال نیازی به تعمیر یا تعویض نخواهند داشت.

از جمله مهم ترین پارامترهایی که باید در خرید آسانسور به آن توجه شود، قیمت آن است. این نکته از آن جهت اهمیت دارد که در بازار، انواع آسانسورها با قیمت هایی به فروش می رسند که اختلاف قیمت زیادی دارند. در این صورت مالکان ساختمان ها معمولا به دنبال خرید سیستمی هستند که قیمت مناسب و مقرون به صرفه ای داشته باشد. زیرا مشتریان برای خرید آسانسور بودجه مشخصی دارند و خرید هر نوع سیستمی با هر قیمتی در توان آن ها نیست. به این منظور توصیه می شود برای خرید آسانسور باکیفیت که قیمت مناسبی نیز داشته باشد، حتما تحقیق لازم را به عمل آورید. همچنین می توانید از نظرات کارشناسان در این زمینه بهره مند شوید.

 • گارانتی و بیمه

داشتن گارانتی و بیمه نامه معتبر از دیگر نکاتی است که حتما باید در خرید آسانسور به آن توجه شود. با وجود گارانتی معتبر، هنگام خرابی قطعات و تعویض آن ها تا مدت زمان مشخصی خدمات مربوطه به شکل رایگان ارائه خواهد شد. همچنین با وجود بیمه نامه معتبر در صورت بروز حوادث و سوانح، پرداخت خسارات جانی و مالی برعهده مالک ساختمان نخواهد بود. در این حالت شرکت بیمه پرداخت این خسارات را برعهده می گیرد.

فروش آسانسور

شرکت های آسانسوری متعددی در زمینه تولید و فروش آسانسورها در حال فعالیت هستند. این شرکت ها، سازنده انواع آسانسورها هستند و پس از تولید، سیستم ها را در محل نصب و راه اندازی می کنند. شرکت های معتبر آسانسوری برای بالا بردن آمار فروش محصولات، کوشش می کنند تا کیفیت سیستم ها را هر چه بیشتر ارتقا دهند. برای این کار از تجهیزات و فناوری های روز جهانی به همراه قطعات اصل و بسیار باکیفیت استفاده می کنند. علاوه بر این ها تا جایی که امکان پذیر باشد، محصولات خود را با قیمت های مناسبی عرضه می کنند. در این صورت هم فروش محصولات بیشتر خواهد شد و هم این که زمینه ای برای افزایش رضایتمندی مشتریان فراهم می شود.

انواع آسانسور

یکی از مهمترین و اصلی ترین موضوعاتی که ذهن بسیاری از خریداران آسانسور و بالابر را به سوی خود مشغول کرده است، انواع آن می باشد.

آسانسورها را می توان بر اساس معیارهایی به انواع مختلفی دسته بندی کرد. اما بر اساس معیار نحوه تولید و انتقال نیرو، می توان آسانسورها را به چهار نوع کششی، هیدرولیک، مغناطیسی و هیبریدی تقسیم کرد. در ادامه به معرفی مختصر هر یک از این انواع پرداخته ایم.

 • آسانسور کششی

در آسانسورهای کششی، از سیم بکسل یا طناب فلزی برای بالا و پایین بردن کابین استفاده می شود. یک سر این سیم به کابین و سر دیگر آن به وزنه تعادل اتصال دارد. مابین این سیم یا طناب فلزی، چرخی قرار دارد که با انرژی موتور الکتریکی به گردش در می آید و باعث به بالا و پایین کشیدن کابین می شود. از این آسانسورها در ساختمان ها و آپارتمان هایی که ارتفاع زیاد دارند استفاده می شود.

 • آسانسورهای هیدرولیک

آسانسورهای هیدرولیک برای ساختمان هایی استفاده می شود که ارتفاع کمی دارند. برای کنترل و بالا و پایین بردن کابین از یک پیستون استفاده می شود که در زیر کابین نصب شده است. حداکثر سرعت این پیستون هم چیزی در حدود 200 فوت در دقیقه است. برای تولید نیرو در چنین آسانسورهایی باید موتورخانه برای آن ها ایجاد شود که مکان آن می تواند بالای چاهک آسانسور باشد. البته این آسانسورها هم می تواند با چاهک و هم بدون نیاز به چاهک طراحی و به بازار عرضه شود.

 • آسانسورهای مغناطیسی

سیستم کلی و عملکرد آسانسورهای مغناطیسی با دو نوع قبلی کاملا متفاوت است. به گونه ای که در این آسانسورها به جای آن که ریل در دیواره ها قرار داده شود، از آهن ربای مغناطیسی استفاده می شود. همچنین در کف آسانسور هم آهن ربای دیگری قرار می دهند که مخالف آهن ربای دیوار است. وقتی جریان برق وصل می شود نیرویی که حاصل سیم پیچ های آهن رباست باعث بالا رفتن کابین آسانسور می شود. این نوع آسانسورها قیمت و ایمنی بالایی دارند و تنها در برخی اماکن و سیستم های خاص استفاده می شود.

 • آسانسورهای هیبریدی

آسانسورهای هیبریدی نوعی از بالابرها هستند که برای بالا و پایین رفتن کابین از دو سیستم کششی و هیدرولیکی استفاده می کند. به گونه ای که در این سیستم ها موتور باعث بالا و پایین رفتن پیستون می شود. برای جابجایی کابین هم از سیم بکسل ها و پیستون‌ها استفاده می شود که به صورت ترکیبی عمل می کنند. در بالای جک مکانیکی، چرخی قرار دارد که وقتی پیستون بالا و پایین می رود، این چرخ هم گردش می کند. سیم بکسلی که بر روی این چرخ قرار دارد، از یک طرف به کابین متصل است و با بالا و پایین رفتن کابین را حرکت می دهد.

مزایای انواع آسانسور

آسانسورهای مختلف از مزیت های استفاده بسیار متفاوتی نیز برخوردار هستند ولی تمام این محصولات در یک سری از مزیت ها نقطه مشترک دارند که از مهمترین آنها می توان به مواردی از جمله امنیت بالا، سرعت بسیار بالا برای جا به جایی افراد یا کالا، نصب و استفاده راحت، هزینه های تعمیراتی مناسب و غیره اشاره کرد.

در ادامه مقاله نیز سعی بر آن داریم تا در مورد بالابرهای گیرلس و لوکس توضیحات بیشتری را به حضورتان ارائه دهیم. با ما همراه باشید.

پروژه آسانسور شرکت زرنام 

 

آسانسور گیرلس چیست؟

آسانسورهای گیرلس به نوعی از بالابرها گفته می شود که برای نصب و راه اندازی این محصولات، نیازی به استفاده از موتور گیربکس نبوده و شما می توانید بدون نیاز به این مدل موتور، به راحتی بالابر مورد نظر خود را نصب و راه اندازی کنید. بی شک استفاده از این مدل بالابرها یک سری از مزیت هایی را در مقایسه با بالابرهای گیربکسی دارد. همچنین در نظر داشته باشید که بالابرهای مذکور از راندمان بسیار بالایی برخوردار هستند، در حالی که مصرف انرژی این محصولات نیز بسیار پایین است. امروزه بسیاری از افراد به دنبال راهنمای خرید بالابرهای گیرلس هستند چرا که به خوبی می دانند برای نصب این مدل از تجهیزات، به موتورخانه نیاز ندارند و همچنین هزینه های تعمیرات و نگهداری بسیار کمتری را نیز پرداخت خواهند کرد. شما نیز می توانید نمونه هایی از بهترین انواع این مدل بالابرها را از همین وب سایت پیش روی خود مورد مشاهده قرار دهید و با توجه به سلیقه ی خود، بهترین این محصولات را تهیه و خریداری کنید.

آسانسور - هیرو آسانسور

کاربرد آسانسور های گیرلس

همانطور که در قسمت قبلی نیز به این موضوع اشاره شد، بالابرهای گیرلس یکی از مدرن ترین و پیشرفته ترین انواع بالابرهای موجود در بازار می باشد که عدم نیاز به موتورخانه و موتور گیربکسی از مهمترین و اصلی ترین مشخصه های این تجهیزات می باشد و همین امر نیز سبب شده است تا از کاربرد بسیار گسترده ای نیز برخوردار باشند. از مهمترین کاربرد این تجهیزات می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مناسب برای استفاده در ساختمان هایی با تعداد طبقات کمتر
 •  مناسب برای ساختمان های مسکونی و شخصی
 •  مناسب برای ساختمان هایی که فضای کافی را برای تاسیس موتورخانه ندارند.

به چه آسانسوری، آسانسور لوکس می گویند؟

یکی دیگر از انواع آسانسور ها را بالابرهای لوکس شکل داده اند که امروزه بسیاری از ساختمان های تجاری، هتل ها، ساختمان های مسکونی لاکچری به دنبال راهنمای خرید و نصب این تجهیزات هستند. بالابرهای لوکس به بالابرهایی گفته می شود که اتاقک آنها از تزیینات و دیزاین بسیار متفاوتی برخوردار می باشد. بی شک هزینه های مربوط به استفاده از این مدل بالابرها بسیار بالاتر از دیگر انواع بالابرها بوده و شما می توانید با توجه به ارزش ملکی ساختمان خود و بودجه ای که می توانید تامین کنید، یکی از بهترین و شیک ترین این تجهیزات را تهیه و نصب نمایید. در بالابرهای لوکس از نورپردازی بسیار حرفه ای و بی نظیری نیز استفاده شده است که حس بسیار خوبی را برای افرادی که از این تجهیزات استفاده می کنند، القا می نماید.

 

تاثیر سرعت در فروش آسانسور

آیتم ها و پارامترهای بسیار متعددی وجود دارند که هر یک در میزان فروش بالابرهای مختلف، موثر بوده و قطعا شما نیز این پارامترها را در هنگام خریدتان، مورد توجه قرار می دهید. از مهمترین و اصلی ترین این آیتم ها، سرعت بالابر می باشد. بی شک خریداران دوست دارند تا بالابرهایی را تهیه و خریداری کنند که از سرعت بسیار مطلوبی برخوردار باشند و بتوانند در کم ترین زمان ممکن جا به جایی مورد نیاز مسافران را شکل دهند. از پر سرعت ترین انواع بالابرها نیز می توان به بالابرهای گیرلس اشاره کرده که از سرعت بسیار خوبی برخوردار بوده و شما می توانید استفاده از این محصولات و تجهیزات را در اولویت های خود قرار دهید.

تفاوت های موتور گیربکس و موتور گیرلس

 • موتورهای گیربکس به فلایویل جهت نصب نیاز داشته ولی موتورهای گیرلس نیازی به این قطعه ندارند.
 •  نصب موتورهای گیرلس نیازی به موتورخانه نداشته ولی موتورهای گیربکس به موتورخانه نیاز دارند.
 •  روغنکاری مرتب تنها در موتورهای گیربکسی قابل مشاهده است.
 • راندمان موتورهای گیرلس بسیار بالاتر از موتورهای گیربکس می باشد.

 

مزایا و معایب آسانسور کششی

 • مزایای بالابرهای کششی: داشتن سیستم فرمانی بسیار ساده – امکان کنترل گروهی بالابرهای کنار هم – نصب بسیار سریع – مناسب برای ساختمان های مرتفع
 • مزیت های بالابرهای کششی: هزینه های بالا برای نصب – فضای زیادی را برای نصب اشغال می کند- هنگام قطعی برق مشکلات بسیار زیادی را به دنبال دارد.

آسانسور-هیرو آسانسور

مقررات و الزامات نصب آسانسور هیدرولیکی

از مهمترین و اصلی ترین مقررات و الزامات نصب بالابرهای هیدرولیکی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 •  توجه به ظرفیت بالابر
 •  اوج ترافیک بالابر
 • امنیت و ایمنی بالابر
 • طراحی بالابر
 • تامین زیر ساخت مناسب برای نصب و راه اندازی بالابر

انواع درب آسانسور

درب بالابر یکی از مهمترین و اصلی ترین قطعات این تجهیزات می باشد که به دو دسته تقسیم بند می شود:

 • درب طبقه: این مدل از درب ها در محل ورودی طبقات به کابین نصب می شوند و با توجه به اندازه بالابر طراحی شده و مورد استفاده قرار می گیرند. از مهمترین انواع این مدل درب نیز می توان به درب لولایی، سانترال و تلسکوپی اشاره کرد.
 •  درب کابین: این مدل از درب ها بر روی بالابر نصب می شود و به سه دسته ی ساده، نیمه اتوماتیک، تمام اتوماتیک تقسیم بندی می شود.

 

برای اطلاعات بیشتر درباره آسانسور هیدرولیکی 2023 کلیک کنید.

 

اجزاء و قطعات آسانسور

به طور کلی سیستم های آسانسور در برخی اجزا و قطعات اصلی، مشترک هستند. در ادامه برخی از این اجزا را مورد بررسی قرار داده ایم.

 • کابین

کابین یکی از اجزای اصلی هر آسانسوری است که با حرکت خود باعث جابجایی افراد و بار در طبقات مختلف ساختمان می شود. کابین آسانسور از درب ایمنی برخوردار است که مسافران در فضای داخل کابین احساس امنیت می کنند. امکان کنترل آسانسور از داخل کابین هم فراهم است.

 • سیم بکسل

برای بالا و پایین بردن کابین در طبقات مختلف از سیم بکسل استفاده می شود. با ارسال فرمان از گیربکس آسانسور، سیم بکسل کابین را به حرکت در می آورد. سیم بکسل ها بسیار محکم هستند و از چند رشته سیم در هم تنیده تشکیل شده که جنس آن ها از فولاد است.

 • تابلو فرمان

تابلو فرمان قسمتی است که وظیفه آن کنترل و ایجاد هماهنگی تمامی قطعات و اجزای آسانسور است. می توان گفت مهم ترین قسمت از اجزای آسانسور همین تابلوی فرمان است. محل قرار گرفتن تابلو فرمان در موتورخانه آسانسور است.

 • سیستم محرکه

آسانسورها برای حرکت نیاز به نیرو دارند که برای تولید این نیرو از سیستم محرکه استفاده می کنند. در واقع سیستم محرکه عامل تولید نیرو و به حرکت درآوردن سیم بکسل هاست که باعث حرکت کابین می شود.

 • درب طبقات

یکی دیگر از اجزای آسانسور، درب های آن است. نوع و ابعاد درب ها بر اساس نیازهای افراد و فضای ساختمان طراحی و ساخته می شود. برای مشخص کردن ابعاد درب ها به نوع آسانسور و چاله آن توجه می شود.

 • تراول کابل

تراول کابل قطعه ای در آسانسور است که وظیفه دارد دستورات لازم برای حرکت و انجام وظیفه هر کدام از اجزا ارسال کند.

 • ریل های راهنما

یکی از اجزای سیستم آسانسور، ریل های راهنما است که وظیفه دارد کابین آسانسور و وزنه تعادل را دائما جابجا کند. این ریل ها جنس بسیار محکمی دارد تا از این طریق توانایی تحمل نیروهای ایجاد شده از بارهای داخل کابین و ترمزهای ایمنی را داشته باشد.

 • شاسی های احضار

شاسی های احضار قطعه ای در آسانسور هستند که وظیفه دارند به آسانسور دستور دهند تا کابین را حرکت داده و در ایستگاه های مورد نظر توقف کند.

 • درب کابین

به عنوان یکی دیگر از اجزای اصلی و مشترک آسانسورها، درب کابین است که به صورت خودکار باز و بسته می شوند. انتخاب این درب ها بر اساس نوع و کاربرد آن ها صورت می گیرد.

 • سایر اجزا

به غیر از اجزای اصلی، آسانسورها اجزای فرعی دیگری هم دارند که در بیشتر سیستم ها استفاده می شود. این اجزا شامل مواردی از قبیل موتور آسانسور، روغندان، پاراشوت، ترمز، انکودر، براکت، مگنت درب، گاورنر، جعبه ریوزیون، لقمه، شالتر، وزنه تعادل و سیستم درب بازکن خودکار می شود.
خرید آسانسور

مراحل نصب آسانسور

نصب و راه اندازی بالابرها با توجه به مدل و نوع این تجهیزات، بسیار متفاوت خواهد بود. به طوری که برای نصب بالابرهای هیدرولیک باید به فکر تاسیس موتورخانه بود در حالی که برای نصب آسانسورهای گیرلس نیازی به موتورخانه نمی باشد. شما می توانید با توجه به نوع بالابر خریداری شده، مراحل نصب مربوط به آن را نیز طی کنید. همکاران ما می توانند به بهترین شکل ممکن بالابر مورد نظر شما را نصب و آن را راه اندازی نمایند.

سرویس آسانسور

بالابرها برای اینکه بتوانند از سرعت بسیار مطلوبی برخوردار باشد، بایستی به شکل ادواری مورد سرویس قرار بگیرند. رگلاژ، تعمیر، تعویض قطعات معیوب و غیره از مهمترین اقداماتی می باشد که در سرویس بالابرها مورد توجه قرار می گیرند. توصیه می شود که سرویس بالابر خود را به دست افراد باتجربه در این زمینه بسپارید.

 قیمت آسانسور

به طور کلی اگر بخواهیم به مساله قیمت  آسانسور بپردازیم، باید به عوامل متعددی توجه کنیم. در واقع این عوامل تعیین کننده سیستم آسانسور به شمار می روند. مواردی از قبیل نوع و مدل، نوع کاربری، نوع سیستم تولید و انتقال نیرو، ابعاد، قطعات مورد استفاده و کیفیت آن ها، ظرفیت، نوع درب ها، تعداد توقف ها و …. از جمله عواملی است که روی قیمت آسانسورها تاثیر دارد. یکی دیگر از عوامل مهمی که تاثیر زیادی روی قیمت آسانسور می گزارد، شرکت سازنده آن است. برای مثال در صورتی که شرکت سازنده از اعتبار چندانی برخوردار نباشد، سیستم هایی را طراحی و تولید می کند که قطعات آن از کیفیت پایینی برخوردار بوده و قیمت آسانسور هم نسبت به دیگر سیستم ها که ساخته شرکت های معتبر است، پایین تر است. پس در موقع انتخاب سیستم آسانسور به شرکت سازنده آن توجه کنید. شرکت هیرو آسانسور، یکی از شرکت های مطرحی به شمار می رود که سیستم های آسانسور طراحی و تولید شده در این شرکت، همگی از قیمت بسیار مناسب و مقرون به صرفه ای برخوردار است.

یکی از مهمترین و اصلی ترین نگرانی های بسیاری از خریداران آسانسور را، قیمت این تجهیزات شکل داده است. شما می توانید از همین وب سایت پیش روی خود، متفاوت ترین انواع بالابرها را مورد بررسی قرار داده و با توجه به سلیقه و قدرت مالی خود، مناسب ترین این محصولات را سفارش دهید. البته می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص قیمت بروز و دقیق هر یک از انواع بالابرهای موجود در وب سایت ما، با همکاران ما در تماس بوده و راهنمایی ها و اطلاعات مد نظر خود را به دست آورید.

هزینه آسانسور

علاوه بر قیمت، نصب و راه اندازی آسانسورها هم از نظر هزینه با یکدیگر تفاوت دارد. به این منظور کارشناسان پس از حضور در محل ساختمان و بررسی شرایط آن می توانند هزینه نصب و راه اندازی آن را تخمین بزنند. عواملی از جمله تعداد طبقات، ابعاد ساختمان، تعداد توقف های آسانسور، مشخصات ساختمان و تاسیسات آن، نوع ساختمان ها از نظر مسکونی، تجاری و … و موارد دیگر از جمله عواملی است تاثیر مستقیمی روی هزینه نصب و راه اندازی آسانسور می گزارد.

خرید آسانسور

امروزه برندها و شرکت های متعددی سیستم های آسانسور را تولید و به بازار عرضه می کنند. در صورتی که شما نیاز به نصب و راه اندازی سیستم آسانسور در ساختمان خود را دارید باید به نکات و مواردی توجه کنید تا انتخاب و خریدی مطمئن داشته باشید. زیرا در غیر این صورت در استفاده از سیستم خریداری شده با مشکلات جدی مواجه می شوید.
برای خرید آسانسور در وهله نخست باید نوع نیاز شما به آسانسور مشخص شود. مثلا اگر ساختمان شما مسکونی، تجاری، صنعتی و …. است هر یک آسانسور خاص خود را نیاز دارد. مورد بعدی وضعیت کلی ساختمان است. به طوری که ابعاد ساختمان، محل قرار گرفتن آن، حفر چاهک و … از جمله مواردی است که باید در وضعیت کلی ساختمان در نظر گرفته شود.
مورد سوم، قیمت سیستم آسانسور است. آسانسورها قیمت های بسیار متفاوتی دارند که ضروری است با توجه به میزان بودجه ای که در اختیار دارید و پس از بررسی انواع سیستم ها در مراکز مختلف، سیستمی که مناسب ساختمان شما بوده و قیمت آن نیز مناسب و منطقی است را خریداری کنید.
نکته مهم بعدی انتخاب نوع سیستم آسانسور است که مسلما در خرید آن باید به این مورد توجه خاصی شود. برای مثال کارکرد آسانسور کششی با هیدرلیک تفاوت دارد که هر یک در ساختمان های متفاوتی مورد استفاده قرار می گیرد.
از دیگر موارد مهم در خرید آسانسور، توجه به برند سازنده آن است. برندهای مختلفی سیستم های آسانسور را طراحی و تولید می کنند که ضروری است فقط محصولات برندهای معتبر که سابقه درخور توجهی در این حوزه دارند انتخاب و خریداری شود. به این منظور یکی از برندهای شناخته شده و معتبر که سیستم های آسانسور را در کیفیت بسیار بالا و قیمت نسبتا مناسب تولید و عرضه می کند، شرکت هیرو آسانسور است. در صورتی که این شرکت را برای خرید آسانسور انتخاب کنید، خریدی مطمئن خواهید داشت که بتواند نیازهای شما برای جابجایی را به بهترین نحو ممکن برآورده سازد.

طراحی آسانسور

به طور کلی برای طراحی آسانسور باید سه مرحله انجام شود. پس از آن که ترافیک و میزان تردد آسانسور تحلیل و محدودیت های ابعاد آن بررسی شد. نقشه های ابعادی آسانسور آماده می شود و پس از مشاوره با کارفرما و توافق با وی کار طراحی سیستم انجام می شود. در ادامه به بررسی هر یک از این مراحل پرداخته ایم.

 • مرحله نخست: طراحی ابعاد آسانسور

طبق آنالیز ترافیک و بررسی محدودیت های ابعادی، آسانسور مناسب به لحاظ ظرفیت، سرعت جابجایی و تعداد مورد نیاز برای ساختمان انتخاب می شود. سپس بر مبنای جداول ابعاد و سایزهایی که طبق مقررات EN81 و توصیه های استاندارد ISO پیش بینی شده است، مناسب ترین ابعاد و سایزها انتخاب و کار طراحی آن ها انجام می شود.

 • مرحله دوم: مشخص کردن پارامترهای فنی قطعات

پس از آن که ابعاد و سایزهای سیستم طراحی شد، در فاز دوم باید پارامترهای فنی قطعات به طور دقیق مشخص شود. ابعادی که برای کابین، درب ها و چاهک طراحی شده است از جمله پارامترهای مهمی هستند که می تواند در انتخاب پارامترهای فنی قطعات تاثیرگزار باشد. از این رو از جمله عوامل اصلی و مهمی که در انتخاب نوع قطعات و تجهیزات و همچنین پارامترهای فنی آن ها تاثیرگزار است می توان به مواردی از قبیل سرعت آسانسور، ظرفیت، طول مسیر حرکت، ابعاد سیستم، نوع محیط کاربری، نوع استاندارد EN81 و …. اشاره کرد.

 • مرحله سوم: تهیه نقشه های اجرایی

پس از انجام دو فاز قبلی، باید نقشه های اجرایی پروژه به منظور آماده سازی چاهک و نیز نحوه نصب و قرارگیری تجهیزات و نقشه های مدارهای کنترل تهیه شود. مشخص کردن پارامترهایی از قبیل نحوه آهن کشی و ایجاد اسکلت فلزی، پلیت گزاری، قرارگیری تجهیزات، تعیین نقاط برای سوراخ های سکوی موتورخانه، تعیین نقشه اجرایی موتورخانه، آماده سازی محل های نصب درب ها و ….. در این مرحله از طراحی مد نظر قرار می گیرد.
در این رابطه شرکت هیرو آسانسور مراحل سه گانه طراحی آسانسور را با تکیه بر دانش روز دنیا و توسط پرسنل و مهندسان متخصص و توانمند انجام می دهد که باعث بالا بودن سطح کیفیت سیستم های تولیدی این شرکت شده است.

آسانسور جدید

با پیشرفت علم و فناوری، صنعت تولید آسانسور هم دچار تحول و پیشرفت می شود. امروزه طراحی آسانسورهای جدید کاملا مبتنی بر فناوری های جدید صورت می گیرد که توانایی رفع نیازهای متعدد کاربران را داشته و می تواند مشکلات سیستم های قبلی را به حداقل ممکن برساند. امروزه سیستم های جدیدی از قبیل آسانسور هوشمند، آسانسور اینترنتی و آسانسورهای سبز و سازگار با محیط زیست در صنعت آسانسور طراحی و تولید شده اند که از دانش و فناوری مدرنی برخوردارند که می تواند در آینده تحول شگرفی در این صنعت ایجاد کند. در این رابطه شرکت هیرو آسانسور با تمام توان کوشش کرده است تا از فناوری های روز جهانی در طراحی و ساخت آسانسورهای جدید استفاده کند تا بتواند نیازهای کاربران و مشتریان را با فناوری های روز و با کم ترین مشکلات برطرف کند. به گونه ای که چنین آسانسورهایی کار جابجایی را در ساختمان ها نسبت به گذشته بسیار آسان کرده است.

آسانسور تهران

در کلان شهر با وجود هزاران آپارتمان و ساختمان با کاربری های تجاری، اداری و مسکونی، استفاده از سیستم آسانسور به منظور تردد بین طبقات مساله ای اجتناب پذیر است. به همین دلیل شرکت های بسیاری در تهران تاسیس شده اند که انواع خدمات مربوط به آسانسورها را ارائه می کنند. یافتن یک شرکت آسانسوری که از نظر سابقه فعالیت و رعایت استانداردهای فنی و ایمنی در سطح بالایی باشد، کار بسیار دشواری است. به همین منظور ضروری است به همین منظور در صورتی که نیاز به نصب و راه اندازی سیستم آسانسور در تهران دارید، شرکت هیرو آسانسور با تمامی توان آمادگی دارد تا بهترین سیستم ها را از نظر فناوری های مدرن و کیفیت بسیار بالا در محل نصب و اجرا کند.

آسانسور شیک

آسانسور وسیله ای است که در ظاهر کابین و درب های آن را می توان مشاهده کرد. می توان گفت در عین این که این سیستم باید از قطعات و تجهیزات مکانیکی و الکتریکی باکیفیت و بادوامی ساخته شده باشد، باید از ظاهر شیک و جذابی هم برخوردار باشد تا افراد حس و حال مطلوبی به هنگام استفاده از آن داشته باشند. از قبیل درب ها، کف کابین، آیینه، صفحه نمایشگر و پنل، سقف کابین، دیواره ها، دستگیره ها و …. از جمله لوازم و تجهیزاتی است که با وجود فانتزی بودن و برخورداری از دکوراسیون جذاب می تواند باعث شیک شدن ظاهر آسانسور شود. لازم به ذکر است که شرکت هیرو آسانسور در زمینه ساخت آسانسورهای شیک تلاش های بسیاری به عمل آورده است و نتیجه آن طراحی و ساخت سیستم هایی است که ظاهری بسیاری شیک و مدرن دارند.

یکی از مسائل مهم در طراحی و اجرای آسانسور، رعایت ضوابط استاندارها و پیروی از قوانین ایمنی است. با رعایت این ضوابط و استانداردها می توان تا اندازه زیادی از وقوع حوادث و سوانح جلوگیری کرد. مواردی که در ادامه بیان شده است مهم ترین ضوابط و استانداردهای آسانسور به شمار می رود:

 • تجهیز آسانسور به سیستم ضد حریق
 • تجهیز آسانسور به سیستم روشنایی
 • فاصله بین سقف آسانسور تا دیوار باید استاندارد باشد.
 • به منظور باز و بسته شدن به موقع درب باید سیستم های شناسایی درب روی آسانسور نصب شود.
 • وجود مکانیسم قفل درب ها
 • سرعت بالا و پایین رفتن آسانسور باید استاندارد باشد.
 • برخورداری سیستم از قفل و ریل مناسب
 • وجود ابزار ایمنی
 • طراحی آسانسور باید به نحوی باشد که افراد درون آن احساس آرامش و راحتی کنند.
 • با توجه به نوع ساختمان و محل آن ظرفیت آسانسور باید منطقی و مناسب باشد.
 • پنل کاربری آسانسور باید استاندارد باشد.
 • سیستم از پاراشوت یا ترمز ایمنی برخوردار باشد.
 • آسانسور باید سیستم زنگ هشدار داشته باشد تا در موقع قفل شدن درب ها عمل کند.
 • در ته چاله یا گودال آسانسور باید ضرب گیرهای مناسب تعبیه شده باشد.
 • استانداردهای لازم در سازه را اخذ کرده باشد.

ظرفیت آسانسور

از جمله مسائل مهمی که در طراحی آسانسورها که سازندگان به آن توجه خاصی دارند، مساله ظرفیت آسانسور است. این مساله نقش اساسی در طراحی و تولید انواع آسانسورها دارد. در فرایند آنالیز ظرفیت آسانسور، امکان تخمین سرعت و قدرت آن وجود دارد؛ هم چنین می توان تعداد افرادی که جابجا می شود را تعیین کرد. در صورت عدم رعایت استانداردها در تعیین ظرفیت آسانسور، میزان رضایتمندی افراد و مشتریان هم کاهش قابل توجهی خواهد داشت. زیرا چنانچه ظرفیت آسانسور از حد استاندارد کم تر باشد، در هر بار توقف کابین تنها افراد محدودی می توانند جابجا شوند و افراد دیگر باید تا مدتی منتظر بمانند که از این نظر نارضایتی زیادی از این مساله خواهند داشت.

آسانسور لاکچری

آسانسور لاکچری از آن دسته سیستم ها به شمار می رود که در ساختمان های لوکس و گرانقیمت نصب و اجرا می شود. مالکان و مدیران ساختمان های لوکس تنها به دنبال آن نیستند که یک آسانسور جهت تردد بین طبقات نصب شود، بلکه علاوه بر کارکرد جابجایی به آیتم های دیگری از جمله زیبایی، شیک بودن، وجود تزئینات درون کابین و خارج از آن، راحتی و آسودگی به هنگام جابجایی، صرفه جویی در مصرف انرژی و …. نیز توجه می کنند. آسانسورهای لاکچری می تواند این آیتم ها را با خود داشته باشد. آسانسورهای لاکچری از انواع امکانات مدرن و روز دنیا برخوردار هستند. به طوری که تهویه مطبوع هوا، زیبایی و کیفیت بالای کابین، سازگاری با محیط زیست، صرفه جویی در مصرف انرژی، پخش موزیک دلنشین به هنگام جابجایی، حرکت نرم و روان کابین، تناسب و هماهنگی با ساختمان مورد استفاده، استفاده از رنگ جذاب و شیک در نمای داخلی و بیرونی و …. از جمله آیتم ها و امکاناتی است که در آسانسورهای لاکچری به چشم می خورد.
شرکت هیرو آسانسور با توجه به کسب تجربیات بسیار ارزشمند در زمینه طراحی و تولید، این توانایی را دارد تا با تلفیق هنر و فناوری مدرن سیستم های آسانسور لاکچری را با معماری منحصر به فرد که با سلیقه مشتریان هم تناسب داشته باشد، طراحی و تولید کند.

تفاوت آسانسور و بالابر

آسانسورها با بالابرها تفاوت هایی دارد که در این قسمت به بیان آن ها پرداخته ایم.

 • به طور کلی سرعت آسانسورها نسبت به بالابرها بیشتر است.
 • آسانسورها به دلیل برخورداری از سیستم های امنیتی ضد سقوط و پاراشوت، هزینه نصب و راه اندازی بسیار بیشتری از بالابرها دارند.
 • برای نصب و راه اندازی آسانسورها لازم است استانداردهایی را رعایت کنید که در مورد بالابرها نیازی به آن نیست.
 • بالابرها نیازی به چاهک و موتورخانه ندارند.
 • هزینه خرید و نصب آسانسورها از بالابرها بیشتر است.
 • مصرف برق آسانسورها نسبت به بالابرها بیشتر است.
 • امکان نصب و استفاده از بالابرها در فضاهایی همانند بین پله ها، جلوی بالکن و … وجود دارد، ولی این امکان برای آسانسورها وجود ندارد.

آسانسور هوشمند چیست؟

آسانسور هوشمند یکی از سیستم های آسانسور به شمار می رود که با پیشرفت در دانش و فناوری طراحی و ساخته شده است. در این نوع از آسانسورها دستگاهی تعبیه شده است که فرد بدون آن که شاسی را لمس کند، با استفاده از یک کارت هوشمند، به طبقه مورد نظر جابجا می شود. این دستگاه در قسمت پشت پانل کابین تعبیه شده است. به محض نزدیک کردن کارت به دستگاه مورد نظر، آسانسور آن را تشخیص داده و کابین را به طبقه مورد نظر حرکت می دهد. شرکت هیرو آسانسور یکی از پیشگامان در طراحی و توسعه آسانسورهای هوشمند است که توانسته است در این زمینه به موفقیت های چشمگیری دست یابد.

آسانسور چیست؟

بالابرها یکی از پرکاربردترین و ضروری ترین تجهیزات مورد استفاده در بسیاری از ساختمان ها می باشد که اصلی ترین نقش آن نیز جا به جایی افراد بین طبقات مختلف می باشد.

آسانسور گیرلس چیست؟

آسانسورهای گیرلس به نوعی از بالابرها گفته می شود که برای نصب و راه اندازی این محصولات، نیازی به استفاده از موتور گیربکس نبوده و شما می توانید بدون نیاز به این مدل موتور، به راحتی بالابر مورد نظر خود را نصب و راه اندازی کنید.

به چه آسانسوری، آسانسور لوکس می گویند؟

بالابرهای لوکس به بالابرهایی گفته می شود که اتاقک آنها از تزیینات و دیزاین بسیار متفاوتی برخوردار می باشد. بی شک هزینه های مربوط به استفاده از این مدل بالابرها بسیار بالاتر از دیگر انواع بالابرها است.
دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.